Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Acum ca am ajuns la zi, ma retrag si eu, ca baietii astia ai mei deja rup paturile in doua si eu stau si butonez in soapta ca bezmetica la lumina monitorului

O noapte linistita si fara "pauze de alimentare" prea dese!

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Andrelina de informatie. Interesanta coincidenta, si somn usor!

Evyme uite aici reteta pt biscuitii "cristies":
Am uitat sa va spun ca am inventat o reteta de biscuiti cu o ceasca de faina integrala, o ceasca de faina neagra, o ceasca de tarate si o ceasca de faina de ovaz, trei lingurite de gghimbir, bicarbonat de sodiu, amoniu, esenta de vanilie, trei linguri de fructoza, trei linguri de lapte degresat si ulei de masline ca sa se lege, intinsa o foaie, decupati biscuitii si coapta un sfert de ora la foc minim - deliciosi!

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Noapte buna evyme!

Ma retrag si eu in patut si ii las locul ayannei. Cum ai petrecut mami de strumfita? Cred ca a fost cea mai frumoasa aniversare de pana acum.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Ayanna cu cea mai mare placere o punem de intalneala, ai vreun drum la Iesi?
Larisel am vazut tot , fete, nepotica, mare gratar fff frumos tot; timp liber eu nu am decat dupa 22 cand adoarme si imi rup din orele de somn pentru "hrana spirituala"-numai ca in ultimul timp devorez cam "fast-food"-uri
Andre_lina uauuu ce poze de manechin cu copil am vazut la tine(pozele de pe scari sunt super), patriotul cu jiji sunt dulcei tare
Ruxita mi se pare ok site-ul, daca mai ai si alte variante astept...
Lorex bine ca ai fost la dr. sper ca esti ok acum
Plateea de soacra dar am si eu una si imi ajunge deocamdata, norocul meu e ca inca are servici , dar cand o fi la pensie om mai vedea...
Ratusca_mica imi pare rau ca esti asa de stresata cu lapticu, greutatea, nu mai bine ai discuta cu medicul sa-ti zica clar ce e de facut, ca sa te linisteasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

AYANNA

Trimit repede, ca la mine inca e 28 aprilie!


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Noi azi am avut o zi foarte plina: am dormit pana la 11,30 apoi pe la 13 am mers la cumparaturi ca nu mai aveam nimik de mancare si cand ne-am intors acasa pe la vreo 17 ne-am pricopsit si cu musafiri; saracul sotul meu cand a ajuns si el rupt de la munca la 20 a mancat paine cu cascaval ca dee cind aveam sa gatesc , a mancat totusi mancare la 22
Azi am trecut de pragul de 7 kile, e o domnisoara cu greutate.
noi dormim impreuna, numai ca perpendicular, eu la margine si ea cu picioare pe fundul meu avem la dispozitie un pat de 2/2 doar pentru noi doua, si cred ca nu as mai putea altfel acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Multumesc fetelor pt sustinere si suport Nu stiu daca cineva a dinamitat butoiul sau pur si simplu nu am incaput in el de ce sunt, cert este ca-s afara.
André tuseste de se sparge, dar a fost la gradi azi. Nu-i dau nimic in afara de Stodal. Se pare ca am fost cam mama loca, ca seara la pediatru nu se mai auzea nimic pulmonar
Luc a beneficiat astazi de toata atentia mea, daca nu a mai fost frate-so acasa, asa ca a dormit de a rupt la mine pe genunchi. Si eu am profitat pt a mai face dvd-uri din filmuletele lui André, ca eram restanta din februarie 2009.
LOREX ce frumoasa e Iuria!
BEA chiar ca a disparut palatul

Daca imi mai amintesc ceva din capitolul trecut revin, daca nu, NB


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

ar fi cazul sa ma culc... imi cam fac de cap!

so... NOAPTE BUNA MAMICI SI PUIUTI


aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
MA TIN SA VA ZIC ASTA DE SUTE DE ANI

ca sa vedeti ce "coincidenta"

La sfarsitul liceului s-au acordat niste premii de miss, dar nu a fost concurs, si nici nu era pe locuri, ci fiecare primea o titulatura.. miss gratie, miss nu stiu cum...

cert e ca ... eu am fost MISS PUFULETZ... cu panglica dinaia si tot... eeeh?????????

ce ziceti?!! pe mine ma incanta mult aceste "coincidente"

acum va las sa dormiti, va iubesc, noapte buna!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot





te facem si noi miss mami pufutelz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Mi-a adus aminte DANASOR (puiul mic cu greutate) de somnic. Noi dormim inca in aceeasi camera, bebe la el in patut, la 1 metru de patul lui mami. Si ca sa-i raspund si lui CRIS_DOGAREL, Lucas se trezeste doar o data, pe la 2-3-4, pt o papi scurta de 10-15 minute. Urmatoarea trezire e la 6-7, cand papa si ramane langa mami, pana cand mami trebuie sa se ridice sa pregateasca puiul mare de gradi. Daca nu m-as ridica, cred ca ar dormi pana pe la 9-9.30. André abia asteapta sa-l mut la ei in camera (undeva intre 4-5 luni, probabil)

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Oani bravo ca ai spart butoiul si ca sunt bine baietii

va spun si eu noapte buna

Mergi la inceput