FIV la Cluj 33

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna dimineata ...ce face clujul ...mie asa de dor de cluj ...toate amintirile si prieteni ma leaga de frumosul meu oras ...oooffffffff

brunadria iti urez sedere placuta si un concediu cat mai frumos
criatina3343 hai draguta ca esti in floarea varste ...

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna alinuta,

Pentru copii,nu sunt tocmai ok cu varsta,imi pare rau ca nu i-am facut intre 25-30 ani;dar stii cum e daca am fi avut la 25 de ani mintea de-acuma ;asa a fost sa fie;eu ma consider tanara,le tot zic si alor mei care au 68,respectiv 65 de ani ca nu-s batrani,ca batranii incep de la 85 de ani,le tot zic alor mei oameni cu experienta vietii,iar noi cele de 38 de ani suntem cu ceva experienta de viata
Alinuta,la cluj e frumos,e soare,sorry nu vreau sa te fac nostalgica,la voi cum e?
Incepe imediat vremea de mers la piscina in aer liber
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina ...sa-ti traiasca parinti mult si sanatosi ...la noi este soare si cald ,strandurile deja sau deschis....la noi care este cel mai tare strand? anm ramas in urma

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Pai cea mai buna apa era la Olimpic,foarte curata mi s-a parut mie,foarte albastra din cauza faiantei albastre din bazin,dar era asa calduta,foarte buna;si la vechiul strand de la Clujana au amenajat foarte fain,e si acolo frumos,foarte albastra,are si clor destul de mult,nu cred ca luam ciuperci;la Clujana parca imi place mai mult pt. ca are si spatiul ala mult verde,dar la Olimpic e mai buna apa,nu-ti mai vine sa iesi din ea;acum s-a amenajat in Parcul Babes o piscina acoperita,parea fain din exterior,inca la aia n-am fost,dar era multa lume in bazin,deci trebuie sa fie fain;
Mie imi place foarte mult sa inot,am citit ca e foarte bun inotul pentru gravidute;oricum cand voi fi ,o sa-l intreb pe doctor daca pot sa ma duc,ca n-am chef sa iau ciuperci;
Nu stiu cum sa-ti zic ca trec cand vin de la servici direct pe langa Olimpic;cand se deschide ma opresc direct la strand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Alinuta,multumesc mult pt. urare,numai bine si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

Am intrat sa va salut
Noi in sfarsit ne-am dat greata si mergem la gradinita, e ok, adaptare buna.
Vorbind de gradinita, ieri copiii mei au invatat un cantecel cu barza si cand l-am auzit m-a dus cu gandul in trecut cand si eu asteptat o barza care se incapatana sa vina si asteptam o minune in care chiar nu mai credeam.
Refrenul cantecelului este: "mai nene, mai nene, sa vezi ce minune". Sper ca intr-o buna zi sa vi se intample si voua o minune si sa va realizati visul.
Bruni, imi pare rau, am ramas fara cuvinte, dar sunt lucruri independente de noi si pe care trebuie sa le acceptam. Poate minunea se va intampla acum. Ma gandesc daca nu e prea repede sa faci fiv 4 in iunie, eu zic sa nu te grabesti si sa lasi organismul sa reintre in normal. Eu dupa fiecare fiv ratat am asteptat un an, cred ca ar fi bine sa treaca macar 6 luni.
Uratica si eu am avut o multime de aderente, mai ales ca am avut 2 peritonite, trebuie neaparat sa-ti rezolvi aceasta problema inainte de fiv altfel reduci foarte mult sansele de reusita si daca s-au refacut intr-un timp asa de scurt cu siguranta nu e un lucru bun.
Mara mi-e dor de tine, poate mai mancam o prajitura
Georgi se apropie vremea litoralului, sper macar in acest an sa avem ocazia sa ne intalnim, mi-ar face placere
Intreba careva dintre voi de "oute" de calitate, pentru a fi de buna calitate trebuie sa fie cat mai apropiate de standardul din manuale, sa fie aproximativ de aceeasi marime, sa se dezvolte uniform pe masura administrarii stimulativelor, sa creasca progresiv fara perioade lungi de stagnare, sa nu prezinte modificari ale membranei, si numarul conteaza, dar nu intotdeauna un numar mai mare de ovule inseamna si calitate, din contra daca numarul este foarte mare calitatea lor e mai slaba.
Legat de biologe, una este Stela cea roscata si Marilena cea mai plinuta si mai rotunda la fata, bruneta. Dupa experientele mele de la spital cea mai buna dintre ele este Stela.
pentru fetele pe care le cunosc mai putin, fiind mai noi
pentru mamicile care nu prea mai au timp de scris
pentru pitici
celor de pe baricade
gravidutelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Criadema,multumesc pentru raspuns si pentru primire
Esti o bijuterie la casa omului cu un asa psihic,multumim ca ne incurajezi ;daca nu-s indiscreta ce zodie esti?
Multa sanatate copiilor,e bine daca le place la gradinita,se dezvolta foarte bine,am vazut la copii prietenilor,parca vorbesc si mai bine de cand i-au dus la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

va pup ...plec la serviciu ...maine ne auzim sa aveti o zi deosebit de frumoasa

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Alinuta,spor la treaba,multumim,la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina ziceai ca fetele de aici gatesc foarte bine asa ca vin si eu cu o rugamnte ...vreu retete de salate de tot felul ca doara a venit vara si trebuie sa dam jos sarmalutele si carnatul mancat de Craciun si ouale si mielul de Paste

buburneak

Mergi la inceput