FIV Dr. ALBU DRAGOS 2

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Ms fetelor o sa va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Mirela, tin pumnii sa fie bine ! Curajoasa esti de ai pus 4 bebei la purtator! Nu ai vrut sa mergi la 3 zile, parca la unguri la 3 zile si chiar blasto ai pus.
O intrebare: cat ai progesteronul si ce schema vrei sa faci de injectabil? (si eu am probleme cu prog si strang info)

Bafta tuturor fetelor in asteptare sau in focuri!
(se ingroasa randul la dr. Albu vad)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna Miki,

am citit povestea ta si mi-a placut foarte mult. O poveste cu multe incercari si cu un final fericit.Va felicit si va doresc sa vina si cel de-al doilea bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna fetelee
Speranta multa bafta la dr Albu!
RIcaa tin pumnii stransi sa fie asta nidare!
Mirela multa bafta sa se prinda ochisorii!
Intr-adevar nu Simonette s-a operat ieri la dr Albu, dar vad ca a venit ea si v-a spus. Bafta Simo si sa scapi de polip!
Sa aveti o dupa amiaza placutaa, pupiceiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

jaguar ms mult ptr gandurile tale bune, sincer nu prea vad eu nidare in z9 de la ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Rica, ti-am trimis un e=mail, caci nu ai pm activat. L=ai citit?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki01



Mirela, tin pumnii sa fie bine ! Curajoasa esti de ai pus 4 bebei la purtator! Nu ai vrut sa mergi la 3 zile, parca la unguri la 3 zile si chiar blasto ai pus.
O intrebare: cat ai progesteronul si ce schema vrei sa faci de injectabil? (si eu am probleme cu prog si strang info)

Bafta tuturor fetelor in asteptare sau in focuri!
(se ingroasa randul la dr. Albu vad)!

Miki, fericita de Andrei (11.11.2008)

si aspiranta la bebe 2

www.stavila.ro/album.html" target="_blank"> Poze cu voinicelul nostru iubit
Povestea puiului nostru

cei de la med rar merg cu ei la 3 zile, iar cultura de blasto n am auzit sa aibe.
si prima si a doua oara am pus de z3, ca unuii erau deja morule.......mi s a spus acum ca nu e indicat s o ia asa de repede inainte.

ref la prg....cu 2 zile inainte de punctie era 0,5, apoi nu l am mai facut.......cred ca acum dupa 4 zile de utro e mult mai mare.
eu i am propus doctorului, el a fost de acord....nu o sa fac prea mult, ca nici nu am.....de la unguri am ramas cu 6 fiole de 25 si o sa fac 2 la 3 zile, asta a zis medicul, sa fac la 3 zile.
sper sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

jaguar ms mult ptr gandurile tale bune, sincer nu prea vad eu nidare in z9 de la ET.


rica, la noi pt ca ne transfera embrio de z2, din z2 din aia mititei, nidarea e mai tarzie, ei intai cresc intrauterin pana la stadiu de blasto si apoi isi fac culcus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Numai acum am citit mailul. Ms mult m-au dat lacrimile ca asa emotii mari am si frica sa nu mai spun. Doamne ajuta-ma. Ar fi un miracol pentru mine.
Eu am observat secretia maro cand am pus aseara utrogestanul, iar astazi nu am mai avut, doar un firisor foarte mic asa ca o vena tot maro. Deocamdata ma doare spatele, dar asa cum m-a sfatuit Mire am luat no spa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mire eu am avut transfer la 3z ptr ca punctia am avut-o vineri.

Mergi la inceput