Prietene la bine si la greu - 9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
raluci am vazut ce ai scris si tu.daca imi aduc bine aminte si tu i-ai dat debridat.am incercat si eu acum 2 luni,dar fara succes.mai nou nici supozitoarele nu il ajuta.
noi azi am fost la plimbare de 2ori:de la 16.00 la 18.30cand am venit acasa sa papam apoi de la 19.00 la 20.00.ne ducem la baita ca e frant.sper sa pot reveni.
am admirat toate pozele,sper sa pot comenta daca ma lasa piciul.
all



depinde cate zile dai, de ex medicul de la medlife mi-a dat 14 zile debridat infacol si protectis, cred ca asa s-a reglat, acum suntem pe lass baby

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare la ceas de seara.

Am avut de citit cam multisor din urma si bineinteles ca am ramas...cu o mare nebuloasa in cap...

Many, Lylyana, tare ma oftic ca de dimineata nu am intrat pe forum Azi m-am intalnit cu o fosta colega care sta sa nasca(cu acelasi dr cu care am nascut si eu) si am mai pus tara la cale... Am fost intr-un parc micut langa casa ca ea se misca cam greu.
Sper sa ne vedem saptamana asta.

Da Krelia mama ei de atropina ca ma enerveaza Am citit ca Monis si Diana zic sa se poate si fara. Asta stiu si eu, ca dr la care ma duceam cand eram copil asa mi-a stabilit miopia. Tre' sa gasesc un dr care sa ma scuteasca cu picaturile si sa ma puna sa citesc pe pereti... PS :felicitari pt 'ma-ma'

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Buna seara,
Incep cu Dankutza, pe care o imbratisez. Imi pare tare rau pentru parintii tai, sa speram ca o sa-i prinda pe hoti. Doamne ajuta, sa nu mai fie nevoie de inca o operatie pentru mama ta.
Dozz, bine ai venit.
Smaranditza, eu cred ca poti sa iei un NoSpa. Mie inca nu mi-a venit menstruatia. Sunt curioasa cand o sa vina, ca si inainte de sarcina era foarte neregulata.
Andre, foarte ingenioase metodele tale de a o distra pe Chiara. Am observat si eu ca daca am ceva imprimat pe tricou, o fascineaza...La faza cu sosetele nu m-am gandit, dar este bine de retinut
Diana, am vazut pozele frumoase de la munte. Se pare ca v-ati distrat pe cinste. Sunteti o familie tare frumoasa.
Mitzi2005, intreba de pozele noastre. Am creat si eu un album (am mai avut si inainte, dar l-am sters cand au fost acele discutii urate): http://picasaweb.google.ro/fulgusori2009/Padi?locked=true#5467115130387609618
No, cam atat am retinut.
Despre noi va scriu maine. Va pup. Noapte buna!



Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

many,am vazut la centrofarm bioderma kids spf50+.e spray.nu am luat ca mi s-a parut vechi.nu aveau pretul pe el si din comoditate nu am intrebat.daca gasesti ceva in alta parte spune-mi si mie te rog.scria pe el ca se da la fiecare 2 ore.
daca poate cineva sa imi raspunda:ce folosim pentru protectie solara:crema,lotiune sau spray?

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

multumim pentru comentariile lasate la poze.vaam.am adormit bebelul.


Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Am venit si eu pe bancuta daca mai e loc si ptr. mine. Daca vreti aduc o tava de tiramisu dar o mancati voi pe toata ca eu de o saptamana sunt la dieta, am dat deja jos 2kg. asa ca e ok. Acum fug la recuperari si revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Krelia, Vlad mananca si nu mananca, indiferent ce. De exemplu dimineata el se trezeste pe la 9,30-10 si daca ii dau imediat papa, dupa ce toata noaptea a tzocait nu vrea, insa dupa o ora jumatate papa tot ce-i dau, nu conteaza combinatia, la fel si cu piureul de legume sau cerealele pe care de obicei le primeste pe la 17,30-18. Daca a mai primit san nu vrea, asa ca prin parc daca ii trebuie, ii dau san numai cat sa-i treaca setea.
Am rasfoit cateva retete azi si prin acea revista ptr. bebelusi si prin ce am primit eu de la pediatra, peste tot pastarnacul era trecut ptr. supa de legume, nu mai inteleg nimic
Acum ca ai inceput sa conduci ai putea sa vii cu noi in parc, unde mergem noi sunt locuri de parcare ptr. toata lumea
Pupam albastrelul, iar la mami lui .
Padi albumul tau nou este tot pe fulgusori sau unde ca eu nu am putut sa-l vad.
Floricik noi am fost azi in Cuza, adica eu, Lyly si Lili si am stat ceva, poate altadata
Tina nu am ajuns la farmacie sa intreb de bioderma, pana una alta eu am luat un babylove .
Si eu vazut pozici frumoase, frumoase si sa va fie de bine gratarelele si plimbarile.
Diana sau mamicile care au introdus carnea, cum o pasam? ma framanta rau acest aspect, o fierbem intreaga si o blenduim sau cum?


