Mamici si Gravidute Italia -70-

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Hop si eu!

Adevarat s-a inaltat!

Si noi azi gura-casca la shopping, ca doar e sarbatoare.

kemsy - eu sunt mare fan Kiabi ... imi plac tare lucrurile de-acolo, raportul calitate-pret e ff bun. Imi plac cum pica pe S. hainutele si ca se comporta bine la multiplele spalari/purtari. Hainutele, desigur . Nu mai zic de oferte ...
Ce anume vrei sa-ti iei de pe site-ul ala? Am sa arunc si eu un ochi sa vad despre ce-i vorba.

Cum adica te-a urmarit? Brrr ...

nelia - insista atunci cu controalele, daca instinctul iti spune ca e ceva in neregula. Chiar si in privat.



Da, cunosc kiabi, si eu cumpar de acolo, gasesti lucruri frumoase, numai ca e mai departe de mine.Mi-ai dat o idee, sa-mi fac curaj sa merg pana acolo cu masina . Oricum, astept luna iulie pentru achizitii en-gros, sa profitam de reduceri.
De pe site eu vreau box, patut pliabil si scaun auto.

Da, m-a vazut, a traversat strada (desi mergea in directie opusa, la inceput), a venit pe partea mea (straduta cu copaci multi, in momentul ala nu era tipenie de om), si mergea in spatele meu.Am ajuns apoi in spatiu mai deschis, in fata unei biserici, si s-a lasat pagubas. Probabil vroia geanta.

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

am ajuns la concluzia asta de ceva vreme,ma gandeam eu ca are ceva ca tuseste decat cand se ineaca cu ceva,si acel ceva il impiedica sa respire pe nas exact atunci cand sta culcat....
Pediatrul mi-a spus ca e doar fr infundat si sa insist cu mult ser fiziologic,dar mi-a dat si trimitere la oculist pt adenoidi..ha,tot eu sa ii spun,
Mai,eu sper sa nu aibe nimic,ca ar fii grav,,,

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Incerc sa scriu,cu Giorgio in brate...sa vad daca reusesc...Am mai citit din urma dar pe cand sa scriu intervine tot timpul ceva,si uite asa nu reusesc sa tin pasul cu voi...

abramburika-felicitari pt. a doua sarcina!
Pregateste psihic de pe acum,ca te asteapta vremuri grele ...glumesc,cand iti vezi puiutii uiti de toate...Ma bucur ca te-ai intors pe-aici!
ioana-si mie mi-ar face placere sa ne cunoastem...cine stie cand vom avea ocazia...
S-o pupi pe Stefania din partea mea...cat mai stau in tara?
Imi pare rau ca n-a prins Giulia loc la stat...eu stiam ca primii 25 iau loc...poate difera...
neliacris-imi pare rau ca esti nelinistita...du-te unde poti (privat/stat) cat mai repede,asa macar stii despre ce-i vorba...sa ne spui si noua ce zice pediatra.
nafi,alexandra-va admir ca reusiti sa va descurcati singure!Tre' sa aveti rabdare,ca trece si perioada asta de acomodare...de acum incolo tre' fffff. multa rabdare...

Trimit si revin...

andreea, Ambra si Giorgio
cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Andree,multumim de vizita
Ioana,tre sa dai de baut pt noul nume,si felicitari pentru strengarita mica nepipicoasa

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Buna fetele.Am vazut ca e cineva din pisa,scuze am uitat cum te numesti sunt cu bebe in brate si scriu repede.Unde stai chiar in pisa sau pe langa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

berarpiri am vazut ca esti tu din pisa si am indraznit sa ma uit si la poze.Foarte brumoasa familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Noi suntem bine in general,important e ca suntem sanatosi,ca restul trec...
Am noroc ca Ambra e f. cuminte,am un ingeras de fetitza,altfel nu stiu ce as face...cand doarme Giorgio vorbeste in soapta,mai nou vad ca ma lasa sa dorm daca e si tati acasa...e o scumpa,vorbeste tot mai bine si mai multe,ne lasa fara cuvinte cateodata,zice niste fraze la care nici nu ne asteptam...de 3 zile vad ca dupa-masa imi zice ,,pala itaiano",nu vrea sa vorbesc romaneste cu ea...ar mai fi multe de povestit,nu imi permite timpul,ce ciuda mi-i ...

Mai avem neintelegeri cu sotiorul,oboseala isi spune cuvantul...am decis amandoi ca o sa merg in tara cu copii,daca el are de lucru si nu poate veni,mergem doar noi 3...asta dupa ce vom avea certificatul de nastere a lui Giorgio,in 11 iunie avem programare la Bologna la consulat.

Eu practic sunt ca si cum nu as fi,timp pt. mine nici vorba...dar nu-mi pare rau,sunt f. fericita cand imi vad ingerasii,o sa treaca si perioada asta,mai greu e pana in septembrie,cand va merge Ambra la gradi...

ma duc sa o imbrac pe Ambra,mergem la plimbare...sper sa reusesc sa scriu mai des,sa pun si poze...

vroiam sa scriu mai multe,dar cred ca le incurc cum am citit multe pagini...
pe toate!!!

andreea, Ambra si Giorgio
cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

cami-stau chiar in Pisa.multumim de complimente!
scuze ca nu stau la povesti,tre' sa ies...
daca vrei sa ma intrebi ceva,eu citesc tot timpul,si iti raspund cand pot...

andreea, Ambra si Giorgio
cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Da scuze eu am vazut doar fetita nu am vazut si baietelul.Imi pare rau sa aud ca ai neantelegeri cu sotul.Am si eu multe neantelegeri cu el dar mai las de la mine nu stiu cat.Am vazut ca trebuie sa mergi la ambasada.Si eu trebuie sa merg dupa luni de asteptare mi-au raspuns la e-mail si ce sa vezi mi-au spus "stimata doamna va rugam sa va intoarceti cu acest mesaj la sfarsitul luni".Sa mor nu alta,eu trebuie sa-mi refac macar pasaportul romanesc ca altfel ciuciu Romania.Si chiar am nevoie sa ma duc un pic acasa.Asteptam sa vedem ce facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

ce plimbare lunga am facut pe jos amindoua :) ca ma apuca oboseala
dupa ce maminc de ma pun in pat adorm inaintea fetei...
Andreea-iti doresc din tot sufletul sa treceti peste toate
si la noi au fost momente mai dificile dar am reusit sa trecem peste ele
poate va prinde bine sa stati asa putin.mergi casa la mama si acolo ai si ajutor si rasfat si sora si ai sa vezi ca te vei simti mai bine
mai iesi din rutina si iei o pauza de la tot,inclusiv italia,ritm si aceeasi treaba in veci
cind mai poti mai scrie citeva rinduri
ma bucur ca e cumintica Ambra si va intelegei bine
a mea e o figura si o rasfatata si f distractiva,doamne da ce o mai iubesc
imediat face 3 ani,au zburat nu alta
Kemsy-ai mare grija si fi mereu atenta
bine ca nu a fost nimic si doamne feri ca erai si cu Loris in marsupiu
mai da sint nebuni se iau asa de o mamica singura cu copil cu tot
Nelia-nu prea stiu ce sa te sfatuiesc
chiar ca de mult tot aveti treaba cu mucisorii si tuse
Cami-cind pui pozici sa-l vedem pe Sebastian
nu ai pus inca nici o poza cu el
vad ca vb de Kiabi-prietena mea e mare fan
si eu i-am mai luat una alta Giuliei,sint frumoase si dragute
o seara faina!



Mami de Giulia-20/06/2007-

Mergi la inceput