Prietene la bine si la greu! - 4

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna alexa.ma bucur ca scrii din nou si pe aici.
sarcina usoara.eu nu prea pofteam dar varsam toata ziua.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

krelia sa nu ma uiti si pe mine in listuta. , noroc cu monis ca nu stiam ce si cum chiar vroiam sa intreb de voi, dar am deschis messu intai .
Asa, am facut la fetita ne-am masurat (74 cm) si cantarit (8.450 kg)
Suntem fetite mariiiii

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)


tu, Ramona, eu ti-am trimis link aici, dar sa nu te astepti sa-ti faca cineva rezumat... "cineva care are timp"... suntem tot noi aici, mamici toate, ocupate si obosite in egala masura
super grasunica fetita! sa-ti traiasca!

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare la ceas de seara!

Azi am fost toata ziulica pe afara. Am bicicletit si apoi leneveala la iarba verde. Am citit ce ati scris de pe telefon.

Krelia, multumim de capitol nou si de listuta!

Cristina mai au perioade cand stagneaza cu greutatea. Incearca eventual sa-i dai completarea cu lingurita. Daca nu vrea inseamna ca de fapt ii ajunge cat suge. Ii dai fier, calciu? Cate picaturi de vigantol? In gurita n-are depozite albe? (candida) sau afte? Mucisori? diaree?

Asta ma retinut asa in viteza ca vreau sa ma scurg incet spre pat. Va pup pe toate si va multumesc de aprecieri, ma fac sa-mi pocneasca pielea de mandrie.

Am mai pus poze, cu premiera absoluta din seara asta , ceva poze din parcul de la Timisoara de la bunici si alte cateva din seara asta incepand de aici


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

monisule sigur se gaseste reteta ..dar eu vreau din aia originala cu gust original..if u know what i mean...eu am mancat de multe ori dar doar la mare era diviaaaaaaa..prin constanta ...si la niste rude din dobrogea



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

diana,sunt foarte draguti micutii tai.
imi place mult poza in care timeea tine papusa in wrap(am zis bine?)

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna seara,
Bai...deja au inflorit salcamii??? si la noi sau doar la Alexa? Eu de cand nu mai dau cu nasul in lume, nu ma mai bucur de nimic. Si eu is innebunita dupa salcamii in floare, ma de la mirosul lor.

Mariandreai si eu am comandat de lunea trecuta ochelari si inca nu mi-au sosit si ii vroiam cadou pentru maine, ca o data face ficiorul meu 6 luni. M-a sunat nenea ala si mi=a zis ca nu mai sunt din aia cu buburuze(comandasem si pt nepoata) si nici din aia albastri pt Dominic si a zs ca ne trimite din aia cu floarea soarelui, care habar nu aveam cum arata, dar arata super, iar pt Dominic a zis ceva de niste mingiute pe rame. Sper sa imi vina maine, ca de nu.... Apropos..tare fain ii sade in ei .

Lavi mi-e dor de voi, sper sa scapati repede de maraiala si de oboseala implicita. Eu azi noapte de la 2"30 am leganat la copil sa doarma si azi am fost franta. Sper sa nu ajung si eu cu spatele ca Ali(parca), ca tare rau ma resimt dupa orele astea de purtat si leganat copilul in brate.
Lumi, te inteleg perfect cu papceala nasoala. Si Dominic e la fel, cand e ora de papa ia cateva guri si gata, lapte nu mai vrea. Daca ii dau intre mese e scandal mare si mai nou s-a invatat sa isi faca sila. Adica se face ca vomita numai cand ma vede cu biberonul indreptat catre el. Cu lingurita il mai pacalesc putin. ca am luat din alea de la avent si i=o mai var si asa printre zambete cu 1 g de mancare in ea. si rabdare multa, alaturi de multe zambete pt printesita pisicuta.
Diana, cuscrela...jos palaria. Esti cea mai cea . Doar dupa sigla aia de la bacardi(nah..eu numai la bacardi ma gandesc) se vede ca nu e original costumul. Si asta doar un alcoolist ca mine poate sa observe.. Eu sper ca Vladut sa fie cumatru de gasca si cand ii ramane mic costumul sa-l dea si la Dominic cel mic, ca vaz ca e coada lungaaaaaaaaa la Nicoleta la usa si nu ma mai bag si eu,( daca tot am pile ) .

Monis , nu vrea nici de pe degetele mele sa pape, nici de pe ale lui. Se intinde tare mult dupa ce papa noi, sa atinga el tot, de nu mai pot sa papa nimic cu el in brate sau de fata cu el, insa daca ii dau, vrea doar sa atinga, nu baga in gura deocamdata, decat tot ce e necomestibil. Din curiozitate i-am dat si un cartof prajit, sa vedem ce are de gand sa faca si l-a strivit tot cu mana si apoi se uita cum ii cade din mana pe gresie.
Azi dimi insa, nu stiu prin ce minune a papat aproape un borcanel Nestle mar cu banana. Statea in fundulet intre perini si deschidea singur gurita de nu imi venea sa cred. Cand am gustat si eu resturile, sa vad ce a papt el acolo, in loc sa gut inainte, mama denaturata ce is, tare m-am strambat. Era tare acrisor marul ala si mie nu mi-a placut deloc combinatia aia...deci nu merge sa ii fac papa dupa gustul meu, nasoale rau...

Bai..eu nu vreau sa concurez la placintoaiele voastre, asa ca trimit si eu ravasul asta, pana nu il pierd.

Azi am reusit si mi-am ars o tzatza si fiu-meu cand ii dau sa pape numai cu picioarele peste arsura aia imi da . Rasul plansul nu alta.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Incep prin a ma plange. Am un car de ca azi m-am hotarat sa pun si eu poze cu Danut mai ales ca cineva drag mie si-a exprimat dorinta de al vedea si eu am promis( si vorba lui Andre ca eu is parolista). Asa ca... dat fiind faptul ca magaoaia asta veche e full si eu tre sa prestez anu' asta la vreo 10 nunti si cumatrii(deci nexam bani de calculator) am zis ca sa incerc sa le pun direct de pe aparat. Conectez aparatul la calculator si dupa a treia incercare imi dau seama ca acumulatorii is descarcati si de aia nu merge asa ca scot laptopul, pun cardul din aparat si vad pozele dar... stupoare la laptop nu merge net-ul. Imi zice ceva de IP. Fetili o hi posibil ca astia de la firma lu' peste sa-mi fi restrictionat accesul numai la magaoaia asta veche??? Ca ii impusc.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Fetele am revenit.K, multam pt capitol si listuta. Am fost la masa cu toti iubitii mei . L-am culcat pe Matei si tare as vrea sa fac un dus si apoi sa dorm. Maine va voi stresa cu o noua placinta, sper sa am timp de mai multe chiar. Va kissulesc pe toate!

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Dymomo , nu stiu de la ce firma ai tu net, dar la mine asa e. Eu am injoy, dar si cand aveam upc, tot aa era. Mi s-a stricat laptopul cand eram gravi, si nepoata mea s-a oferit si mi l-a trimis pe al ei, de pe care surpiza nu am putut intra. Trebuie sa suni la ei sa vina cineva sa iti faca setarile pentru al ip, ca nu cred ca o sa te asiste telefonic. Naspa rau fazele astea cu netul.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Dy incearca sa-l deconectezi si apoi sa-l reconectezi din control panel network connections., click dreapta pe conexiune. Asta daca iti spune ca IP-ul e in conflict cu altul sau ceva de genul asta.

Ramo, desigur ca ramane mostenire la Dominicul. Naspa cu tzatza cum ai reusit?

Tina ai zis bine. Numa ca asta se vrea a fi la ea un sling fix (pouch).

Chiar ca ma duc la culcare, am facut baie, am constat ca sunt arsa pe umeri de soare... Noapte buna!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput