Redoutistele sfideaza speculantii romani (179)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kontiki spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

oslo, ce frumos!

eu am renuntat la strawberry tot din cauza de taxe postale.


Taxe postale la Strawberry? Am luat in iarna 2 parfumuri Nina Ricci, unul Guerlain, unul Cacharel, un set de produse de ingrijire corporala+faciala, o trusa de farduri si nu am platit nimic, nici transport, nici vama, singura chestie, desi nu stiu cat conteaza, a fost ca am declarat pachetul cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kontiki spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui miki68

Daca nu-i bun titlul, il schimb


E perfect!


Ioi!!! Asta da titlu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Super titluKontiki

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Hai ca aseara n-am mai intrat, da' azi musai sa va lamuresc cum ii cu strawberrynet.
Deci avem 3 variante:
1. comanda care contine numai parfum - vine din Suedia la of.postal de cartier
2. comanda contine numai cosmetice (make-up, creme etc.) - vine din Hong Kong la of.postal cu vama, unde... dupa cum ti-e norocul
3. comanda mixta parfum+cosmetice - vine din Suedia, bineinteles la of.postal de cartier.
Eu am ajuns acu sa am discount de inca 5% pentru ca urmeaza a 8-a comanda. Asta pe langa cei 5% in cazul in care comanzi 3 sau mai multe itemuri. Si, de regula, comand mai mult de 3

cristina d.

"Idealurile se aseamana cu stelele: nu poti ajunge la ele, in schimb te poti orienta"(Constantin Tanase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ma bucur ca va gasesc tare binedispuse...sa moara dusmanii (a se citi LR.ro) de ciuda

Super tare titlul

Barbatul meu deja isi facuse lista cu ce vrea de la LR, cand i-am comunicat ca nu mai livreaza iarasi in RO a injurat o zi intreaga

Lorenza sa-ti fie de bine calatoria!

Admirat si toate achiztiile de pantofi, foarte frumoase, sa ii purtati sanatoase



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lama spune:

Dupa luni de zile doar de citit ma bag si eu in seama.
Si ma bag in seama legat de parfumuri.
Intrucat eu le caut/cumpar sotia dictind doar firma si modelul am ajuns sa iau din surse multiple.
Pana de curand luam de la magazine online din SUA si intradevar era problema cu vama. De care de obicei nu te iarta. Asa ca am trecut la Ebay. Unde ai sansa sa iei teapa dar de 2 ani iau de la un singur utilizator de la care suntem convinsi sa sunt originale(persistenta/ambalaj/coloratura mirosului-aici v-am teminat cu coloratura-) si care e destul de dragut ca la un pachet de 300$ imi trece pe factura Sample la 75-80$UD si e mult mai acceptabil asa.
Apoi de curand a aparut un site Aoro.ro care vinde parfurmuri. Pe forumuri am gasit pareri impartite. Daca o sa testez ceva de la ei sau poate cineva de aici a luat ne putem face o parere.
Din experienta de pina acum cel mai ieftin am luat de pe Ebay.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui lama

Dupa luni de zile doar de citit ma bag si eu in seama.
Si ma bag in seama legat de parfumuri.
Intrucat eu le caut/cumpar sotia dictind doar firma si modelul am ajuns sa iau din surse multiple.
Pana de curand luam de la magazine online din SUA si intradevar era problema cu vama. De care de obicei nu te iarta. Asa ca am trecut la Ebay. Unde ai sansa sa iei teapa dar de 2 ani iau de la un singur utilizator de la care suntem convinsi sa sunt originale(persistenta/ambalaj/coloratura mirosului-aici v-am teminat cu coloratura-) si care e destul de dragut ca la un pachet de 300$ imi trece pe factura Sample la 75-80$UD si e mult mai acceptabil asa.
Apoi de curand a aparut un site Aoro.ro care vinde parfurmuri. Pe forumuri am gasit pareri impartite. Daca o sa testez ceva de la ei sau poate cineva de aici a luat ne putem face o parere.
Din experienta de pina acum cel mai ieftin am luat de pe Ebay.



Am "testat" eu de la aoro....Si spre ghinionul meu am si cumparat.
Din fericire nu o sa mai fac aceeasi greseala fiindca am cumparat un Thierry Mugler. Parfumurile Mugler au un cod pe capacul cutiei, in interior, care poate fi introdus pe site-ul Mugler pt. a verifica autenticitatea....

Credeti ca am avut ce introduce ??? No way...mi-au mai si spus ca ei se aprovizioneaza de la distribuitor mugler bla bla bla....

Asadar ...cu aoro m-am lamurit...si-si mai fac si reclama peste tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Epopea aoro

cristina d.

"Idealurile se aseamana cu stelele: nu poti ajunge la ele, in schimb te poti orienta"(Constantin Tanase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Citat:
citat din mesajul lui lama

Dupa luni de zile doar de citit ma bag si eu in seama.
Si ma bag in seama legat de parfumuri.
Intrucat eu le caut/cumpar sotia dictind doar firma si modelul am ajuns sa iau din surse multiple.
Pana de curand luam de la magazine online din SUA si intradevar era problema cu vama. De care de obicei nu te iarta. Asa ca am trecut la Ebay. Unde ai sansa sa iei teapa dar de 2 ani iau de la un singur utilizator de la care suntem convinsi sa sunt originale(persistenta/ambalaj/coloratura mirosului-aici v-am teminat cu coloratura-) si care e destul de dragut ca la un pachet de 300$ imi trece pe factura Sample la 75-80$UD si e mult mai acceptabil asa.
Apoi de curand a aparut un site Aoro.ro care vinde parfurmuri. Pe forumuri am gasit pareri impartite. Daca o sa testez ceva de la ei sau poate cineva de aici a luat ne putem face o parere.
Din experienta de pina acum cel mai ieftin am luat de pe Ebay.


Da, si eu am luat masiv de pe Ebay, si din UK, si din SUA. Partea buna cu UK este ca iti vine coletul la OP de care apartii si nu mai platesti nicio taxa. Preturile sunt relativ bune, mai ales daca analizezi mai mult ofertele. Incerc sa iau in special de la Power Sellers sau, oricum, de la cei avand rating foarte mare. Spre ex, sunt f multumita de vanzatorul pocketperfumes_uk. Din SUA am luat ce nu am gasit in UK si pana acum nu am platit taxe, din motivul metionat anterior. Trimiterile continand parfumuri si ape de toaleta sunt supuse taxelor vamale. Se poate sa-ti trimita cadou, dar daca functionarul vamal considera ca depasesc 45 de euro, iti poate aplica taxe. Nu ma intrebati cum apreciaza, ca e de la caz la caz . Alte produse cosmetice (creme etc) sunt scutite de taxe daca valoarea trimiterii comerciale nu depaseste 150 de euro.
Am intrat si eu pe Aoro, dar mi se par preturile mari, sunt mai convenabile cele de pe Ebay.uk.



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Si pe ebay.co.uk mai este un vanzator care imi place, vintageimagebox. Sau handbagperfumes.



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput