""Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *140*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Lullaby dar a fost cuminte la apa Alex ? a stat cuminte la imbracat ?
Sa va fie de bine si nu te mai stresa cu lipsa de organziare, pe mine ma prinde si seara uneori si sunt tot in chiloti alergand prin casa ca o gaina dinaceea careia ii tai capul si ea fuge haotic in toate partile dar am inceput sa ma obisnuiesc ceea ce cred ca da foarte prost

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Luto a fost cumintel tare Alex, cand l-a udat popa, nu avea nici un stres, eu eram emotionatat toata, lui cred ca i-a placut, e innebunit dupa apa/baita, daca dau drumul la apa la chiuveta repede intinde manutele sa se balaceasca. La partea cu imbracatul nu a fost incantat, dar m-am grabit cu nasa sa fie baiatul fericit.

Ce face David cel voinic? Ce i-ai mai dat azi sa pape? Se apropie si botezul frumosului, spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Bun, sa incercam, proba de tastatura ... doi liniuta zece ... merge.

Maria la multi ani!!! (cu intarziere) . Iti doresc fericire, sanatate si noroc! Sa te bucuri de minunea cea mica! Te pup!

Nela, asa ma bucur de vestile cele bune. M-am gandit la voi, imi place tonul optimist din mesajele tale. Ana este o scumpa, va pup tare.

Uka iti sta super cu noua tunsoare!

Cristina hai ca ai fost super dulce, eu sunt tare "priceputa" la complimente, incercam sa va inveselesc, dar nu prea am reusit . Pai azi ma gandeam la voi cand am iesit in terasa ca am descoperit o un loc ok unde am putea manca papa bun. Stii ce mi-ati lipsit zilele astea cat nu am putut iesi la plimbare? Uite, Fragutza a inteles perfect, exact asta am vrut sa spun, asa mami.
Sa stii am facut "pofta" cunostintelor care ma intrebau cum e in noua postura, spunandu-le ca o tin din plimbari in parcuri, in terase cu o super gasca de mamici ... Aaaaa, mi-am amintit, asa e la crema autobronzata trebuie sa defilezi un pic pana intra in piele in costumul natural. Sper ca va distrati la munte.

Monikus distracite placuta la munte!

Selen ce vesti bune! Stiam deja ca Ebrushka e perfecta.

Fragutza ai fost super tare, pai nu stii tu ca ai cea mai scumpa fetita? Ia zi, cine a facut remarca asta? E de la noi din cartier? Se rezolva ...

Hepi felicitari pentru ta-ta! Sa-mi spui cand sa te astept in parc. Pai cum sa te vopsesti acasa? Unde mai e farmecul de la coafor? Propun asa, tu mergi la coafor (vis-a-vis de parc) si noi stam cu Maia si te privim de afara si apoi tu te descurci cand or fluiera toti dupa hotmami. Te pup si hai, mai schimba un pic rutina, nu incerc sa fac reclama, dar fetele (care sper sa ma mai primeasca in gasca) de la Moghioros sunt de nota 10.

Alex te pup. Felicitari pentru dintzoc!

Vai, ce poze am vazut, Brucu superboy cu mami si ... Techila alaturi, iuhuuu, vacanta frumoasa, mami!!! Sunteti super!

Carinalanca 8 lunite deja, sa cresca mare si frumoasa! Ma bucur ca a inceput sa doarma mai bine noaptea, felicitari pentru vorbareata cea mica!

Monique felicitari pentru primul dintisor, pupam scumpicile tale, ce dulci sunt ele cu ochelarii de soare!

Oare ce mai vroiam sa spun? Am citit haotic si cred ca am si insirat la fel ideile, sunt si eu entuziasmatat de de seara mea pe net, stau rufele neintinse de la 8.

Va pup dulce si va doresc o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna seara fetelor!

Am intrat så va salut si så va pup pe toate ca sunteti asa dragute cå v-ati gandit la noi.

Am avut o zi minunata...ca så nu ma intind prea mult , va spun decat ca va recomand din inima 'terapia' cu Techilosii.Sunt superbi!Mie imi pare rau ca au stat decat o zi jumate.Dar asta nu cred ca va ramane aici!

Cu mai multe detalii si poze revin maine dupå ce imi iau copilul care pt prima data doarme la buni.

Vå pup!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna dimineata! Sper ca sunteti bine, reusesc sa citesc doar ce este ultima pagina.
Noi suntem relativ bine, Andrei are varicela si acum astept sa vad daca va lua si Alexia.De aceea vom fi consemnati in casa pentru urmatoarele 2 saptamani.
Am o intrebare, cotofana mea, adica Alexia, raguseste foarte usor. Cum plange mai mult sau daca tipa, imediat ma trezesc cu ea ragusita. Ideea e ca nu stiu ce sa ii dau...daca are cineva aceeasi problema o rog sa imi scrie.
Monique, eu folosesc pt iritatii Bephanthen si daca e ceva mai greu de tratat, Cicabio de la Bioderma. Ultimul e super bun, am vazut ameliorari de la prima utilizare.
Va pup si mai vorbim.

