Prietene la bine si la greu ! 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

neata '
si al meu a fost matinal . la 7 era in fund .
eu sunt chiauna , dar cand il vad cu rade la mine , imi trece instant .

fetelor , am nevoie de ajutorul vostru . un sfat va rog .

de 2 zile Gabi a inceput sa tuseasca . azi e a treia .
la inceput am crezut ca se inneaca cu saliva , caci asta era senzatia , insa acum nu mai cred .
am sunat ieri dupa-amiaza pediatra si mi-a zis sa ii dau ceai de tei . i-am dat ieri,aseara, noaptea si azi dimineata insa nimik .

se manifesta asa:
-senzatia ca si cum s-ar inneca , tuseste odata sau de doua ori legat .
-nu haraie
-nu ii curge nasul
-apare mai ales cand sta culcat , dar de zi si cand e in fundulet
- de stranutat el stranuta de cand l-am adus acasa din maternitate cam de 3-4 ori/zi . nu s-a modificat nimik acum

ce parere aveti ?
ce ii pot da in plus de ceai din experienta voastra ? cat de grav vi se pare ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Asadar, mi-a trecut somnul, tot nu stiu ce imbrac la botez. Deja ar fi trebuit sa fim in drum spre tara pt parastas, insa azi-noapte pe la 3-4 ne-a sunat sotia unui prieten ca ii e rau, tensiune mare, livid etc.. si a fugit sotul cu el la Urgenta. L-au inzdravenit nitelus si l-a parcat inapoi acasa. Prietenii acestia au si ei un baietel nascut in decembrie, insa o stare materiala f proasta, ca uneori nici mancare nu au. II ajutam cum putem, insa in mod clar nu este suficient.. Asadar il mai las pe Sebi sa se odihneasca, a revenit acasa pe la 6 si ceva..

Aaaa, azi si maine sarbatoritm 6 ani de casatorie azi de la cununia la starea civila si maine de la cununia religioasa siiii pe 288 ani de relatie (hi hi)

Monis, si la mine masute de infasat este fixata pe patut si pe jos tot parchet..deci nici nu vreau sa ma gandesc

Simina, vazut pozele, Maya e din ce in ce mai delicioasa

Cory, deci de luni luati "taurul de coarne". Sa ne dai de veste cat e mancacios este Andrei.

Lavi, , sa-nteleg ca va pasc dintisorii? De aceea o fi Rares marait?

Ma duc sa-l plantez pe Matei in atut ca plange de somn.

EDIT: Evy, nu stiu ce sa zic si Matei a avut cateva zile din acestea, nici nu stiam dc tuseste sau se ineaca..dar nu i-am dat nimic tocmai pt ca nu avea alte simptome..l-am tinut in zilele cand nu era asa cald in casa preventiv si a trecut. Poate s-au mai confruntat si fetele cu situatia asta

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

nici el nu are alte simptome , febra , sau stare proasta .
totusi sper ca nu e grav caci nu haraie.

e un pic marait si ar sta numai brate (aici rasfat ) , cred a ii da dintii.gingia de jos e rosie si umflata in dreapta .

LA MULTI ANI PT sarbatoriri .
petrecere frumoasa si multi, multi ani impreuna fericiti .
si ...inca un bebe sau 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niassa..

Cetit tot pan acu, de la ora 8jumate..Imi place la nebunie ritmu de aici, da daca ma mai intrebati ce tin minte...

Diana, asteptam sa videm ce ai mesterit tu pan astanoapte tarziu
Madam K , te intinereste bine parul mai scurt, da cand ai zis ca scapi de el mi te imaginam cu par scurt scurt, cand colo..tu tot par lung ai
Many , ma bucur sa aud de curuletz vindecat de Vladut!
Simina, superbe pozitiile celor doi protagonisti, si eu tare imi doresc ca fetita noastra sa aiba un animal de companie ca tovaras de joaca
RamonaC, LMA mamicii tale, la fel si Strumphytei, sa va traiasca mamele!
Am vazut pui diversificati, acu imi pare si mie rau ca nu am filmat-o p'asta mica cand a papat si ea prima data ceva nou..
Si am vazut pletoasa mica de Lauradi Amalia mea are careva fire de par, rare si lungute de ii intra in ochi, nu e nicidecum des, tare imi e ca ma mosteneste, par moale, rar si putin
Bei..citesc la voi de avocado, noroc ca s-a discutat iar cand e bun de papat ala si cum ar trebui sa arate(ca doar ce am cumparat si io pt rechinasa)...Stiti treaba, s-a mai discutat, am auzit, a trecut pe langa urechile mele, si acu ca ma lovesc de problem , incep sa ma intreb oare de ce nu mi-am salvat informatia..
Kreliutz, sa stii ca si eu sper la fel, cum ai zis si tu, fiind la casa noua, sa nu mai creada nimeni ca nu vrem sa bagam in seama pe X,Y..daca o facem o facem fara intentie! Si eu imi doresc doar atmosfera armonioasa aici, doar de aia ne cheama 'prietene la bine si la greu' (mai nou)
Ancutz, unde umbli mama, hai nu te mai rusina, nimeni nu judeca pe nimeni aici, nteles?? Treci incoace macar pt doi pupici, ca stim noi ca umbli fleaura in wee'uri
Cory, si noi tot un Bertoni am luat scaun de masa lu fiimea..sunt varianta putin mai ieftina fata de celelalte( si inca am luat un model destul de scumput la 280ron zic io)..Asa ca aviz fetelor care nu dispun de mai multi banuti! Si io mi-as fi luat un chicco..da scump...frate scump..In banii de la chicco mi-am luat si scaun de masina si de masa

