Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Eram datoare cu un feedback: am fost la dr de familie, imi da adeverinta pt program redus fara probleme, de cand vreau eu. Mi-a zis insa ca ar fi ok sa-i duc o hartie de la ginecolog, ca am mai avut sarcini oprite din evolutie, bl-abla, in cazul unui control sa poate justifica de ce mi-a recomandat program redus.
....sapt viitoare ma ocup si din 03 mai, voi pleca la ora 16...yupiiiiiii!!!!
Legat de zborul cu avionul mi-a zis: drum bun!

Symo 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Eram datoare cu un feedback: am fost la dr de familie, imi da adeverinta pt program redus fara probleme, de cand vreau eu. Mi-a zis insa ca ar fi ok sa-i duc o hartie de la ginecolog, ca am mai avut sarcini oprite din evolutie, bl-abla, in cazul unui control sa poate justifica de ce mi-a recomandat program redus.
....sapt viitoare ma ocup si din 03 mai, voi pleca la ora 16...yupiiiiiii!!!!
Legat de zborul cu avionul mi-a zis: drum bun!

Symo 12+


de ce nu intri pe risc maternal?

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Azi schimb semnatura, intru in saptamana 10. Clar sexul e doar probabil pe la 12-14 saptamani, stiu muuulte cazuri la care s-a schimbat treaba ulterior. La morfofetala devine mult mai sigur.
Fetele care au deja un copil, sunteti norocoase daca apucati sa va bagati prea mult in seama cu sarcina asta. Eu am copilasul maricel - 3ani si tot nu prea apuc. Gradinita, raceala, azi i-a curs sange din nas de la atata batista bebelusului si picaturi, deci ma tine in forma frate!
Mai face cineva peste 35 de ani amniocenteza indiferent de rezultatele la dublu test, triplu test? Eu am inteles ca in afara se recomanda automat peste 35 de ani.
Cu rabdarea intre ecografii, e drept, e greu, sunt medici care nu fac nici macar lunar, si mie mi s-a parut mereu ca o luna trece extrem de greu.

9+ mami de Irina (10.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

fetelor mi-am luat si rezultatul la papanicolau... mi-a iesit bun CII fara modificari..decat o inflamatie minora a colului...deci cam toate analizele le am gata....Torchul a iesit bine, celelalte uzuale la fel..asa ca sper sa fie bine de data asta sa nu mai patesc nimic...
Cum sant eu paranoia ma ingrijoreaza inca nr crescut de leucocite din hemoleucograma...dr mi-a spus sa nu ma ingrijorez, dar bineinteles ca eu nu pot sa nu ma gandesc...
va rog daca aveti si voi leucocitele marite sa-mi spuneti poate ma mai linistesc si eu..ca am zapacit pe toti prin biroul asta..
va puppp

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca83

fetelor mi-am luat si rezultatul la papanicolau... mi-a iesit bun CII fara modificari..decat o inflamatie minora a colului...deci cam toate analizele le am gata....Torchul a iesit bine, celelalte uzuale la fel..asa ca sper sa fie bine de data asta sa nu mai patesc nimic...
Cum sant eu paranoia ma ingrijoreaza inca nr crescut de leucocite din hemoleucograma...dr mi-a spus sa nu ma ingrijorez, dar bineinteles ca eu nu pot sa nu ma gandesc...
va rog daca aveti si voi leucocitele marite sa-mi spuneti poate ma mai linistesc si eu..ca am zapacit pe toti prin biroul asta..
va puppp

8+


stai linistita,eu il am mic -7000

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Eram datoare cu un feedback: am fost la dr de familie, imi da adeverinta pt program redus fara probleme, de cand vreau eu. Mi-a zis insa ca ar fi ok sa-i duc o hartie de la ginecolog, ca am mai avut sarcini oprite din evolutie, bl-abla, in cazul unui control sa poate justifica de ce mi-a recomandat program redus.
....sapt viitoare ma ocup si din 03 mai, voi pleca la ora 16...yupiiiiiii!!!!
Legat de zborul cu avionul mi-a zis: drum bun!

Symo 12+


de ce nu intri pe risc maternal?

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Am vrut sa intru si eu pe risc maternal..dar am vb cu cineva de la resurse si mi-a spus asa..ca nu se mai poate decat daca mergi si ai internare 10 zile..apoi mergi la nu stiu ce comisie care evalueaza starea ta si abia apoi ti se da concediul de risc maternal..
nici nu stiu ce sa mai cred

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Va rog sa imi modificati si mie cand aveti timp data ultimei menstruatii 18-02-2010 si DPN 24-11-2010

9+ mami de Irina (10.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Mai vin cu intrebare si ma duc sa muncesc!

Pentru noile venite, am discutat pe la capitolul 12 cred, sa ne intalnim pe 8 mai...nu am stabilit unde!

NE VEDEM PE 8 MAI? UNDE?

Eu am propus Herastrau sau Cismigiu ca venim si cu bebei din dotare. Voi votati!

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+


eu votez pentru cismigiu

Doamne ai grija si de noi 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

internarea trebuie sa fie de 90 de zile.apoi mergi la comisie. dar eu n-apuc 90 zile ca vine vacanta ,bag concediu apoi intru in activitate adica tot in medical.

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

uite ce-am gasit pe net:

ginecologul mi-a dat un referat medical in care scrie ca am sarcina cu risc si ca recomanda concediu de risc maternal.Cu acest referat am fost la medicina muncii,de acolo mi-au dat o informare privind protectia maternitatii la locul de munca pe care am dus-o la angajator sa o semneze si apoi la medicul de familie care mi-a dat concediul de risc maternal.Apoi am mai fost odata la medicina muncii pt a viza concediul.

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput