FIV 272

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buburuza, ioana, verga, violab, dragaica, mirela, anda, monalisa, moshulik, daniela, va multumesc din suflet pt urari si va doresc si voua tot binele din lume..
maine sper sa vin cu vesti bune..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

moshulik - of...scumpa mea...abia astept sa vin la botez...cu ditamai burta sper..
incep protocol scurt pe 27-28....deci poate pana la ziua lui cristi pe 11 mai ...o sa fie et...
sunt iar plina de speranta...sper sa fie bine..
pupa bb-ul dulceee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Brunadria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

La multi ani Brundaria!!!Iti tin pumnii si te asteptam cu vestea cea buna azi!

Ioanatugs, imi pare tare rau. Te urmaresc de mai mult timp, avand si eu endometrioza. Lasa ca o sa indure Doamne Doamne si de noi, nu se poate sa nu reusim dupa atata suferinta.

Eu din pacate nu fac nimic luna aceasta, am amanat pentru luna urmatoare.Am fost si sambata la giuli si din cei trei foliculi nu a crescut niciunul, decat endometrul. Profu zicea ca sunt foliculi restanti de la tratament.Oare astia se retrag pana la cm-ul urmator sau ce se intampla cu ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor,

Ioanatugs multumesc mult de informatii si iti urez numai bine.
Esti tare dragutza.
Bunadria: La multi ani! si sa fie pozitiv rezultatul.
Verga
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Bruni draga sa-ti ajute Dumnezeu sa vii cu beta mare azi!!!!!!*upic

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salut gagici,
Bruna...suntem cu tine...
Eu fost la medic Z7 Cm si ziua 4 de stimulare cu 4 Amp de Menogon si la ultrasound a vazit 1-2 de 11,12 mm si restul mici pe ov Dr si mici pe OV st...
a zis ca e inca devreme...si sa vedem cum iese rezultatele la sange si in f de asta vedem cand introducem si Organutralul...
Dupa parerea lui...vor fi inca vreo 5-6 zile de tratament...
Uf sper sa raspund bine la medicamentul asta...
am emotii..
celelalte 2 fiv-uri le-am facut cu Gonal...
Oricum noi ne pregatim de sarbatoare, azi e ziua nationala a Israelului si totul e optimist si vesel afara, cu stegulete si lumini...si seara se termina cu artificii si multa , mult mangal...adica gratar...sportul national in Isr
Deci, va urez o zi superba si inca odata Bruni...sa ne vii cu vestea buna...
Buburozo, ce fac gandaceii?
Pup


dandanutza, evident ca m-am sculat pe fuga si am uitat sa vin cu Gonalul...sorry...dar mai avem timp...
Ne vedem maine.

Tot yo sunt..
Am uitat sa spun ca endometrul era micut...de 6 mm...
Stiu ca va mai creste..dar ma gandeam ca poate aveti vreun sfat ce sa iau ca sa-l ajut...
nu medicatie...stiti voi..ce sa consum si ce sa beau...
asta cu vinul rosu e valabila si inainte de ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

broscuta, speranta multumesc fetelor ,bafta si voua
verga, buburuza,mona
am fost la laborator la 17h00 ora fr. merg dupa rezultat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

mona draga, iti doresc din inima sa raspunzi cat se poate debine la tratamentul asta si sa dea DD sa fie nr 3 norocos si pentru tine!!!!
Pentru endometru sa stii ca eu am mai baut cate un paharel de vin rosu in timpul stimularii, nu chiar in fc seara, si cred ca m-a ajutat. Dar si mai mult cred ca m-a ajutat acupunctura (eu am facut si auriculara-imi stateau acele cate o saptamamana in ureche )si cel mai mult, bineinteles Cel de Sus, ca El a indeplinit minunea!!! Noi suntem bine, vineri trebuie sa repet beta si pe 10 mai am urmatoarea programare pe care abia o astept! Sa ai muuuuulta bafta!

Brunicel o sa fie cam mare suspansul pana dupa 5, dar stii cum se zice, cu rabdarea treci si marea! Inca o data bafta si sa te ajute DD!!!

Yarrina cei cu tine mama???De ce nu ne mai scrii nimic?

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Buburuza, multumesc pentru cuvintele tale...
Si eu fac acupunctura, doar ca e 1 data pe saptamana...
Ai dreptate, sper sa ajute...Abia astept sa vii ca beta de vineri....ce beta vei avea...
Cat despre vin...asa voi face si eu...un paharel mic poate nu zilnic dar asa ca medicament.
Am retinut eu ca nu trebuie consumata vitamina C adica suc de portocale, fiindca mareste imunitatea si poate respinge embrionul?sau fabulez eu?
Bruni...

Mergi la inceput