Prietene pentru totdeauna

Prietene pentru totdeauna | Autor: georgiana85

Link direct la acest mesaj

In momentul de fata nu mai cred in "prietene pentru totdeauna", oarecum e din vina mea...acum 3 ani am cunoscut un baiat si aproape tot timpul meu liber il petreceam cu el si cu timpul m-am indepartat de prietenele mele, mai vorbim la telefon,doar atat. Cateodata simt nevoia sa spun cuiva "of`ul" din suletul meu dar nu mai am nici o prietena apropiata. Am deschis acest topic cu speranta ca imi voi gasi noi prietene. O zi frumoasa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

o zi frumoasa si tie!
bine ai venit intre noi!...e greu si dureros sa nu ai cu cine comunica...oare chiar e posibil sa nu mai fi tinut legatura nici macar cu o prietena?
Oricum e un semn bun ca incerci sa comunici...sper sa gasesti aici prietenii de care ai atata nevoie.
ZAMBESTE...viata e frumoasa, chiar daca e uneori mai complicata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana85 spune:

Am prietene cu care pot comunica,dar nu ma simt atat de apropiata de ele incat sa le povestesc despre propbleme mele mai personale. Consider ca e foarte greu sa gasesti o prietena in care sa poti avea incredere si atunci cand ai o problema in primul rand sa stie sa te asculte,sa-ti dea un sfat bun si eventual daca se poate sa te ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

Prieten drag,
Ne cunoastem de-o viata.
De ani si ani
Langa mine te stiu.
Mi-ai dat mereu
Cu-n suras, o povata
Si-n ceasul greu
Mi-ai fost sprijinul viu.
Prieten drag
Ce-mi aperi drumul in tacere
M-ai insotit la fericire si durere.
Te chem din nou
Stand cu gandul de vorba,
La ceas tarziu
Sa ma ierti daca-ti scriu.

Mergi la inceput