Bravo ANAMARIA, ANDRADAP! Liliac mai-iun'10 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Sa avem un capitol nou plin numai de vesti bune, cu nasteri usoare si bebei sanatosi si in burtica si in afara ei.

Theodora 31+ Stelios

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Fetelor vad pe prima pagina ca astazi avem 2 DPN-uri: R.Cata si Ronas. Catalina intrase saptamana trecuta sa ne spuna ca mai are putin si ca merge la doctor si cand se intoarce ne da vesti, si nu ne-a mai dat sau n-am vazut eu?! Speram sa fie bine amandoua burticile.

Theodora 31+ Stelios

AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Crissy, Cristina, mersi

Ale, micuta mea sughita aproape in fiecare zi, uneori chiar de doua ori pe zi (mai rar), cate-o data dureaza cateva minute, alta data mai mult, si tot asa. Nu pot zice ca am descoperit vre-o regula...

Nana 37+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -3sau mai putin ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

atunci stau lin ca si a mea are episoade din astea, si ma gandeam ca poate fi oare din cauza la ce mananc eudeh..minte de copil

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in34 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:5 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Intrebare pentru burticile mamici, sau fostele burtici deja mamici : la toate v-a coborat burtica inainte de nastere?! Eu ma tem ca raman cu ea asa sus, si imi vor rupe coastele impingand fetita in jos la ceza... Capsorul ei e momentan undeva spre soldul meu stang... Sorry daca sunt natanga , dar toata lumea pe care am intrebat-o (rude, prietene si cunostinte mamici) au zis ca le-a coborat burtica, de nu mai puteau sta in fund, ca aveau impresia ca se aseaza pe capsorul bebelusului; doar mama mi-a zis ca si eu am fost o cocotata si jumatate pana in ultima clipa (m-au coborat moasele), dar nu se pune, ca eu am fost nitel grabita .

Nana 37+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -3sau mai putin ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

nana nu stiu daca te ajuta rasp meu ....si la mine e coborata burtica si picea cu capul in vezica mea, iar cand cobor scarile tin mana sub burtica
iar uneori cand se mai misca simt intepaturi asa prin pipinica

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in34 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:5 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ai dreptate Theo , astazi sunt 2 DPN ( R_Cata si Ronas )... le doresc succes fetelor si speram sa aflam vesti !

Am dezmortit putin , nu de alta ... sa nu faca febra musculara maine !

R_ocsy 36 + Ana Sofia
AMR 19 de zile si apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

rocsy si eu le am ciufulit un pic pe motate cand am intrat
Aniska cred ca se pregateste...

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in34 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:5 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Intrebare pentru burticile mamici, sau fostele burtici deja mamici : la toate v-a coborat burtica inainte de nastere?! Eu ma tem ca raman cu ea asa sus, si imi vor rupe coastele impingand fetita in jos la ceza... Capsorul ei e momentan undeva spre soldul meu stang... Sorry daca sunt natanga , dar toata lumea pe care am intrebat-o (rude, prietene si cunostinte mamici) au zis ca le-a coborat burtica, de nu mai puteau sta in fund, ca aveau impresia ca se aseaza pe capsorul bebelusului; doar mama mi-a zis ca si eu am fost o cocotata si jumatate pana in ultima clipa (m-au coborat moasele), dar nu se pune, ca eu am fost nitel grabita .

Nana 37+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -3sau mai putin ?!


Burtica mea a coborat extrem de putin, nici nu se vede ... mai degraba se simte si nu la stat jos, ci in miscarile de alpinista a d-rei Sofia ; acum cand se impinge in sus nu ma mai doare chiar asa de rau ficatul si plamanul si nu mai imi taie respiratia chiar asa de rau ! E ceva mai acceptabil .

R_ocsy 36 + Ana Sofia
AMR 19 de zile si apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

Buna burtici,azi facem si noi 32 de sapt.Ce zboara timpul

ANDRADA FELICITARI!!! BEBE DOMINIC SA FIE SANATOS ;MANCACIOS SI NECOLICOS

SCUMPA CARLA BINE ATI AJUNS ACASICA!Orice inceput e greu dar sunt sigura ca Mazarichile se vor simti mult mai bine in mediul cald de acasa

IOANA ma bucur ca ai avut o noapte cat de cat linistita .La cat mai multe nopti asa.

FELICIATARI pt noua achizitie.pt iubirice sa stea acolo pana la termen

32+ Larissa

AMR 8 saptamani vine

Mergi la inceput