Club chic (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dana, nu am prea avut timp sa ma uit, doar asa, fugitiv... Nu prea stiu eu cum e cu e-bay-ul si cat sunt taxele de transport... Poate imi spui tu ce si cum. Deocamdata mai caut si pe plan local, prin magazinele in care am timp sa intru in rarele ocazii cand ies in oras. Eu am inceput si serviciul care, chiar daca nu este de 8 ore in fiecare zi, imi ocupa destul timp...Si asta e durerea cea mare, ca nu apuc sa mai ajung prin oras mai des...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

Cait, vezi pe unde au ajuns mostrele de la tine? Dupa descrieri mi-as fi cumparat Havana Vanille, trista as fi fost, ar fi trebuit sa ma consolati luni de zile la ce pret are si ce apa cu zahar si rom e...

Carina, carina, primesti tu un email acum cu Hava Nagila

Ce trafic pe aici..
Si ca tot vorbeati de Amethyst eu tot il astept pe fragrancex si nu mai intra..
O zi buna

Cait
http://biomonde.ecosapiens.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Dana, super frumoase brosele...sa le porti sanatoasa, sunt superbeee..Sa ne spui si noua cum le accesorizezi, eu sunt fun brose, imi plac de nu mai pot, dar uneori nu prea stiu sa le port Eau de Shalimar, mmm, cum ai ajuns la optiunea aceasta?! ceva mai exclusivist si citric si vanilos, nu??
Carina nu gasise-si pe esentedelux, Amethistul?!Sa nu plangi dupa el...lasa, ca va fi al tau, ai sa vezi...
Azi eu port Escada Incredible Me(pantaloni grej cu dungute fine ce bat in roz, camasa alba, sacou roz) Dana, accesorii argintii - curea in talie si cercei.

fug la munca...am baut cafelutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

am primit mostrele din vanilatele danei ....cuvintele sunt de prisos...
desi urasc acest emoticon, ma vad nevoia sa-l folosesc, pt ca exprima totul, mai bine ca o mie de cuvinte:.

asa pe hartie nasul meu le percepe asemanatoare pana la confuzie....intre ele( vb de note vanillee si indult tihota) .si pe ambelemult asemanatoare cu L de lolita si Chocolovers .

dana, sigur nu ai gresit si mi-ai pus pe cartonas acelasi parfum?

guerlainul imi place dar se vede ca tie nu prea, cartonasul este ud inca, se vede ca nu ti-a fost mila sa dai, in schimb cartonasele cu celelalte 2- uscate iasca.

mi s-a facut pofta de parfum cu vanilie...azi ma arunc pe L de lolita!

dana, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Scumpa si draga Sali am testat azi pt tine Max Mara Kashmina Touch in paralel cu Cascade Chopard.

Ambele trec drept floral-woody-musk, dar alaturate n-ai zice ca sunt din aceeasi categorie.

Kashmina e mai aspru si are mai multe note lemnoase fata de Cascade care e dulce, luminos si cremos, plus ca e mult mai puternic decat Kashmina pe care abia il mai simt. Daca ar fi concurs l-as declara pe Cascade invingator, de luat nu mi-as lua nici unul din ele.

Pe unde am mai apucat am dat si cu Obsession, asa de kiki ca nu stiam ce sa mai incerc...si cu 212 sexy CH si Jil Sander No.4.


