Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Simona nu e probl. k nu fugim nicaieri.

Ioana felicitari pt baietel. sa-ti traiasca


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Manon reloaded- despre conspiratia universala care propavaduieste alaptatul:

quote:Originally posted by manon

laptele praf este cam scumput si cum foarte multe state din lumea civilizata suporta (prin lege) gratuitatea acestuia pana la o anumita varsta a bebelusului, evident ca recomanda alaptarea pe o perioada cat mai lunga.


dupa care trece la concluzii despre alaptat in recreatie si la jignirea unor membri :

quote:Originally posted by manon

lorda,
ia exemplu de la gabi si de la doica juliettei care spune in monologul ei ca a hranit-o la sanul ei pe julietta pana la 3 ani !!
eu sunt mai batrana decat doica, am alta mentalitate, iata, gabi (care e mai tanara) ne da clasa...
din partea mea, daca o mamica vrea sa-si alapteze copilul si in recreatia scolara...e treaba ei, traim intr-o tara libera.
dar as recomanda o vizita la psihiatru atat pentru mama cat si pentru copil (care n-are nicio vina, saracutul...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

...., nu te supara asa de tare! Doctorii, in general, nu prea dau multe informatii viitoarelor mamici. Cred ca le considera cam nestiutoare. Daca era ceva neinregula, sigur iti spunea, cum ti/a spus de fibrom (in privinta caruia nu trebuie sa te ingrijorezi, se poate absoarbe sau te opereaza la nastere.
In privinta fumatului si a alcoolui, eu cred ca ambele dauneaza grav sanatatii. Nici eu, nici sotul nu am fumat niciodata, dar stiu din proprie experienta ca se moare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Iata ce am gasit eu: macar e la ZZ...

"Sa stiti ca mi-a fost ca-m greu sa jignesc niste persoane necunoscute si asta denota o foarte mare lipsa de bun simt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

heheheu mi-am facut file pe desktop cu chestii de ras de la topicul ala:))



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinadawara spune:

Buna fetelor,nu am mai intrat de mult desi in fiecare zi am avut intentia,ma durea efectiv fiecare mesaj care incepea cu "am fost la eco si am auzit inimioara"
Nici nu stiu cu ce sa incep,nu imi gasesc cuvintele iar lacrimi deja nu mai am,nici eu nu inteleg DE CE??de ce puiutului meu nu ii mai bate inimioara?nici un dr nu a putut sa-mi explice de ce ieri la 12 saptamani inimioara lui nu se mai auzea
Nu cred ca o sa pot trece vreodata peste acesta durere,peste acele 20 de minute de liniste sinistra din timpul ecografiei;acel "imi pare rau dar..."spus atat de sec si de rece mi-a rupt inima;nici nu pot concepe ca bebele din burtica mea e fara viata.
Revin mai tarziu ca deja nu mai vad tastele
Multipt toate mamicile

si11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

....de unde cititi nebuniile astea?....eu am ramas in urma raaauuuuuu d tot!

7+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinadawara

Buna fetelor,nu am mai intrat de mult desi in fiecare zi am avut intentia,ma durea efectiv fiecare mesaj care incepea cu "am fost la eco si am auzit inimioara"
Nici nu stiu cu ce sa incep,nu imi gasesc cuvintele iar lacrimi deja nu mai am,nici eu nu inteleg DE CE??de ce puiutului meu nu ii mai bate inimioara?nici un dr nu a putut sa-mi explice de ce ieri la 12 saptamani inimioara lui nu se mai auzea
Nu cred ca o sa pot trece vreodata peste acesta durere,peste acele 20 de minute de liniste sinistra din timpul ecografiei;acel "imi pare rau dar..."spus atat de sec si de rece mi-a rupt inima;nici nu pot concepe ca bebele din burtica mea e fara viata.
Revin mai tarziu ca deja nu mai vad tastele
Multipt toate mamicile

Alina mami destefward(10/2/2009) si11+



..nu mai pot sa spun nimic sincer...doar ca imi pare rau ..mi-am adus aminte de 1 mea sarcina



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alina, imi pare nespus de rau. Stiu ca nimic nu te poate consola acum, dar noi suntem alaturi de tine.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 12+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Alina, imi pare rau.....
revin,imi vine sa plang

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput