Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

adriana, sa-l folositi sanatosi...si un pret mare nu inseamna neaparat ca e mai bun...stai linsitita...


scoica se paote folosi de la 0 luni, asa zic astia...noi am folosit landoul o perioada...nu mai stiu exact, cateva luni cred...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Gata burticilor dragi, in seara aceata ma bag in scutece mai devreme. Va de noapte buna. Nu stiu cine o se stinga lumina in seara aceasta dar daca are si o povestioara frumoasa de spus... tare mi/ar placea sa o ascult... asa cum faceau bunicile noastre cand eram mici.
Noapte buna si... linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Gata burticilor dragi, in seara aceata ma bag in scutece mai devreme. Va de noapte buna. Nu stiu cine o se stinga lumina in seara aceasta dar daca are si o povestioara frumoasa de spus... tare mi/ar placea sa o ascult... asa cum faceau bunicile noastre cand eram mici.
Noapte buna si... linistita!

ucenic(aspirant) burtica


noapte buna maya...somnic pufos si vise placute...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 29+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ma retrag si eu in patic, dar nu inainte de a trece pe la bucatarie. imi trebuie ceva... nu stiu ce, ma duc sa vad ce gasesc...

si o sa adorm gandindu-ma ca mai e putintel si ne sare randul la somn, mai ales ca de vreo sapt trag cu ochiul la florile de liliac din aprilie-mai care deja infloresc...

noapte buna, burticute

27+
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

VICTO,asa e,mi se stersese mesajul si intre timp uitasem ce iti spusesem Copiii se poarta foarte bine unul cu celalat,se iubesc asa posesiv,nu mannaca nimic unul fara altul,nu ii poti da unuia ceva in mana fara sa ceara si pt celalalt in cealalalta mana,se bucura rau cand se trezeste celalat,tipa daca unul pleaca de langa mine,se mai cearta ei pe juacrii,se mai imping ,se mai cearta si pe mine dar mai rar.de apara in parc de alti copii.
tati pleca in deplasari ,in toata tara,dar asta nu e mereu,nu are serviciu in alta parte,a fost perioada asta mai aglomerata si cu deplasari mai multe,dar apoi sta si pe acasa destul.


22+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Noapte buna fetele

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

ce faceti delfinitelor? sunt si eu intr-o stare de spirit mai buna pentru ca astazi mi-am luat inima in dinti si cardul la purtator si i-am comandat patut baiataului mare, m-am documentat cu saltele, din pacate nu stiu daca sa aleg cu arcuri si latex sau numai latex...aveti idee? ma refer la cea pentru noi, pentr Robi as vrea tot cu coocos dar sa vedem daca gasesc sa fac pe comanda ca patutul are dimensiuni mai ciudate

ahhh ce vorbiti voi aici despre cupareaturi de bebe...si eu tot cu bricolaje pentru casa, pentru bebe nu prea iau cine stie ce pentru ca avem, va zic si eu ce am pt bebe si poate va inspirati:
- patut - pliant, de voiaj, am fost multumita de el, are 2 nivele pentru saltea, sus si foarte jos, masuta pentru schimbat si o bara de jucarii, cand e bb mic dedesubt poti depozita diverse; nu mi-a placut cand a crescut bb pentru ca nu era stimulat sa se ridice in picioruse, nu avea de ce sa se tina, spre deosebire de patuturile de lemn cu bare si nu mi-a placut ca salteaua este foarte jos cand creste bebe, foarte aproape de podea si mi se pare ca ii e frig (asa multt timp a dormit cu noi in pat)
- carucior - chicco 3 in 1 (v-am mai zis de el) raport calitate pret ok, am doar partea sport si probabil o sa cumpar landou si scoica daca nu gasesc de imprumut
- cadita Onda cu suport in interior - foarte practica, dar acum vreau sa iau neaparat un suport pe care sa o punem, altfel e rupere de spate cat stai aplecat sa speli copilul
- salteluta cu cocos tip sandvish de pe bebecomfort, am fost foarte multumita de ea, n-a transpirat copilul niciodata, iar cand il puneam la noi in pat facea balta de transpiratie
- sterilizator - electronic de la avent a avut si 3 bibe, bun, sterilizeaza rapid, l-am luat mai ieftin din uk
- beberoane avent diverse dimensiuni - in timp s-au lasat, nu mai tin asa bine, scapa apa din ele, dar au deja peste 1.5 ani si-au traitat traiul
- body-uri - le-am preferat pe cele care se desfaceau complet si doar il puneai pe bb peste ele si inchideai, e mai comod pentru inceput, evident ca am folosit din alea care se baga pe cap (sunt destul de largi) dar....nu erau preferatele mele
- pantalonasi cu labute ca se nu ii mai dau si sosestele mai ales ca nu prea am gasit 100% din bumbac si lui Robi inca de la inceput ii transpirau piciorusele

cam asta, m-am intins
incerc sa ajung maine dim la analize la institutul hematologic, eu mi-am mai facut analize in sarcina si au iesit ok, d-asta dr ma trimite acolo ca i se pare ciudat o scadere atat de brusca a hemoglobinei, am luat si fier, e drept, nu zi de zi dar am luat, vitamine n-am mai luat (am luat la inceput centrum materna si dr a zis ca nu e nevoie, sa iau doar fier...) eu sper totusi sa fie o greseala cu analiza asta, altfel....inseamna ca mi-a luat-o corpul razna sau primele analize au fost gresite...eh..doamne ajuta sa fie bine

cu bobinache 27s+
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

un site util: bimbomarket, gasiti tot felul de produse la preturi mai mici decat aici, problema ar fi ca s-au cam magarit si au marit transportul in ultima vreme, la odiseea trecuta ne strangeam mai multe la fete la comanda si se impartea transportul, pentru produse din astea costisitoare chiar merita (eu am luat tarc, scaun de masa si o masinuta chicco intr-un transport, am iesit foarte bine)

cu bobinache 27s+
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

salut gravidutelor!

am vazut ca vorbiti de cumparaturi;
cd27 saltelute cu cocos gasesti si n carrefour;si eu am fost f multumita de ea;
eu mai am de cumparat patutul si caruciorul; in rest mi au mai ramas de la bianca;
am comandat hainute de curand de pe http://www.hopababy.com/ si am fost multumita;cearceafurile de pat mi au placut mult(au elastic);si hainutele au materialul bun;

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata fetelor

CD mai poti? toata ziua trebaluiesti si vad ca intri noaptea sa ne povestesti ce mai faci....la cat te trezesti? sper ca te odihnesti si tu...

a aparut soarele

asa ca vin si eu cu micul dejun....laptic cu cereale

pe mine ma dor bratele si gambele azi nu am facut nimic deosebit, nu e febra musculara...dar cam asa e durerea...

si saptamana asta ajung abia sambata la sport maine nu mai pot ajunge ca au aparut si alte planuri...

o zi insorita cu vesti minunate!!

Bulina 28+ cu poznas

Mergi la inceput