30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

manumanu, esti o forta daca si lucrezi...e bine pentru tine, mai iesi putin din rutina, stiu ca o ai si pe mami si pe buni la capatul gradinii, nu? sau ai luat bona?

pe ebay la fiecare produs vezi si taxele de transport.
ieri m-am suparat rau pe un vanzator din Hong Kong ca nu livreaza in Ro, mi-ar fi placut o brosa de la el...
daca gasesti un anume produs pune link-ul aici si discutam, e mai usor asa sa-ti explic, la unele produse, de ex e 6 dolari brosa si tot 6 e transportul, depinde, dar mai mult de 6 dolari nu e din SUA, Asia, am vazut ca din Australia e cam 9 dolari.

sali, cu multa placere

Carmena, de ex aceasta brosa pe care nu am primit-o inca, ma gandesc sa o port la un sacou maro de catifea/stofa sau la o rochita maro de catifea, pe care bineinteles ca nu o am inca, dar....

brosa aceasta singura pe care am primit-o din cele 5 comandate pe 14 martie, (si care arata muuult mai bine in realitate)am purtat-o la un sacou maro inchis de catifea, fusta la fel.

aceasta ma gandesc sa o port la un sacou roz/plamaniu, tot de catifea, nu stiu sa explic, e cam culoarea brosei iar aceasta brosa cu rosu ma gandesc sa o port la o rochie/sacou negru din catifea...

nu ma prea pricep, chiar as aprecia sa primesc sfaturi de la voi eu nu prea port esarfe, poate as putea prinde o esarfa cu o brosa, etc.

la ce merge brosa aceasta ? ca eu tot la ceva negru/maro de catifea ma gandesc, sau dantela groasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmena

Eau de Shalimar, mmm, cum ai ajuns la optiunea aceasta?! ceva mai exclusivist si citric si vanilos, nu??





Carmen cu Stefan si Bogdan



ce bine ma cunosti, exact la asta ma gandeam, am avut Shalimar Light, se spune ca sunt la fel, cel light cu eau de shalimar, chiar sali mi-a trimis un link in care casa guerlain spune acest lucru.

dar de unde sa stiu eu care parfum e "exclusivist si citric si vanilos"??? ca mostre nu mai comand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dana, da, am si bona, intr-adevar nu m-as putea descurca fara ajutor. In plus, si sotul are serviciu cu orar flexibil,asa ca ne "alternam".

La esarfe eu stiu ca merg mai degraba inele de esarfa speciale, am cautat insa la Meli Melo si nu am gasit (daca intereseaza pe cineva, am un fisier cu tot felul de moduri in care poti prinde o esarfa, dati-mi adrese de mail si va trimit). La meli melo mi-au spus ca urmeaza sa mai primeasca, deci... urmaresc. (eu sunt fan esarfe, iar meli melo, la noi, este in Carrefour, asa ca ajung mai des decat la alte magazine).

Dana, cum ati facut voi cu mostrele acelea, ati trimis cartonase? As putea sa-ti trimit eu un cartonas cu Eau de Shalimar. Daca asa ati facut, da-mi de veste pe PM sau scrie-mi un mail mai bine sa vedem cum facem. Nu stiu cum era Shalimar Light.

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dana, intr-adevar, brosa aceea aurie mi se pare ca merge la un material bogat, "greu", gen catifea sau brocart, de culoare inchisa, ca sa iasa in evidenta... Chiar si la o rochie de catifea ar merge, depinde de croi si de celelalte accesorii. Sau la un bolero de catifea (negru, maro, visiniu foarte inchis, violet..mmm... ar merge pe post de "inchizatoare"). Zic si eu...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

manumanu

Multumesc mult pentru intentie, dar am mirosit Eau de Shalimar vara trecuta la Budapesta si retin ca si la Douglas in Oradea.

Eu am trimis fetelor parfum pe hartia pe care am primit-o cand am comandat un parfum on line din Germania, am pulverizat pe ea si am pus in punga care se inchide. ( hartie/carton care se foloseste in parfumerie pt a testa).

Noi am mai comandat mostre si aici (SUA), vin cam in 3 saptamani, dar se pot comanda si de www.ausliebezumduft.de/" target="_blank">aici , din Germania.

Cait locuieste in Franta si a fost extrem de draguta si ne-a trimis mostre, dar in sticlute nu doar pe hartie, am mai facut schimb intre noi, dupa cum vezi chiar suntem un club

Mergi la inceput