Loc de intalnire al vechilor aspirante cap. 17

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Multumesc de incurajari. Astept sa terminam actele cu fata si apoi o sa vad ce fac.
Shehe, si a mea e ca o tornada, nu are stare deloc.
Relya, baiatul tau cred ca e mare de acuma.
Anca, mult curaj iti doresc. Stiu ca ti-e greu sa iei o astfel de decizie, dar trebuie sa te gandesti la viitor, la consecinte daca nu faci operatia.
Dandana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

mai fetelor, in bucuresti e jale, nu stiu ce ne vom face!

hai sa va spun:
acu ceva vreme intarzi eu cu gratie la scarbici si pe drum ma intalnesc cu o colega de la primul meu job, pe atunci ea cred ca era mai tanara decat mine acum, in fine, ce mai faci, ce mai zici. pai, zice ea, bine, foarte bine (chiar arata bine) anul trecut m-am operat de cancer la san ca m-am dus pe post de sustinere cu o colega la mamografie si ..... mi-am facut si eu, daca tot eram acolo! zbang! asa ca noroc ca aveam resurse, m-am dus la viena si daca tot am inceput mi-am scos si tot de jos, ca sa fiu sigura, acum sunt ca o floare, boboc!
tare nu? asa ca in nov mi-am refacut mamo si cum se duce vremea asta ma duc si-mi fac si un papanicolau

cam asta-i Anca! totul e sa privesti partea buna, scapi de o grija!

shehe, exita scoli waldorf, e chiar si un liceu, chiar si la noi la gradi se chinuie sa faca o scoala, poate vor reusi, dar nu cred ca... ma rog, nu cred ca zanele si ingerasii ne pot ajuta toata viata. ce e rau e ca nu am energie sa-i fac fata, nu mai am energie pt nimic, viata curge cenusiu, trebuie sa fac ceva!

gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

dana sper ca norii negrii au trecut si a rasarit din nou soarele pe strada ta
dandana la fel e si Maia.Cei care stiu cum o hranesc si cum doarme ma intreaba uneori ce iau de cap?!Si eu le spun ca mi-am luat o caciula! Noi suntem singure aproape tot timpul, asa ca de patru ani jumate am fost tot timpul impreuna.Nu am fost nicaieri singura.Uneori simt si eu cum cad in depresie .Norocul meu e ca Maia stie sa foloseasca foarte bine cuvintele si vine uneori (atunci cand simt ca nu m-ai am pic de putere de a merge mai departe) si-mi spune :esti mamica vietii mele,te iubesc mai mult decat orice.Si cuvintele ei imi dau putere sa ma ridic si sa merg mai departe.Ca doar si eu mi-am dorit-o mai mult decat orice. Pana la urma ea nu e de vina ca nu reuseste sa stea intr-un loc si nici nu face asta ca sa ma supere pe mine.
Cred ca ti-ar prinde bine o iesire singura.Si mie de asemenea!Ce-ar fi sa plecam undeva doar noi doua?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Shehe, luati-ma si pe mine!! Si eu vreau sa evadez nu atat de copil, cat de al meu.Norocul meu ca mai plec intr-o delegatie, un curs, o conferinta si macar o zi mai uit de problemele de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

dana cu cel mai mare drag.Urca in balon alaturi de noi.


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna seara fetelor!
Ma bucur nespus ca m-a atentionat Valentina in legatura cu acest topic pe care il credeam pierdut definitiv. Nu stiam ca aici va intalniti. Eu dupa cum stiti sunt mamica de Karina si Iris, au 4 ani si 6 luni, totul e OK.
O sa scriu mai mult cat de curand. Acum nu pot, sunt bulversata de ceea ce a scris Anca Wish. Nu pot sa cred Anca ca s-a complicat asa situatia la tine. Chiar vroiam sa te sun sa te intreb de polipii endometriali ca mi-au descoperit si mie unul si se pare ca e de la excesul de estrogeni de la stimularea pt fivuri... si Marinescu vrea sa mi-l scoata prin histeroscopie dupa primul ciclu. Ultimul m-a tinut 19 zile de hemoragie crunta!
Anca iti tin pumnii si ma rog pt tine sa iei decizia corecta si sa fii bine fato! Trebuie sa fii bine dupa atata munca si sacrificii si lupta sa fiti o familie ca la carte!
fug sa adorm fetele si mai intru daca pot, daca nu maine!
Shehe si de tine am intrebat de multe ori la mamici de iulie august 2007 dar nimeni nu mi-a raspuns. Tare vroiam sa stiu daca sunteti bine. Nu am apucat sa citesc din urma dar o voi face.
Danezo iti trimit maine PM cu nr meu de tel. eu cred ca il mai am pe al tau prin vreu telefon mai vechi...
Kariris (lachione mamica de Karina si Iris).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

astery, sunt pe aici... dar 'sub acoperire'(MirelaV). din motive care n-au depins de mine (neuron gravid.. a uitat parola) si sincer.. nici nu mi-am batut capul
vale.. am io asa... vreo 8 luni si putin
adica.. vreo 34 saptamani si.. 4 zile.
ma bucur sa va 'revad'

MirelaV, 34s4z

AMR < 5 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Lachi mai sa nu te recunosc mama sub acoperire!Pune niste poze cu fetele sa le vedem si noi.Eu am pus cateva poze cu Maia special pentru voi.
Mirela felicitari pentru sarcina.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

foarte frumoasa Maia. sa va bucurati de ea shehe!

AMR < 5 saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Aoleu Mi, io ramasesem fixata la 5 luni si cand colo tu mai ai un pic si aduci acasa minunea!
Shehe, ce cuvinte frumoase iti spune copilu! E o scumpa!
Stati ca ma duc s-o corup si pe tumpi, poate si pe anis, sa-si bage si ele nasul p'aci!
Ahh ce mai gasca meseriasa eram!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput