Abdomen extra-plat (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Conchita - iti trimit pe PM bataia pe care o meriti

Ramonika scade doar portiile si poti sa mananci de toate si ai sa slabesti usor / frumos fara sa afectezi alaptatul

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

momentan nu se pot vedea paginile

va pup ma duc la cumparaturi, il vedem noi pe Shaun peste 10 ani cu burta si 3 copii

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Deus spor la cumparaturi, bag si eu o Mega Image sa imi iau niste paine deshidatata (pesmet?) din aia rotunda dar numai de la ei, e atat de buuunaaa, gustoasa si nu se sfarama. Zici ca fac reclama

Caro, multumesc de grija, eu stau tare aproape de sala, am mancat la 10 cand am plecat si prima parte (inafara de ora in sine de la 12:30 la 1:30) am facut intr-un ritm anume, adica nu Insane deloc , de cand cu voi, m-am tot uitat peste tot unde apare Shaun si info despre, insa nu prea as cumpara daca nu stiu daca rezist. Plus ca acasa nu prea am cum sa fac, sau mai stii? As vrea un preview dar adevarat de vreo 10 min adica un work-out de 10 min sa vad cum rezist. Mai ales abs, mie imi plac mult, mai mult decat sa imi pierd suflul.
In fine, nu am facut efort sustinut toate orele, ci in reprize pana la 12:30 cand a fost ora cea sustinuta cu instructor. S ivin acasa si pap bine, eu nu ma infometez, ba chiar mananc destul de mult ca portie..ar trebui sa mai reduc precum spune Deus.

Astazi am facut Kick-air, frumos, tare imi place, cea mai tare ora, simt ca muncesc si am si o energie de nu se poate. Curge apa si imi vine sa rad. Altele nu sunt asa de antrenante.
Si am si mancat...

MD: iaurt cu tarate si miere
Pranz: pulpa de curcan la gratar si 3 sanwich-uri, unul cu cascaval, unul cu somon si unul cu jambon de curcan. Cam mult dar imi era o foame! Diseara poate bag vreo salata ca imi face cu ochiul o salata cu de toate si poate si gustarea mea cu avocado si 3 felii de paine de care ziceam mai sus

Si la sala as avea de unde sa cumpar un baton sau un shake, da, dar dupa ora intensiva abia fac un dus si fug acasa sa pap cu copiii, este si ora lor de masa.

Plus ca din 17 fac pauza la sport 2 saptmani pentru ca ne apucam de gradinita, cred ca sunt mai emotionata ca Alessiuta mea, o sa merg cu ea sa stau acolo la inceput, poate o saptmana, 2, progresiv pana se obisnuieste. Dupa, reiau sportul ca imi place tare, si imi plac instructoarele, sunt niste scumpe, si socializarea de acolo

Conchita, asa in general

Nikole ai grija, si papa ca lumea, eu stiu ca tu mananci insa mai lasa incolo grijile, mai descreteste-ti fruntea si razi ca ai de ce, esti o scumpa, fugi la dr ca odata si odata o sa treaca si toate astea!



Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Ola fetele, din paradisul bebeilor
Am nascut si eu, in cele din urma, pe 2 Mai(hehe, Shaun), un baietel, il cheama Dan, de 3.500..
Acu am 68 de kile, sa vad cum ma impac cu alaptarea, dar sunt decisa sa mananc sanatos..
Va pup, sport sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Macrina

Ola fetele, din paradisul bebeilor
Am nascut si eu, in cele din urma, pe 2 Mai(hehe, Shaun), un baietel, il cheama Dan, de 3.500..
Acu am 68 de kile, sa vad cum ma impac cu alaptarea, dar sunt decisa sa mananc sanatos..
Va pup, sport sanatos




Felicitari! E nascut de ziua mea si a prietenului meu
Stai linistita ca ai timp de slabit.


Deus , saptamana trecuta nu am fost la antrenamente ca eram bronzata.
Acum iar ma enervez cu genunchiul , cred ca merg sa-mi fac un RMN ca nu mai suport.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/

www.adoptiicaini.ro
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Mda... Nu am timp sa citesc din urma sau sa scriu vreau doar sa spun ca sint in culmea fericirii: am aflat ca exista pe rol "P90NeXt" cu Tony of corz.
Varianta noua cu Shaun se va numi "Asylum"



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Deusssss, am visat ac esti gravidaaaa, ca sa vez cu ce ma ocup eu noaptea
Sfecla e la mare rang la mine in bucatarie, imi fac mie si lui Kevin suc din pepene si sfecla, sau portocala si sfecla, la fel, o adaug in supe, cu 2-3 minute innainte sa sting focul, alaturi de un pumn de patrunjel sau coriandru, asta teoretic ar trebui sa puna pe picioare orice anemic...
plus ca sucul de portocale baut zilnic, iar...teoretic vb...ar trebui sa ajute la absortia fierului..

vad eu cum stau cand oi reusi sa ajung la nutritionist din nou sa-mi iau rezultatele si sa stam de vb...sper, saptamana asta.
Multumesc pentru indicatii


Macrinaaa...sanatate muuulta, multa putere, rabdare, si...odihna cat incape...daca poti, daca ai ajutoare cat de cat.
nu-i usor, dar si satisfactiile sunt mari:)
Daca ai de unde procura, bea miso shiro cu alge marine....in Japan, spuneau moasele ca ideale ca lahuzele sa bea zilnic, macar doua sapt dupa nastere aceasta supa, cu cat mai multe alge marine...
eu nu am aici de unde sa le iau...

am mai vrut sa zic ceva, am uitat...revin cand imi amintesc, va...

Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Primiti si late comers?

Vin si eu cu o serie de intrebari, desigur redundante, dar daca va faceti timp sa-i raspundeti unei debutante va voi fi foarte recunoascatoare, pentru ca din lipsa de timp n-o sa reusesc sa recuperez capitolele din urma.

Am 34 de ani, 1,71 si oscilez intre 55-58kg. Problema e ca fiind extrem de comoda nu am avut niciodata o viata cu adevarat activa si nu m-am tinut decit din an in paste de exercitii cit de cit regulate. Si m-am trezit acum la virsta a 2-a cu un abdomen destul de bombat (dupa o nastere acum 3 ani jumate) si un posterior mai curind plat (in timp ce, fireste, as vrea sa fie viceversa). Ah, si c-o pereche de love handles pe care nu le-as vrea deloc si de care nu pot scapa defel. De doua saptamini am inceput Pilates, 40/min zilnic, programul 20 minute workout si alte exercitii din buns& thighs sculpting. Ar mai fi si alte exercitii eficiente care sa ma ajute pt zonele mai sus mentionate?

Cu dieta nu stau grozav pentru ca sint extrem de gurmanda si mi-e imposibil sa renunt la delectari gustative. Asa ca maninc zilnic citeva chestii nesanatoase si ingrasatoare.

Sper sa ma ajutati sa gasesc motivatia de a schimba lucrurile astea care ma nemultumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Macrina - felicitari si la bebe multa, multa sanatate si bucurii

Daca papi sanatos ai rezolvat mare parte din problema si daca reduci nitel portiile este ca si rezolvata

Nikole - nici o sansa:-)

eloise- maine am sa raspund:-)ma duc sa fac nani ca ma trezesc tare devreme (pana atunci citeste asta http://www.de-azi.ro/slabitul-incepe-din-cap/)

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput