Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Myky noi suntem bine voi ce faceti?Da i-am cumparat si marsupiu treb sa vina marti sau miercuri si mi-am luat si pompa electrica de la aceeasi fata care treb sa soseasca tot sapt viitoare.Ieri si azi am iesit pe afara si dormim ate 4-5 ore,acum astept sa se trezeasca ca sa-i fac baita.Ginerica ce face ?imi pare rau ca are probleme cu constipatia dar vad ca si a mea de 2 zile nimic mai astept desi ii dau numai san in schimb pipilica la greu .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

buna si de la noi

Noi azi ne-am jucat mult, saptamana trecuta abia tinea ptr prima oara o jucarie in mana, acum deja intinde mana cand o vede la mine in mana si daca imi apropii mana cu jucaria de el ia jucaria din mana mea si se joaca cu ea o zdruncina. Azi s-a si intors de pe burta pe spate!!! acum sa vedem daca se repeta incidentul

Cris d asteptam detalii!!!

ayanna felicitari ptr laptic si pentru noaptea si ziua de azi/ieri, la mai multe

Ora de masa, ma striga teroristu, o a revin

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

am primit si noi POZELE DE LA BOTEZ

Am intrat pe fuga ca facem un puzzle de 1000 toata familia. Tare dor imi era si nu am rezistat sa nu cumpar unul azi cand am fost in Real .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)



multe frumoasei familii!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mariucasara,cris d. asteptam detalii si poze

decenuela,bravo lui jiji mare ca s-a descurcat azi si ieri cu jiji mic !

cristies imi pare rau de lovitura... cum te simti?

lorex

ioana_fota curaj,mamico! e greu singura,dar te vei descurca!se poate,crede-ma...[am 2 bucati ]

alexutzzza felicitari lui yannis! al meu va fi cel mai lenes din pdv al intorsului ...vorbeste toata ziua ca o moara stricata,se joaca,prinde jucariile,dar nici chef sa se intoarca n-are ,dar'mite sa o faca

stiu ca mai aveam ceva,dar is cu neuronu' spre expirare...mai vedem maine ce si cum...va pup pe toate...o seara frumoasa si o noapte linistita tuturor!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

am primit si noi POZELE DE LA BOTEZ

Am intrat pe fuga ca facem un puzzle de 1000 toata familia. Tare dor imi era si nu am rezistat sa nu cumpar unul azi cand am fost in Real .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)


Sunteti niste frumosi, sa va fie de bine botezul!!!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Myky noi suntem bine voi ce faceti?Da i-am cumparat si marsupiu treb sa vina marti sau miercuri si mi-am luat si pompa electrica de la aceeasi fata care treb sa soseasca tot sapt viitoare.Ieri si azi am iesit pe afara si dormim ate 4-5 ore,acum astept sa se trezeasca ca sa-i fac baita.Ginerica ce face ?imi pare rau ca are probleme cu constipatia dar vad ca si a mea de 2 zile nimic mai astept desi ii dau numai san in schimb pipilica la greu .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine

poze
Sa ne descretim fruntile
poze Maria Alexandra





de care ai luat pana la urma, primii pasi?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

XELA superba familie, adorabili copii , iar Cristi a fost intr-o forma de zile mari. MI-a placut f mult si cum l-ai imbracat la botez, felicitari! a fost superb!

Mamidepuiuti don't worry, asa si Yannis nu are chef ici de stat pe burta nici de intors, de regula facem exercitii, il pun p burta ori dupa baie pe masa de infasat si il dau cu crema pe spate si incerc sa il mai tin asa, ori la el in pat il mai intorc. Azi era in pat cu jucariile lui si io calcam si isi pierduse interesul ptr jucarii si rabdarea, dar eu mai avem fix 3 bluzite de calcat si nu aveam chef sa ma opresc sa ma ocup de el asa ca l-am scos din patul lui si l-am pus in patul mare, pe burta si acolo dupa ce m-a privit intai lung cum calc (niciodata pana atunci nu mai statuse asa mult pe burta ridicat in coate si capul sus!!!) la un mom dat s-a plictisit a inceput sa se planga si sa se impinga in maini, salteaua din patul mare din camera aia e mai moale si poc, cred ca si salteaua l-a ajutat, so.. mai pune-l in diverse locuri si momente

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Cataluta, imi pare tare rau ca nici voi nu luati in greutate Incearca(asa cum au zis si fetele) sa mulgi sanul putin inainte sa o pui pe Irina, in putinul timp cat suge sa traga laptic mai gros. Si incearca sa o pui putin mai des, eu asa am mai facut, desi daca doarme imi e cam mila s-o trezesc, eu zic ca la 2-2,5 ore nu are ce sa se intample. Nici Maia nu cred ca a luat mare lucru sapt asta, o s-o cantaresc in seara asta, dar presimt o mini depresie....O sa intreb la IOMC de analiza laptelui, desi eu nu prea am auzit de asta, dar ma interesez(sper ca neuronul sa nu-mi joace feste...)Si la mine presiunile sunt mari din jur pentru LP si simt ca voi ceda cat de curand...

Ruxita, imi pare rau de criza lui Cai....Sper ca nu s-a mai repetat...

Ayana, felicitari pentru cresterea in greutate si pentru concluzie Eu am pompa manuala Isis de la Avent si e ok.

Nic0le, pupam modelutaVin si eu mai tarziu sa ma laud cu a mea

Mariucasara, CrisD, sa va creasca mari crestinii

Xela, Lorex, superbe poze aveti, felicitarile noastre(le-am admirat cu Maia) Xela, ai o adevarata domnisoara acolo....ce tinuta si unghiute rosii a avut ea

Fac baita la pui si revin



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

ioana fota nora mea ce mai face? ai cumparat port bebe pana la urma?
mamicile care dau lp la bebei cum ati rezolvat cu constipatia? ati schimbat laptele? cu supozitor? cu rabdare?!!! al meu pici de o luna aproape a iesit singur de 2 ori in rest numai cu supozitor. mie o teama ....sa nu se invete cu el. ce ma sfatuiti sa fac? sa am rabdare.... sa i se regleze tranzitul.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)



Am schimbat si laptele dar si cu mult ceai de musetel .. ffff muuult . Incearca sa nu ii mai bagi supozitor pt ca am inteles ca se va obijnui asa .. .. Baga usurel termometrul ca sa-l ajuti si muulte lichide

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Poze
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Multumim de complimente .

Noi am avut un weekend super. Ieri am fost prin parc si seara program de voie. E superba casa asa antenata de energia fara limite a celor doi copii. Mor de dragul lor .

Azi dimineata pentru ca a plouat am iesit la cafea . Andreea si-a facut de lucru cu niste puzzle, Cristi a dormit in carut si noi2 taca taca . Se vede ca nu ma mai duc la munca, ii fac capul caledar la sot . Si pentru ca m-am gandit eu ca nu mai imi fac norma de cafea buna in nici o combinatie posibila (deh ... cafegioaca pe viata) mi-am comandat pe net un expresor. Nu sper eu la cine stie ce cafea, dar cu siguranta va fi mai buna decat cea facuta la filtrul nostru vechi de 6 ani...
Acum pe seara ne-am apucat de un puzzle mare. Si m-a apucat nostalgia ca nu am mai facut unul de cand eram doar noi doi ca porumbeii si ce frumos era ... Andreea mai mult ne incurca acum dar orisicat ...

Sper sa termine si Cristi mai repede de supt si sa se culce ca ma dispera seara, sta cel putin o ora la san .


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristian (ian 2010)

Mergi la inceput