Hai MIRA,NANA,REMY_MV! Bv FLORY mai-iun2010 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

maaaaai,lasati streptococii,nu mai cititi de pe net...si eu am,am luat augmentin,zilele urmatoare repet analiza.deocamdata din ce vad eu cu ochiul liber,secretia suparatoare a disparut(eu o pusesem pe seama sarcinii)asa ca sper sa il fi nimicit pe dl streptococ B.pe mine m-a linistit medicul in privinta acestei probleme,m-a asigurat ca vom lua masurile necesare si ca pot naste si normal.sper oricum sa fi disparut.
apare cica frecvent la gravide.eu cand m-am dus cu rezultatul analizei mai aveam nitel si plangeam acolo la doctor pe scaun,am zis ca cine stie ce am,m-a lovit vreo boala crunta.





Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 36+ Alexandra Ioana
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

neata

pe scurt ca ma culc

Amdrada. desitin era ca pe vremea aia in Romania stateam.

Aseara am scos in punga de pastrat la congelator 60ml, manual (ca pompa nu imi trebe in casa, taman ptr ce zicea si Andrada). I-am scos super repede si usor si a mai ramas...
Noroc ca a fost Sabina mai fomista si m-a mai ajutat.

Mai nasol e ca a facut iar febra, 38.2, i-am dat paracetamol (ce au pe aici ptr cei mici), i-a scazut insa nu stiu de la ce o fi. facem DNF-ul (curatam nasu') cand trebuie insa e mai bine decat ieri.

Daca iar face febra la noapte maine mergem in clinica pediatrica desi cei de la Info Sante mi-au zis la tel ca nu o sa ma primeasca ptr ca e prea mica. Insa nici la spital nu ma primesc daca nu are peste 38.5!

A fost iar noapte alba (alba ca laptele), ca tot am pazit-o, i-am luat febra, i-am dat sa manance,etc.

Asa ca incerc sa dorm un pic;

pe mai tarziu


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:


HAI ANAMARIA !




R_ocsy 37 + Ana Sofia
AMR 12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

salutari tuturor gravidutelor! va citesc cu placere in fiecare zi si acum m-am hotarat sa scriu si eu. imi dores si eu sa intru in club mai ales pt perioada de dupa nastere cand sunt convinsa ca voi cauta o gramada de raspunsuri.pana atunci noi avem 36+ si asteptam cu nerabdare momentul intalnirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

nu imi apare semnatura. cum pot sa o setez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (5w* to go!)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

cantecelul de mai sus e pentru toate mamicile in devenire sau care isi tin deja puiutii in brate .
eu plang de fiecare data cand il aud...de emotie pozitiva, bineinteles.

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (5w* to go!)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Dragele mele,

bine v-am regasit la un nou capitol. Felicitari proaspetelor mamici, bun venit pe lume puiutilor. Spun si eu Hai Anamaria. Tinem punmii sa nasti usor.

Rocsy multumim de intrebare. Ne-ammai linistiti cat de cat cu somnul. Nu prea am mai avut timp de forum, am f mult de lucru in ultima vreme si cred ca ma ajunge si oboseala, ca de multe ori reusesc ziua sa mai fur un somn de dupa masa.

Rosanne ma intrebai ieri de leagane. Nu se pliaza. Cam ocupa loc, dar totusi sunt utile, cand nu mai stim cum sa le potolim le punem in leagan si mai dorm acolo.

Cam atat despre noi. Va citesc si eu pe sarite asa cum apuc. Ma gandesc zilnic la voi si as vrea ca ziua sa aiba mai multe ore si eu mai multa energie.

Va imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Bun gasit dragele mele..
vreau sa felicit proaspetele mamici, refacere rapida..bine au venit pe lume bebeii, sa fie sanatosi..

nu prea am mai avut timp sa intram pe forum, v-am citit asa pe sarite..noi suntem bine, bebe are 2 kg, e cu capul in jos, totul e ok..trebuie sa facem analizele pt trim 3..astazi implinim 34 de sapt
Deja noaptea nu mai pot sa dorm, amortesc foarte repede si ma foiesc de pe o parte pe alta, fac 3 drumuri pe noapte la baie

Hai Anamaria..nastere usoara..

pupici

Elena 31+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marisa_ana

nu imi apare semnatura. cum pot sa o setez?
In primul rand bine ai venit,sarcina frumoasa in continuare si nastere usoaraPentru ati seta semnatura intra la contul meu->profil persona->editeaza profil->optiuni
Sa scrii repede 10 mesaje ca sa iti apara ceea ce postezi in timp real,si sa lasi datele tale sa te treaca fetele in listuta


poze


Cristina40+ cu Sebi
AMR:suntem in prelungiri

Mergi la inceput