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata fetelor! Alex vad ca inca nu a facut cafelutzele asa ca azi fac eu onorurile!! pe toate gusturile si pentru toata lumea.
Ieri a fost o zi de-men-ti-a-la ,am fost la marginea unei paduri,la Hagieni,super-frumos ,cu lac/balta,cu stuf,oracait de broastte si o lebada superba(pe care nu m-a dus capul sa o fotografiez si de aproape. Azi vin si cu dovezi,dar mai pe seara,sa descarc pozele de pe camera.A fost cald,soare(pe care l-a luat tot,tot nasa lui Paul,ca a fost singura carre s-a bronzat),gratarul incind o mare parte din zi.Am fost 9 adulti si 5 copii,soacra-mea i-a plimbat pe toti prin padure,le-a povestit o gramada despre te miri ce tampenii si ei o ascultau cu gura cascata.Am jucat remi,table,carti,copiii s-au jucat cu mingea iar Paul a papat laptic,in rest nu a vrut nimic,probabil astepta si el un mic,ceva.Am facut poze multe la peisaj,cu noi oamenii mai putin,noi ne vedem tot timpul. M-am ofticat tare ca nu am fost pana acum acolo pentru ca e la doar 8 km de casa socrilor,dar de acum incolo presimt eu ca vom batatori drumul des.Mai voiamsa spun ceva,dar nu mai stiu ce. Mai vorbim,va pup pe toate.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimi,

Mara Irina,Daria Maria, Nicholas,Loris Stefan,Victor Adrian, Iulian

Lullaby, multa sanatate la ALex. Si multumim .

Luto,

Iulika, abia astept sa gasesc si eu poze.

Ionika, imi pare rau ca va confruntati cu varicela. Sper sa nu o primeasca Alexia ca inca e tare mica pentru asa ceva. Multa sanatate.

Lali, ma bucur ca v-ati simtit bine ieri.



Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Mi-a fost tare dor de voi dar mi-a fost calculiciul la reparat si doar aseara l-am primit. Nu o sa intru nici acum des, dar asa macar un mesaj pe saptamana poste ca o sa reusesc sa scriu si eu.
Sa va spun cate ceva despre noi. Inca nu avem niciun vaccin, am fost joi sa facem si noi cel de 2 luni dar avea 37.6 si nasul infundat asa ca nu ne-a facut. Acum e tare racit dar tot vesel. Nu avem niciun dinte, mergem de-a busilea si mi-a ppus o singura data mai demulu ma mami. Nici in fundulet nu sta bine pt ca se rostogoleste ca sa mearga de-a busilea.
Am citi ca sunt dovlecei care fac si pasi pe marginea patului.
Acum ma duc sa-l culc pe cel mare, o sa revin mai tarziu si o sa ma bag si pe la poze sa vad cum au mai crescut dovleceii.


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna duminica si de la noi!
Nu am mai intrat de mult, dar citesc aproape tot...desi nu retin mare lucru
Carina, multumesc de urarile pentru cele 7 lunite ale lui Loris!
La multi ani dragi dovlecei aniversati azi!

Noi suntem bine, am iesit ieri la gratar cu bb, si a fost destul de cooperant .
El creste, e un nazdravan ce se trezeste la 7 de toooot , in timpul noptii vrea tzitzi cam la 2 -3 ore , si nu prea face kk, desi ii pun la papa dovlecel.
Am fost la control, si avea 72.5 cm si 7460 g, inca nu sta singur in fundulet, dar se rostogoleste si acum doarme numai pe burta.
A inceput sa ma "roada" un stres, mi se pare ca mananca prea putin. La 5-6, tzitzi, cat vrea (putin dupa parerea mea)
La 9.30-10, 80 g fructe cu biscuit
La 13-14, 100 g piure legume+apa, cam 5 lingurite
la 17-18 san
la 20.30-21, san
Concluzia mea: mananca precum o vrabiuta
Pediatra m-a sfatuit sa nu ma grabesc cu introducerea mesei de seara, sa astept pana pe la 8 luni.

Voi ce parere aveti, e vrabiuta?

Lullaby, imi pare rau ca e Alex racit, dau un sa treaca.
Luto, ma bucur ca a scapat David de kk imprastiat
Lali, ma bucur ca ati petrecut ieri o zi frumoasa afara!
Cred ca lumea inca se distreaza pe la munte, la mare, la gratare

Va

P.S Pentru cine vrea sa vada, trimit poze pe mail.

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Lullaby, asteptam pozele de la botez

Loris nu are inca nici un dinte, si nici nu pare sa-i iasa

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput