LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**199**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inna30

Buna ziua gagici, am reusit si eu sa mai intru putin, nu am reusit sa recuperez dar citesc cand apuc.La multi ani sarbatoritilor zilei si a celor care isi serbeaza ziua numelui dar si puiului meu scump.Noi suntem bine, mucosi dar speram sa scapam de mucisori curand, avem 8 dinti si 4 maselute care au iesit toate odata.va pupam dulce

poze andy georgica
http://picasaweb.google.com/stamate32/Andy2010?feat=directlink



Sa iti traiasca La Multi Ani !
Ce frumusel sta el in legan si ce ochi superbi are.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ma, io in goana calului apuc sa mai citesc din urma, dar n-am timp depostat (desi muuulte as avea de zis) dar acum mi s-au facut ochii cat cepele: pana la 2 ani sa asteptam si de la 2 ani incolo putem sa pocnim copiii?...Lysbeth, eu cred ca nu asta ai vrut sa spui, dar asa a reiesit din formularea ta, scuze (adica sa nu lovim copiii pana la 2 ani...eu zic ca e suficienta prima parte: SA NU LOVIM COPIII, punct).
Faine pozele cu bestiocul precoce; dar tot nu stim de ce a purtat ghetutza:(((
Shasa, nu uit de predictiile pentru indieni, clar; numai ca acum is tot pe fuga, va dati seama, ma tot epilez/tund/ fac shopping etc sa aratam amandoua bine maine (bine, e clar ca Sophiphi ma va eclipsa, nu se pune problema!!!)
Imi pare rau ca am intrat cand era ziua gemenilor si am uitat sa le urez: LA MULTI ANI, ghiocei dubli de IUCA!
La multi ani si ghioceilor de ieri si de azi, cu dedicatie speciala pentru cocheta EVA si pupici pentru draga ei mamica!!
Si cum precis nu voi intra maine, La multi ani si mii de pupici pe falcutzele frumoasei si iubitei ANA KATHERINA, alias GAZULINA!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
11luni
Manole forever

Daca maine nu intru, iti zicem Sophiphi cu bucurie si sanatate.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Citat:
citat din mesajul lui mireal
La Multi Ani Eva,Teodora,Monica,Tudor!La Multi Ani si celor care isi serbeaza azi ziua numelui.Din toamna si eu trebuie sa-l dau la cresa-gradinita, am vazut ca exista si program scurt pana pe la ora 14.Eu as cauta o bona sa vina in vara asta sa stea cateva ore seara si in week-end, mai vrem si noi sa iesim si nu avem cu cine sa-l lasam,dar unde sa gasesc bona?
Bona-bona iti vine ziua. Pentru ce vrei tu ar merge mai degraba o pushtoiaca - studenta sau asa ceva, chiar daca e vacanta mai sunt studenti care stau in Buc ca au joburi "de zi". Vezi ca e un forum pe DC "scoli, gradinite, crese, bone" si poate te ajuta cineva de acolo.Monica mami de cu motoras CRISTIAN (7.03.2009)
Monica, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

LA MULTI ANI SARBATORILOR DE ASTAZI SI GHEORGHITILOR, GEORGEILOR SI GEORGICILOR.

Asta mic al meu doarme deja. E rupt. S-a trezit pe la 3 fara ceva, a mancat si apoi afara. Am venit la 19 in casa, i-am sa manance, baie si acum somn.


E greu cu un somn pe zi, dar parca nici cu 2 nu-mi convine sa se culce la 12 noaptea. Sa vedem cum o sa fie la vara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Eva, Teodora, Maria si Tudor!!!

LA MULTI ANI celor ce-si serbeaza ziua onomastica!!!

Shasa si eu abia astept sa te cunosc, cu tot cu indieni. Operatia nu este la ghinda ci la ochisor, dar ne-a dat iarasi antibiotic Unul nou....ca in rest le-am testat pe toate

Magdy felicitari pentru caruciorul albastru Nu stiu de ce am o presimtire ca si eu tot mamica de baietei o sa fiu, desi tare mult imi doresc si o fetita. Dar si daca este baiat tot nu ma supar

Gaza ce frumos ai povestit despre evolutia gaulinei, floare de liliac (si liliacul meu tot astazi a inflorit)

Dyana sa-ti fie de bine vopsitul. Sa-i trimiti un mare surioarei. Din pacate Tudor s-a internat astazi caci starea lui nu se imbunatatea. Are ceva infectios si sper sa nu fi luat si David, desi ma indoiesc, caci au stat atatea zile bot in bot si daca era sa fie ceva se manifesta demult.

Gianina Micsunica intepata si sper sa o ocoleasca bubitele. Imi pare rau ca nu am mai trecut pe la tine cu scaunelul dar chiar nu am avut drum pe-acolo si nici timp liber. Sper ac nu te-ai suparat pe mine.

Saby asa urate sunt maselele? Noi la dinti facem urat, dapoi la masele Pup mamica obosita si pe Maia pe obrajor sa iasa mai repede maseluta.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am vazut ca povestiti de crese si gradinite.
Mie varianta de care spunea magdyi, cu tanti care se ocupa de 3-4 copii mi se pare absolut geniala, stiu ca si chatonel a apelat la ceva similar. Intii si-ntii copilul socializeaza, si nu o face cu o gasca uriasa, deci se imbolnaveste mai rar decit daca ar fi dus intr-o colectivitate mai mare. Apoi raportul adulti/copii este ok, nu stiu cum e la cresele din strainatate, dar in tara sint mult mai mult de 4 copii pe cap de educatoare. In plus, eu stiu din surse absolut sigure ca in Iasi de exemplu, sint angajate in sistemul de stat fix 4 educatoare cu studii, restul fiind infirmiere care se ocupa de copii. Ceea ce in final nu mi se pare ok, ca in final, dupa indelungi cautari, pot gasi si eu o femeie careia sa-i fie drag copilul meu si sa se ocupe de el cum stie ea mai bine, dar tot nu o va face cu acelasi profesionalism cu care se presupune ca se ocupa o educatoare cu scoala in domeniu.

Am mai spus de ce nu prea am eu incredere sa aduc bona in casa, poate doar daca ar fi vorba despre o persoana cunoscuta deja...dar cum nu am asa ceva...ma rog, as avea o vecina de care-mi place, dar nu stiu daca se baga ea si are rabdare cu Pisilinca mea... Si in plus inseamna sa ajung cumva de unde am plecat, eu sper ca la cresa sa i se stimuleze putin independenta, sa rezolvam problema mofturilor la mincare - deja e clar ca maninca mult mai bine daca sintem la bunici, 6-8 persoane la masa, decit cind e numai cu mine - si asa mai departe.

Pe de alta parte, m-oi duce sa vizitez o cresa despre care am auzit lucruri bune, dar daca vad paturi de-alea de metal cu gratii, o iau la fuga , asta e viziunea mea de cosmar, pat cu gratii si mirosul ala de mincare de cantina ...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Am intrat repede ca am un "virus" pe langa mine. Si pe care trebuie sa stau cu ochii.

Au venit analizele la copro si parazitologic...Toate bune. Intre timp s-a reglat si Rares la burta.

Dar...nu ne trec muciiTusea a mai plecat dar are secretii vascoase care il deranjeaza uneori. Am sunat-o azi pe dr si ne-a trimis la exudat. Asa mi-e un drag sa umblu prin doctori...dar trebuie.

A venit virusul. Plec.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bon soir... sau mai bine buhuhu

Io-s singurica cu pustiu', ca soacra-mea zace singurica in spital la Tg. Mures si M. s-a urnit sa-i tina companie. Nu ma plang, ca a fost cu acordul meu, doar ca in astea 3 ore de cand sunt singura cu individul a reusit sa arunce cana cu pai si un titirez in wc si a descoperit cum se deschide fermoarul de la pijama, drept care doarme cu peptul dezvelit (are un maieu pe sub, asa ca nu-mi fac griji). Azi a fost fanfara in IOR si fiu-meu, maimutel, a vazut ca danseaza copiii pe scena, apoi hop si el la tropaiala

Uram petrecere frumoasa celor doua distinse sarbatorite de maine, Sophiphi si Gazulina . Ca pentru urari mai detaliate astept sa se faca 12

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

bu hu hu si de la mine.
eu am o durere groaznica de stomacel ma doare in cosul piptului de mor. nu am mai patit asa ceva, asa ca am citit din urma strangand din dinti de durere pt ca nu pot sa iau nimic.
Uram si noi LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor zilei si tuturor celor care paorta numele de sf. gheorghe.

am admirat acum cateva zile pozele biancai cu vladimir si razacios si plangacios. sunt absolut superbe.ce bine ca n-ai rau de masina la cati km faci.

am mai vazut poze frumoase si cu iulia.
n-am ratat nici intalnirea din IOR. am vazut pe monnvas si pe chiscuta in blugi cum mama si puiul. sau invers
ce imagine frumoasa cu shasa inconjurata de indienii ei. esti "plina" de baieti.si ce baieti
de adela ce sa mai zic? ca emana veseslie in jurul ei? mami esti contaminata. nu ai voie sa fii altfel decat adela.
am vazut si pe rivali cu stefan pe care nu i-am recunoscut



din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

PETRECEREA MARIEI

MOTUL MARIEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

LA MULTI ANI!

Eva Maria
Teodora
Monica
Tudor

si multe pentru mamici!

Si LA MULTI ANI cu multe bucurii si impliniri si pentru toti cei care isi aniverseaza ziua onomastica

Noi am luat rezultatele la analize, si ma bucur ca sunt in parametrii normali, acum sa vedem ce ne spune si doctora.

Lucian a facut febra o singura data cand i-a iesit dintele nr.7, in rest nu am avut probleme, dar maselele astea ies super greu, are o gingie umflata saracutul.

Am vazut copilasii si mamicile in parc: tare frumosi.

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput