Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Ginecologul la care mergeam mereu mi-a zis sa iau 6 kg max sa nu vac vergeturi si sa imi ramana corpul frumos, cel pe care l-am ales pt bebe desi aceeasi varsta mi-a zis ca sa iau cat voi lua cu alimentatie echilibrata, mai putin si mai des ca sa nu ma apese! Asa ca si doctorii au nebiniile lor!
Racusor tu mananca sanatos si in fiecare zi da-i lui bebe ceva bun( capsuni, sau ceva trufandale )

Leticia
Doamne Ajuta-ne!!!
24+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Buna seara burtici!

Carmen, eu am fost.. scuze pentru intarziere

enik, asteptam vesti de la eco maine!

Adriana, nu cred ca esti mai scunda decat mine (157cm)

puiutz, nici eu nu il simt mereu, ba mai mult, nu simt lovituri.. doar uneori ma mangaie asa incet mai ales dupa ce mananc. Trebuie sa fiu atenta daca e el sau imi bolboroseste ceva in burta.
Eu am fost cand aveam 20 de saptamani la eco ca nu il simteam si ma speriasem ca am burta mica.. si bb era bine, asa ca am decis sa nu ma mai stresez degeaba.

aelita, masina mea de vase nu e fixata DELOC. Adica daca deschid usa trebuie sa o tin cu genunchiul cat pun vasele si daca trag brusc sau se ingreuneaza trebuie sa tin si de masina ca in spate si laterale nu e prinsa deloc si se rastoarna. E din aia complet incorporabila si nu e incorporata inca. Asteptam mesterul de cateva luni

btz cum e cu greturile? E mai bine? Ai descoperit de la ce erau?

Racusor, apropos de proteine, trimit pe contul comun un articol foarte util.

Toate numele alese de voi sunt frumoase. Si eu ii dau dreptate aelitei.. ar trebui sa simtim care e numele. Parca nu merge orice nume oricui, nu stiu de ce..

Am fost la piscina, ne-am balacit, apoi am facut un dus si am papat o salatoaie.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">25+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

nu suntem grase ca mancam ca vacile, ci suntem gravide! - Asta mi-a placut mult!!!!!!! Bravo, Carmen!!!Cand o sa ma uit in oglinda, de acum o sa ma gandesc la ce ai spus...
Racusor, mananca ce a spus dr si o sa vezi ca totul va fi bine. Sanatate multa in continuare!!!
Enik, te asteptam cu vesti bune maine.
Noapte buan va doresc si somn usor

Paula, 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ai dreptate Carmen. Greutatea mea nu reflecta nimic altceva. Mananc exact ca inainte. Daca organismul a mai retinut grasime (falcute, picioare, brate etc) inseamna ca asa e normal. Nici eu nu voi tine vreo dieta, important e sa mananci corect si sanatos.


*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">25+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

racusor, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji ca nu mai simti bb ca inainte. in plus, peste zi suntem mai active, mai ocupate, seara cand ne relaxam sigur simtim ca bb e bine acolo unde e. iar kg in plus... sti cum e? cele care au fost inainte mai slabute iau mai multe, cele mai plinute mai putine, se compenseaza. si apoi, nu sunt kg in plus, sunt ale noastre toate, de cele mai multe ori necesare. ca doar nu sunt doar kile de celulita!

27+
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Nu mai e nimeni pe aici????

saptamana 26 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

rody ai dreptate..fetelor ganditi-va ca bebele si apica in care stau ei cantaresc cel putin 2-3 kg

22+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

multumesc fetelor

da, asa mi-a aratat si dr meu ca e in grafic cu greutatea si asa am citit si eu pe net....dar totusi pe eco apare diferenta asta de 1 saptamana intre cele 2 masuratori, ceea ce e cam ciudat...si tocmai de asta a zis dr ca ma vede si el pe la 34 saptamani, sa fie el sigur ca e totul in regula....

in rest era multumit de rezultate si a zis ca e totul beton

Carmen ai fost tare simpatica nu mananc cu mult mai mult ca inainte, dar recunosc ca ceva dulce pap in fiecare zi...paine in weekend mai mult...dar a nu se intelege de aici prajituri in fiecare zi...sau cantitati mari dar o sa incerc sa limitez, mai ales ca nu am pofte

dar pap muulte fructe, beau sucuri naturale (de obicei o sticluta de 0.5 kg)...deci de aici ceva glucide....dar astea sunt sanatoase si nu renunt la ele...si cred ca si de la cerealele de dimineata...

o sa incerc sa pap mai multe proteine...eu nu prea pap oua, carne nu in fiecare zi si atunci cand pap, mai mult gust, peste mai deloc..deci trebuie sa lucrez pe partea asta...si sa nu mai mananc seara ca in ultima vreme m-am cam dereglat cu masa si la serviciu mancam mai tarziu, asa ca acasa daca mancam 2 mere nu ma apuca foamea decat la 10 cand sa ma culc dar acum am papat doar o banana si sper sa ma tina pana dimineata

aa, si mi-a zis sa fac cat mai multa miscare ca e bine...

pana acum nu s-a aratat nemultumit de greutate, dar acum poate mi-a zis sa imi schimb meniul si ca sa creasca bebe mai mult...



Bulina 28+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

tre sa schimb semnatura ca bebe nu mai e asa poznas

vad acum mai da din manute pe acolo, si-a schimbat programul o sa stau si eu noaptea sa il pazesc

Bulina 28+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

gata, fug la nani ne auzim dimineata, sper sa mai pot intra maine si in timpul zilei...

recunosc ca am dormit deja jumate de ora pe aici, pe langa tv

noapte buna delfinariu!

Bulina 28+ cu poznas

Mergi la inceput