Pufuleti ian-feb 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

iar a adormit...
ma uit la ea,..e superba.....ce repede creste.. :(

mi-e o foame si n-am nik de mancare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lorex ...cu crescutul in greutate pas in ultimele 2 sapt...o fi fost ocupat cu crescutul in lungime: 3 cm in 2 sapt ... si numai 6 kg ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

tks cris
doarme asa frumos in bratze acum imi vine s-o mananc..mai devreme imi venea sa-i dau o palma la fund...idioata de mine

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

si je pacatuieste asa...dublu chiar...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

poza cu tatzii (de la cumatrie) si aceeasi poza acum 4 ani!!!

editez: ce-a imbatranit tata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

lorex ...cu crescutul in greutate pas in ultimele 2 sapt...o fi fost ocupat cu crescutul in lungime: 3 cm in 2 sapt ... si numai 6 kg ...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex


bravo, cavaler inalt si frumos se face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

onitza- pentru colici ai incercat Colief? Eu l-am luat prventiv, dar altora le-a dat rezultate imediat. Noi nu am avut colici cu adevarat. Accelereaza procesul de separare a lactozei cea responsabila cu digestia in stomacel.

cris.d- incerca si cu alt tip de biberon la nevoie; Avent sau Dr Brown sunt cele mai bune dupa parerea mea (noi folosim doar bb si prin ele vine laptele normal)

myky791 - problema suna a reflux; Tudor a avut si l-am reparat dar noi mancam LP. Oricum trebuie redicat patutul, intrerupt bb in timpul mesei de 2-3 ori si pus pe umar, iar la final tinut 30 min in sus, plus debridad de obicei. Trece pe la 5-6 luni dar pana atunci bebe il resimte ca pe o arsura (ca o gastrita la adulti) si-l face mai agitat si plangacios

Ce repede s-a terminat cap 47! Am fost cateva ore la servici si m-am si trezit cu cap 48.

mami tomaca si bebe Tudor Ioan
http://family.webshots.com/album/577502611EbNEgV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

fetili sunt singura....il iau pe jiji si...in bambu....sa gasim o shtoarfa...din timp....a se lua in seama shtoarfa...nu nora...da?

jiji mare face ravagii in corbeanca....cica...scapa peste dupa peste :))....a inchiriat o casuta cu di tati si spune ca e f frumu...sta pana duminica...mergem si noi pt un gratar maine..dar mi-e groaza ca o sa urla jiji in masina..pana se linisteste ajungem..

n-as vrea sa-l laud dar park e din ce in ce mai cuminte....ziua...sta si singur....muuult la tt....doarme...nu maraie...si in carut incepe sa stea si cu ochii deschis ddar doar daca ii ridic spatarul....si mi-e frica...

azi s-a kk de a pocnit pamersul nr 4....si-a trebuit sa-l schimb de 2 ori..

am vrut sa rasop mai demult dar ..era jiji la tt...care ca si ema nu se grabeste...si cand doarme molfaie...si murise laptopul...

cris ce sa zic...vad ca a mancat ema ta ca si jiji...LP...macar io nu m-am gandit sa fac cioco....cand ai din astea baga si un galactogil...o bere ceva sa produca...pt haplea

ma duc sa fac baie lui jiji..si recuperez sa vad noutatile....cine mai vine la gratar?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

poza cu tatzii (de la cumatrie) si aceeasi poza acum 4 ani!!!

editez: ce-a imbatranit tata...


sa fie sanatosi,sa se bucure bobitza multi,multi ani de-acu-nainte de bunicii ei!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

tks cris
doarme asa frumos in bratze acum imi vine s-o mananc..mai devreme imi venea sa-i dau o palma la fund...idioata de mine

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

stii ce-mi amintesc...caq erai inca gravi si noi tot spunem ca scriem cu o mana...a se scuza greselile( cel putin asa ma scuz io)....si n-ai intr4ebat nbiciodata de ce...si abia dupa ce-ai nascut te-ai dumirit...si-ai tinut sa spui treaba astA....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

m-au sunat azi de la cabintul pediatrei sa ma intrebe cum se simte fetitza ... am ramas masca...

Mergi la inceput