FIV Dr. ALBU DRAGOS 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

jaguar niciun deranj
te mai asteptam pe la noi

rica, tu dupa transfer cat ai stat in pat acolo la clinica?




Am stat vreo 30 min pe masa unde mi-a facut transferul, dupa care in salon cu picioarele in sus, pr perete inca vreo 45min.

ML fac bhcg sambata in regim de urgenta? Sunt putin derutata ptr o fata imi spunea ca ea a tb sa repete analiza intr-o sambata si rez il putea avea numai luni. Am sunat la ei si mi-a spus ca o face, dar imi tb trimitere de la medic, dupa care am spus ca am facut fiv la ei si atunci mi-a zis sa mentionez asta la fetele de la recoltat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

fetelor m au sunat de la medlife..am 7 puiuti si maine ma duc sa mi iau o parte din ei acasa




Felicitari Mirela sa fie cu noroc. Ti=a mentionat si gradul lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Felicitari Mirela, ma bucur pt tine. Succes! Te asteptam cu vesti si mai bune.
Multumesc Rica!
Jaguar, intr-adevar, am auzit si eu de Dr. Ion numai de bine. Iti dai seama ca daca m-ar costa foarte mult operatia la privat, m-as mai gandi. Nu sunt chiar asa banoasa. Mi-e frica un pic de conditiile din spital, stii cum arata Giulestiul si mai ales dupa scandalul ala cu CF2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica multumesc de info...am vb decat cu Andreea, si mi a spus ca pt z1 sunt frumosi, maine o sa vb cu dr Mustata restul detaliilor, sper da fie maine si mai frumosi
m a distrat faza cu statul cu picioarele pe pereti

jaguar sarumana

speranta...mie mi e mila de fetele care apeleaza la servicii unui spital ca Giulestiul...am fost zilele astea pe acolo si m am ingrozit de ce am vazut pe acolo.

daca tot e vb de spital de stat, as apela la serviciile spitalului Filantropia...oricum acolo as vrea sa nasc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2

Felicitari Mirela, ma bucur pt tine. Succes! Te asteptam cu vesti si mai bune.
Multumesc Rica!
Jaguar, intr-adevar, am auzit si eu de Dr. Ion numai de bine. Iti dai seama ca daca m-ar costa foarte mult operatia la privat, m-as mai gandi. Nu sunt chiar asa banoasa. Mi-e frica un pic de conditiile din spital, stii cum arata Giulestiul si mai ales dupa scandalul ala cu CF2.

Speranta, eu am fost multumita si chiar surprinsa de conditiile din Giulesti, ma refer la personal si chiar la curatenia din salon.Toata lumea a fost draguta mai ales la terapie. Eu am fost internata la
OG II. Intr-adevar nu e ca la hotel sau clinica privata, dar oricum la cate auzisem mai inainte de spital, a fost chiar f bine...
M-i s-a parut ca au grija si totusi te respecta,mai ales ca eu fiind cadru medical eram cu "ochii in patru" cum se spune, si f atenta la miscarile lor, dehh defect profesional. Si apoi ptr 3 zile...
Dar tu hotarasti unde sa mergi daca va fi nevoie. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

mirela felicitari ptr productie, tinem pumniii sa se divizeze cat mai mult.cati ai de gand sa transferi?
restul ii lasi la blasto sau ii congelezi asa?


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anabel 4 vreau sa transfer
nu vreau blasto, nici nu cred ca lucreaza cu culturi de blastocisti, ii congelez tot maine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

mirelus bafta multa ......bine ca sunt multi si ca se divizeaza...si cand or ajunge la hotelul mamei or vedea ei ce bine e fata de laborator si vor sta 9 luni ca deh doar atat platesc....


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

anabel 4 vreau sa transfer
nu vreau blasto, nici nu cred ca lucreaza cu culturi de blastocisti, ii congelez tot maine




Mirela, dar cati ai voie sau poti transfera?
Eu stiam de 3 maxim. se poate si mai mult?
Baftaaa mamicutzoooo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Jaguar eu am transferat acum o sapt. 5, depinde si de varsta. Doamne de s-ar prinde macar 1.
Mire daca nu te superi, tu ce varsta ai?

Mergi la inceput