Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

wowwwww,miam imaginat eu ca bbeii misca tare dar nu am stiut ca se poate vedea chiar asa tare,chiar azi noapte am visat uratcica ii ciocaneam in garsoniera si el sa agitat asa tare c vedeam ca si cum ar fi vrut sa iasa din burtica,ii vedeam toate formele,parca era prins acolo si el se chinuia sa iasasi ma speriasem asa rau ca nu am vrut sa ii fac rau si m-am trezit cam speriata.
eu mai vad cum misca,nu tare dar suficient,foarte foarte tare ca in primul filmulet nu as vrea ca m-as speria

Bianca 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

wowwwww,miam imaginat eu ca bbeii misca tare dar nu am stiut ca se poate vedea chiar asa tare,chiar azi noapte am visat uratcica ii ciocaneam in garsoniera si el sa agitat asa tare c vedeam ca si cum ar fi vrut sa iasa din burtica,ii vedeam toate formele,parca era prins acolo si el se chinuia sa iasasi ma speriasem asa rau ca nu am vrut sa ii fac rau si m-am trezit cam speriata.
eu mai vad cum misca,nu tare dar suficient,foarte foarte tare ca in primul filmulet nu as vrea ca m-as speria

Bianca 22+


Ar trebui sa vezi cum imi tresare bluza pe mine cand lovesc amandoi

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Dragaica si nu te sperii??eu ma panichez si noaptea cand ma trezeste din somn ba ca ridic piciorul prea sus,si am impresia ca iam facut rau,nici nu mai adorm pana nu o simt iar

Bianca 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Dragaica si nu te sperii??eu ma panichez si noaptea cand ma trezeste din somn ba ca ridic piciorul prea sus,si am impresia ca iam facut rau,nici nu mai adorm pana nu o simt iar

Bianca 23+


Ba da, uneori ma sperii, stau concentrata la calculator sau televizor si dintr-o data tresar, dupa care ma bufneste rasul.
Mi-a zis astazi doctorita ca e foarte bine sa miste, asta inseamna ca au energie, deci primesc tot ce le trebuie de la papica la oxigen, plus li se dezvolta muschii.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Aseara la stirile pro tv Constanta au dat stirea cu marea realizare de la Euromaterna in care o mamica a nascut prematur la 28 de saptamani si bebelul de numai 1100 grame e bine ....O mare realizare pentru evolutia medicinii Constantene......http://www.euromaterna.ro/m.aspx?id=11&it=8&y=2010

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

da pai si a mea e energica tare,ma bucur mult cand o simt ca se misca si destul de tare simt.acum sa vad cu greutatea cum sta bebica mea ca eu nu iau vitamine nici nimic si sa vad daca totusi reuseste sa ia din alimentatia mea,ca mananc destul de sanatos.dar nu stiu cat e de bine sa nu ei nimic,din cate citesc mai toate luati ori elevit,ori materna...

Bianca 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

da pai si a mea e energica tare,ma bucur mult cand o simt ca se misca si destul de tare simt.acum sa vad cu greutatea cum sta bebica mea ca eu nu iau vitamine nici nimic si sa vad daca totusi reuseste sa ia din alimentatia mea,ca mananc destul de sanatos.dar nu stiu cat e de bine sa nu ei nimic,din cate citesc mai toate luati ori elevit,ori materna...

Bianca 23+


Mie mi-au spus sa iau si dupa ce noac toata perioada in care am sa-i alptez.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Raportez : am fost in parc cu printesica si dupa am facut curat in dulapuri..am mai sortat din haine mai dau din ele...din alea cand eram slaba

Carla-eu zic ca faci f bine sa le impui niste limite..eu am patit-o de multe ori mi-au venit neamuri racite,gripate si mi-au molipsit-o pe Antonia cand era mica dupa le-am atras atentia si tot ei sau ofensat si se uitau la mine de parca eram dusa

Michelle-azi am vazut carucioarele de la douceur dar nu mi-au placut mai mult decat pierre cardin tot la ala am ramas deocamdata

Mycya-bine ai revenit ,cum a fost acasa?

Btz_ovi-ce bb-ii miscareti...Antonia misca in burtica dar nici chiar asa
mai sunt doua zile si dai de baut

Dragaica-felicitari pt bb-ii grasunei ,vad ca avem 21 sapt amandoua..tu ai doi de 470-420 de gr eu am unu de 465 gr ,deci sunt super bine flacaii tai


Bamboletta 21+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Mycya , eu iau doar acid folic, ATAT, nimic mai mult, doar din cand in cand imi mai cumpar de la hypermarketuri lapte cu vitamine pentru gravide. Bblul meu e sanatos tun multumesc lui Dumnezeu, si la 28 sapt are aproape 1200gr si se dezvolta normal. Poate luna viitoare cand o sa merg la control sa-i zic medicului sa-mi dea niste calciu sa iau ca mi-e frica sa nu-mi pierd dantura si am vazut ca mi se mai pun carcei noapte la gambe, in rest totul e ok.

28+
Corina, viitoare mamica de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

bamboletta a fost frumos acasa numai ca trecut prea repede,e ciudat ca parca am visat asa imi amintesc totulintradevar daca era si sotul cu mine cu greu ma mai intorceam aici.


Bianca 23+

Mergi la inceput