FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

ajutoooor!
plasturii pt herpes de la comped sunt siguri in sarcina?


Tamy, nici o problema! Eu am avut vreo 5 herpesuri pana acum si le-am tratat cat am putut cu Compeed.
Pusi!

Irina, +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai mai fetelor...ca io si la punctie am fost parfumata si machiata!!!parol!!!si nu am patit nici pe dreaq.
si am si eu 6 anestezii generale la activ.
da anestezia asta de la punctie nu-i d-aia grava ca la o operatie...la asta de la punctie respiri singura si te trezesti in 10 minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mairis te bat, unde s pozele?
pup si ce ti fac puiutii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

mairis te bat, unde s pozele?
pup si ce ti fac puiutii?




Mirela, stau cu sufletul la gura pentru tine, asa ca nu ma bate, te rooog!
Puiutii mei sunt bine, numai ca doctorii (merg la mai multi la ecografii ca-s f panicata: prietena mea a nascut un baietel cu o tumoare la picior care la 3 ore de la nastere s-a facut gigantica!!!! S-a nascut in 5 mai si au reusit azi dimineata sa ajunga la Viena. E un caz disperat!!!! Maine ii fac biopsia sa vada...)..... ma rog, deci.... doctorii mei se contrazic in declaratii: ba unu e baiat sigur si cealalta poate poate e fetita, ba una e fetita sigur si cealalta poate poate tot fetita!!!
Asa ca am sters din semnatura carucioarele! Eu sunt fericita sa fie ei sanatosi, orice ar fi.....
Ma simt excelent, umblu pe tocuri ca inca pot, am colul inchis si lung, am pus 1 kg, si am un zambet pana la urechi!

Si o sa ma chinui acum sa pun poze cu burtika..... sper sa ma descurc!
Ai multa grija de tine, te pup si iti tin pumnii!!!!

Irina, +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

samira, eu nu cred ca e o problema sa fii aranjata la anestezii...,dar e o regula a lor, iar eu m-am supus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

adrianady
da , pe tine vroiam sa te intreb , multam mult de raspuns !!!
Poti sa-mi spui prednison cat ai luat si de cand si la fel si cicloprogynova?
Este un tratament tip sau se da in functie de estradiol?
artistica
multumesc de informatie , ai inteles ca ai luat inainte de punctie , probabil pt cresterea endometrului asa?
roxi
super produsctie !!!!!!!!!!
Te asteptam cu vesti bune !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

luck, eu am luat cyproginova pastilele albe intravaginal - 2/zi la inseminari inainte, dupa inseminare oral, sunt pt cresterea endometrului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, multumesc de sustinere; sper sa creasca in continuare foliculii

ma duc sa termin bagajele, seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

roxi
revin , am uitat sa-ti spun , mie mi-a recomandat PK cetrotide , la fel a primit si Laura Garner , asa ca nu stiu ce sa zic , poate iti mai impartasesc si fetele din experienta lor.
Bafta multa , multa !!!
mami vreau
multumesc frumos , Doamne Ajuta !!!
Pe cand interventia?Te-ai hotarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Luck
pai prednison am luat 2 pastilutze de 5 mg pe zi, una dim si una seara, iar cicloproginova am luat 3 pastilutze pe zi. Toate dupa punctie luate si continuate pina in sapt 10-12 de sarcina in cazul fericit. Din pacate eu nu am fost un caz fericit , asa ca le-am intrerupt in ziua cu testul negativ. La clinica unde am facut eu este parte din tratamentul standard dupa et, nu conteaza estradiolulul sau altceva. oricum se presupune ca dupa punctie, scade vertiginos estradiolul si banuiesc ca de aia se da proginova. Prednison stii pentru ce este.
Mult noroc

Mergi la inceput