FIV Dr. ALBU DRAGOS 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Mirela,bravo,felicitari pt productie,succes miercuri.
Fetelor,am si eu o intrebare as vreau sa fac si eu testele acelea genetice cu toate ca dr nu mi le-a dat sa le fac ,dar as dori.Voi ce ziceti,ar trebui sa le fac sau nu?
Pupici


sarumana
lumi la noi i le a recomenadat in prima faza sotului, asta anul trecut prin septembrie, inainte de primul fiv, dar al meu a refuzat sa le faca, dupa ce am pierdut sarvina le a fcaut dar au iesit bine, 46 xy fara mozaicism
au costat vreo 1000 lei
eu nu mi am facut nicio analiza genetica, tu ce ia vrea sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mirela,sincera sa fiu habar nu am ce ar trebui sa fac, trebuie sa ma mai documentez sa mai citesc,apoi sa intreb dr.Eu nu am ramas never insarcinata si ma gandeam ca ar fii bine sa fac si asa niste analize din astea
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Mirela feclicitari ptr productie, cum te simti.....esti bine?sper ca ti ai revenit....ptr viitoarea mamica


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

Mirela feclicitari ptr productie, cum te simti.....esti bine?sper ca ti ai revenit....ptr viitoarea mamica


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1



neata

ma simt bine
fata de datile trecute, acum chiar sunt ok, nu ma doare nik
tu, cum esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

Sunt relativ noua si vroiam sa va anunt ca s-ar putea sa ma alatur si eu voua.
Am programare la dl dr. Albu saptamana asta si sper sa imi faca o impreise buna. Oricum am ales sa merg la el dupa ce am citit ce ati scris.
Eu am rezerva ovariana redusa si mi s-a recomandat FIV. Problema e ca mai am si un fibrom si nu stiu daca se poate cu el sau fara.
Va pup si va doresc sa fiti sanatoase si sa reusiti cu bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

speranta2 bine ai nenit
o sa vezi ca o sa ti placa de el
bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Speranta bine ai venit, speram sa nu stai mult la acest forum....

Mirela la cate zile vei face transferul?eu sunt bine putin emotionata nu credeam ca voi fi asa, poate ptr ca e prima data cand trec prin asta.....ah o intrebare dr albu mi a dat o foaie cu tratamentul, zilele si orele cand trebuie sa vin la echo si analize, mai trebuia oare sa mi fac programare? vineri intre 14 si 15 trebuie sa fiu la prima echo......


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anabel nu tre sa ti mai faci nicio programare
el a informat receptia, tu te prezinti frumos si spui pt ce esti, o sa ti ceara banii pt pachetul de monitorizare, iti recolteaza sange si apoi ti se face eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Multumesc de urari! Sper sa fie bine. Am incercat si la Giulesti dar nu mi s-a parut ok,conditii etc. Dr. la care am ajuns eu mi s-a parut cam fara experienta, adica se codea ca nu stia cum sa procedam in continuare si o dadea intr-una sa fac cu donatoare. Eu am AMH 1.89 si vreau sa incerc totusi si cu ovulele mele si dupa aia "om mai vedea.
In plus cand mi-a facut eco a tras concluzia ca am la o trompa hidrosalpinx. Iti poti da seama de la eco de treaba asta?
Va intreb si eu, poate voi aveti mai multa experienta.
Sper ca Dr Albu sa fie ce trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna ziua fetelor
Eu inca nu sunt hotarata sa fac fiv, abea m-am operat de hidrosalpinx, si avem 6 luni de incercari, apoi ne gandim unde si cu cine facem fiv,,,
Am intrat insa sa-i raspund Sperantei;
Draga mea, sa stii ca se poate vedea la eco un hidrosalpinx,
mai ales cand doctorul are "un ochi bun si format",,,
Povestea mea e destul de lunga, am fost la 3 doct in 3 sapt si toti
la fel de "obositi" au zis ca am chist enorm si mi-au dat AC 3 luni,
insa eu aveam dureri mari pe stanga. Am mers la Giulesti pentru inca o parere, si mi-a zis din prima ca de fapt este hidrosalpingx si nu
e nici vorba de chist...
Asa ca m-am operat urgent, si asa a fost, doctorul a avut perfecta
perfecta dreptate, aveam hidro enorm si mi-a scos trompa...
Multa bafta fetelor la fiv si celor care asteptati testarea!
Sa va dea Domnul pruncii mult visati!
Va pupic pe toate!

Mergi la inceput