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Seara buna, vad ca azi ati fost harnicute, repede repede sa recuperez si eu:
licuriciu sa traiasca rechinasa (acu’ ca e majora cred ca trebuie sa-i zicem duamna rechinasa ) si spor la diversificat!
Sabinuta-draguta , Mihai Eduard
tinonino imi pare rau de otita si de problema cu pielicica lui Radu. Sper sa va ajute dermatologul. Acum citesc ca a facut si buf, daca nu varsa si n-are stare de confuzie e ok. Poti face eco transfontanelara ca sa fii linistita
Andre esti foarte tare cu pisicii de pe ciorapei. Cum zici tu ca ai fost la tirgul cu 3 euro, am fost si noi duminica la tirgul anticarilor de la Obor dar asta mica n-a fost incintata deloc de caldura si aglomeratie asa ca “s-a cerut” la o terasa
di cum sa fiu supi pe tine, ce vorba-i asta? Ti-amadmirat pozele minunate de la munte, intii m-am topit dupa Timi cum sta ea in mei-tai asa cuminte, pe urma l-am vazut pe Vlad frumusel la pozat si apoi pe Teo in fundulet pe pajiste
Ca veni vorba de poze, l-am vazut si pe Iuli stind ca belferul la plaja si sclipindu-si dintzocii la noi mai ceva ca Benny Hill
coquelicot in tabelele de la Ancuta zica ca ananasul e foarte acid si se introduce dupa 1 an. Eu stiu de la sotz ca il apuca ulceru daca maninca ananas, deci cred ca e mai rau ca portocala.
Ramo zici tu ca nu mai vrei asa traseu, dar te vad eu cind o sa faci ca Diana sa alergi pruncii pe munti Soricelului i-a placut?
raluci busy au ba, sa dai pe aici seara de seara, da?
ali pai de ziua lui tu mar ii dai? Unde-i tortul?
Alinus spor si tie la diversificat, daca marul nu-i bun, poate urmatoarele experimente sa-l intereseze mai mult
K unde ai fost? vreau poze cu albastrel
floricik si eu am fost in parc azi cu many si cu lyly si a fost tare frumusel in IOR, asa ca data viitoare te rog sa te prezinti la apel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

vin si eu la ceas de seara, nerecuperata dar cu urarile in traista

intai cu pt monis, miany si dana.n

la multe lunite Iulian, David Andrei si David

la multe lunite si pt Amalia, Mihai si Eduard

nu pot sa scriu mai multe, fii'mea e maraita tare, azi-noapte a plans mult si are gingia de jos umflata...pup fetele...stiu ca trebuia sa fac cinste azi, multumesc tuturor de urari, va las o sticla de baileys pe bancuta


_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mihamora, multam de schema, de acolo am citit faza cu uleiul pus la supita, cat si despre ceapa/rosie/ardei care se pun doar la fiert si pe urma se scot. Asa am de gand si eu sa fac, deja azi am pus 2-3 picaturi ulei masline la zeama-supa de legume...Mai peste o saptamana pun si putin din ceapa/rosii..
Peste vreo 2sapt bag si carnita, si la fel ca si Many ma framant cu ce maruntesc io o bucatica mica mica de carnita, caci sigur la blender nu mere...Stiu ca Diana a zis de maruntit bine cu cutitul si pe urma amestecat cu legumele si blenduit..
Si inca ma mai framanta si pe mine cum e mai bine cu branzica aia, fie facuta natural in casa in 2-3 zile sau cu pastilute de calciu??????ca ma gandesc ca tre sa fac mereu si am avans la facut branzica de casa ,daca dureaza procesu asa muult..Asa cu pastilutele de calciu mi se pare mai comod, dar cat e de sanatos si de bun pt cupil???
Kreliutz cum fu micul conzed??inafar ca ati mers binisor la drum lung cu Albastrelu in masina

Gata permisu de libera trecere la calculacios(Monis stie), imi iau catrafusele si fug la dormitor
Good night fulgulosime wherever you are!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput