Bella -mesaj pentru despre copii

Bella -mesaj pentru despre copii | Autor: soli

Link direct la acest mesaj

Buna ziua ,

a trecut mult de cand nu am postat , intru deseori , ne ati fost aproape mereu , cam la fiecare etapa a Bellei ,acum Maria , are aproape cinci ani , ati fost primii ei sustinatori , unii dintre voi cunosc cum a crescut si o iubesc inca , De postat postez mai ales in momente importante ale vietii ei , si acum este cel mai important dintre toate de pana acum .
Maria face cinci ani curand , are un an de la ultima corectie chirurgicala . Ne am asezat la Munchen in Germania. Greu , pentru toti ,dar aproape de spital .
E iar in terapie intensiva si boala ei este cel mai adesea mortala , plastic bronchitis , catalogata ca o Fontan failure , corpul ei mic , si mai ales plamanii , nu a acceptat corectia si noua circulatie a sangelui . Nu exista prea multe cuvinte , nu pot sa descriu ce simtim , stiu ca trebuie sa ne agatam de orice ne poate ajuta sa privim spre maine , La plastic bronchitis tratamentul este experimental si neconfirmat , medicii la Deutsch herzzentrum sunt unii dintre cei mai buni , Dar aplica ce au vazut in prea putinele cazuri anterioare ,
Acesta nu este o cerere de ajutor financiar , Muncim si platim o asigurare in Germania care ne acopera medical .
Stiu ca impactul dc este mare , avem nevoie urgenta de informatii , de cele pe care medicii nu le folosesc , in plamanii ei se formeaza clots , niste kestii mici care ajung in trahee si o impiedica sa respire , Cautam orice poate dizolva acest clots in interiorul plamanilor , arata ca niste mucozitati dificate .
Orice ne poate ajuta sa respiram , ceaiurile bronsice sau orice infuzie si extras de plante ,
Avem un blog pe care posteaza o buna prietena a noasta si a Mariei, avem timpul foarte limitat , si astazi medicii iau o hotarare in privinta noastra , E inca in terapie intensiva dar pot decide sa ne asiiste cu compasiune , fara sa mai faca nimic , Mi e frica sa zbor cu ea acasa , si mi e frica sa raman aici , cea mai draga dorinta a ei este sa adoarma in brate leganata de bunicul .

va multumesc din nou pentru ca ati facut ca noi sa traim acesti ani ,am crescut printre voi , si fiecare etapa a vietii ei pentru fost un dar al soarelui .

http://bella-ionescu.blogspot.com/



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Soli, Dumnezeu are planuri frumoase cu Bella. Nu ar fi ajuns aici fara voi. Cred cu tarie ca veti trece hopul. Nu am raspuns dar trimit mai departe mesajul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Vai de mine, ce rau imi pare ca Bella trece iar prin asa incercare . Nici nu stiu ce sa spun.


Zic si eu cu toate ca pb voastra e mult mai grava.. Am testat pe copiii mei si pe mine acest sirop; chiar ne ajuta sa respiram mai bine:

http://www.ayurmed.ro/index2.php?page=shop.product_details&category_id=4&flypage=flypage.tpl&product_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1&pop=1&tmpl=component



..timpul sterge totul, dar focul naste foc (Iris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

offfff... cu atata bucurie si speranta am deschis subiectul, dorind sa aflu noutati despre Bella-Maria. ma doare sufletul sa aflu ca vestile nu sunt mai bune...
din pacate nu va pot fi de ajutor cu informatii...
tot ce pot face e sa ma rog pentru voi, pentru Bella. deseara, cand voi spune rugaciunile impreuna cu fetita mea (nascuta, de asemenea, din inima mea, nu din burtica - cum spune ea), il vom ruga pe Doamne Doamne sa o ajute pe Bella si sa ii dea sanatate


dar in afara de informatii si rugaciuni si ganduri bune... cu ce va putem ajuta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu am descis cu mare drag subiectul, imi pare enorm de rau sa citesc vesti nu prea bune :(
Sper din suflet sa fie bine

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Doamne, Rodica...si eu speram ca Bella e bine si de multe ori ma gandesc la ea...

M-am cutremurat cand am citit prin ce trece din nou...

Sanatatea multa Bella mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Soli, ne rugam si noi sa treceti si peste acest hop.
Anticoagulante ii dau? Stiu ca au suspectat si la mine blood clots in plamani si imi vorbeau de tratament cu anticoagulante in prima faza dar nu a fost cazul pana la urma si mai multe nu stiu sa iti spun. Presupun insa ca stiu doctorii ce fac acolo. Sa dea Dumnezeu sa decida sa lupte pt ea in continuare.
Multa sanatate si multa putere in continuare!


--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Sinteti niste parinti minunati! Din pacate nu am solutii pentru problema si sper ca doctorii sa va dea o veste buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Doamne ajuta! sa fie totul bine.

pentru o mamica puternica.

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Draga Soli, Nu stiu povestea Bellei, promit sa citesc, am citit mesajul tau. Ai incercat sa vorbesti cu Victor Bogdan? Am auzit multe lucruri bune despre el; l-am si sunat o data si a fost amabil.
Macar sa vezi dansul ce parere/solutii are.

Cauta nr de telefon in formula as. daca nu-l gasesti scrie-mi si-l caut eu.
http://www.revistafelicia.ro/articol_1001825/victor_bogdan_este_convins_ca_orice_boala_are_leac.html

Bunul Dumnezeu sa va aiba in paza Lui!
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Soli,si eu o stiu pe Bella de la campania umanitara si o vazusem la Povestiri adevarate cu mai multi ani in urma.

Stiu,am inteles ca nu aveti nevoie de nimic dar daca uneori te simti singura si ai nevoie de un umar,poti sa ma contactezi,locuiesc linga München.


Sanatate multa si sa dea Dumnezeu sa gasiti cea mai buna solutie!

Mergi la inceput