Sa mai zic si io din casa..azi in sfarsit dupa 6 luni de cand am luat apartamentu , am pus si noi in sfarsit usa noua la casuta noastra...dar dupa usa, daca te inchizi inauntru te apuca depresia ..bate vantu, mucegai, praf, pereti jupuiti, chel de parchet si gresie si termopane..Deci ne asteapta munca de sisif si bani o caruta de cheltuit..acu sa ii facem macar..
Fiimea e si ea putin racita, e prima raceala din viata ei, e mucioasa si horcaita, ne-a umplut pediatra de tratamente, soacra de telefoane disperate de ce face nepotica, suntem pachet de nervi nu alta.. Colac peste pupaza, macar a prima noapte cu 2 treziri, s-a trezit la 2 si ceva, si la 6, cand a preluat-o ta'su pe burta lui si a dormit pan pe la 7.30 Dar asta.....pun pe seama panadolului care l-a halit aseara ca tratament
Si dintre treburile intelectuale' is in curs sa termin o palariuta pt o fetita frumu' a unei prietene, pun o pozica cand o termin, ca nu pot eu sa raman modesta
Azi e zi de bucatareala si smotru, fug si mai bag un ochi pe aici , sa nu pierd nik

la fetili plimbarete de wee!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata,
e asa urat azi la Iasi, ploua... vreme buna de sau de

monis - vazut Iulianu' cum papa
faza cu stafilococul e naspta tare. oricum dintotdeauna m-am intrebat de ce, desi vreo trei sferturi din mame sau copii care ies din maternitatea din Iasi sunt molipsiti cu stafilococul asta, totusi nimeni nu face nimic, sa ii dea in judecata, nu stiu, sa faca ceva, orice.

ralu - petrecere frumoasa la botez, o sa gasesti tu o tinuta potrivita.

cuscrelu - vazut poze, lasat comentarii.

raluci - dunga mi-a cam trecut, insa buricul tot inca nu e chiar la locul lui.
oricum de pe 1 mai ma apuc de spoooooooorttttt......... abia astept (aviz amatoarelor, lauriciu

monica - imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, nu stiu ce sfat sa iti dau.

krelia - ai pus poze? unde?

Ancutza - sper ca ti-a trecut supararea, te asteptam.

RamoC - LMA pt. mama ta.


Ruxica s-a culcat aseara pe la 8,30 si s-a trezit abia la 5 dimineata de nu-mi venea sa cred cand m-am uitat la ceas dupa aia s-a trezit de tot la 8. partea proasta e ca-mi explodau tztzele si am mai pompat si eu, ca nu era de joaca...
deci cand nu doarme nu-i bine, cand doarme nu-i bine, cine sa ne mai inteleaga?




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ioana Carolina bebe de Arcadia

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonik, poate de rusinea ta si cand te-oi auzi ca te miscocesti in ritmu lu nenea Billy Blanks sau cum l-o fi chemand..poate doar asa imi misc si io curu si suncile de pe burta pe un tae-bo..
Atata ma bucur, sa nu zic sa fie cu deochi, parca parca se mai duc sutele de grame de la mine, azi dim aveam 57.9kg...si nu am facut nik, da chiar nic, poate doar ca am inlocuit vreo 2 seri cina de seara cu un canoi mare cu laptic si cereale (da cerealele spre rusinica mea is cu zahar muuult), deci nu se pune treaba asta..
Tare as vrea si eu pana pe 15 mai sa mai dau macar un kil doua..macar un 56 sa am, sa fiu si eu mai decenta..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Evy, habar nu am ce sa zic, da pe asta cu ceaiu de tei la tuse nu am mai auzit-o
Fiimea e racita dar are doar horcaiala fara tuse..Tuseste doar cand se inneaca de obicei..
Da cat de des tuseste Gabi?..tuseste in fiecare ora, sau la cateva ore?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ralu,felicitari pentru aniversari.
dj raluci ai grija ce prestezi si poate diseara ceva si pe la noi.
ramonac lma mamei.


Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

astazi am papat mar crud ras cu banana.i-a placut.a papat trei sferturi de mar cu 1 sfert de banana.
acum tipa.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput