Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Salutare Delfinariu!
Eu stau cam prost cu timpul acum, a plecat maica-mea dar bine ca am gasit pe cineva sa ma ajute in aceasta perioada, nu-i acelasi lucru dar asta e, decat cu contractii la spital.
Asa, acum sa va spun ce-am facut la eco ca de acolo vin, Dinu e o super ca de obicei, gagicile sunt bine de tot, au 870 si 900 gr, active jucause, se strambau, mancau, se uitau la desene, d'ale lor.
Partea faina e colul, incredibil, 39!!!!!!!!!!
Eh si acum incep alea mai nasputa, mi-a spus ca arat si fizic si ecografic ca o gravida de 9 luni, sunt miniona in bazin, asa ca sa ma astept la cezariana la 34 sapt max 35, pt ca nu vor mai incapea prichindutele. Mi-a facut o prognoza pe calculator atunci vor avea 2,6 kg, asta-i max cat duc.
Macar stiu cum stau. Asa ca sa intru rapid in prenatal sa am baza de calcul babana!
Of si nu mi-a venit inca faianta, o sa nasc si o sa ma intrebe zugravul cum pune rosturile !

Shery 25 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)





Ma pui pe ganduri si eu sunt mica in bazin, pana acum nu i-au zis nimic medicii decat ca o sa ma lase pana la 38 de saptamani daca totul merge bine.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

multumesc fetelor dragi de incurajari !

Aelita, pai si eu stranut tare de tot de 2-3 zile, ce-ar fi ca asta sa fie si cauza sangerarilor mele .
Vroiam sa-ti mai zic ca aseara am ras copios despre piciorul tau de porc, pe langa faptul ca am la gandul magazinaselor alea ale voastre, ticsite cu picioruse din astea care mai de care mai apetisante .


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Salutare Delfinariu!
Eu stau cam prost cu timpul acum, a plecat maica-mea dar bine ca am gasit pe cineva sa ma ajute in aceasta perioada, nu-i acelasi lucru dar asta e, decat cu contractii la spital.
Asa, acum sa va spun ce-am facut la eco ca de acolo vin, Dinu e o super ca de obicei, gagicile sunt bine de tot, au 870 si 900 gr, active jucause, se strambau, mancau, se uitau la desene, d'ale lor.
Partea faina e colul, incredibil, 39!!!!!!!!!!
Eh si acum incep alea mai nasputa, mi-a spus ca arat si fizic si ecografic ca o gravida de 9 luni, sunt miniona in bazin, asa ca sa ma astept la cezariana la 34 sapt max 35, pt ca nu vor mai incapea prichindutele. Mi-a facut o prognoza pe calculator atunci vor avea 2,6 kg, asta-i max cat duc.
Macar stiu cum stau. Asa ca sa intru rapid in prenatal sa am baza de calcul babana!
Of si nu mi-a venit inca faianta, o sa nasc si o sa ma intrebe zugravul cum pune rosturile !

Shery 25 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




FELICITARI PT PRINTESE!!!!!Chiar ma intrebam ce e cu tine ca nu te-am "vazut" de mult pe forum.Sunt grasunele gagicile!!!Fff bine!!!!!
Si eu merg miercurea viitoare la morfo 4D+test glucoza.Ai facut testu asta?
Sa stii ca si mie la fel mi-a spus dr,sunt ff ingusta de felul meu in bazin,in talie si mi-a zis ca 37 s-ar bucura sa duc dar el nu vede mai mult de 34.Si prichindeii mei sunt mari pt gemeni si comparativ cu varsta gestationala.Tu nu ai 26 sapt?
Dar eu voi sta ff cuminte in pat si sper sa ma trag 1-2 sapt decat preconizeaza dr.


Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
24+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Multumim pt filmulet aelita!

Apropos de jambon, nu merge gatit la cuptor la temperatura mai inalta? Ca presupun ca crud nu e voie..

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">24+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Shery, felicitari pentru vestile bune!!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">24+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Maurice, da, am auzit si eu de asa ceva.. a patit o prietena de la un stranutat puternic. A luat duphaston si a stat mai mult in pat. De antibiotice nu am auzit.. poate ar fi bine sa mai ceri parerea altui medic.
In scurt timp va trece.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">24+ cu
Poze


Valeu, pai eu stranut de 20 de ori pe zi, sunt alergica

Fotbalistii mei imi salta pe vezica, trebuia sa le pun nume ca la tigani Ronaldi si Zinedin Zidan.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam





hai ca esti tare...daca era fata sigur ii puneai Mercedesa, nu?

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Nu Mercedesa, in puneam Zana sau Argentina .

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 21+ de Tudor Sebastian si inca deliberam





de ce nu Cuba, ac tot vroiati escapade acolo?

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Maya-

Aelita-super repede a iesit maioneza nici nu-mi imaginam si eu frecam mult si bine la ea cu lingura
am si eu blender de la braun..dar nu mi-a trecut prin cap sa fac maioneza cu el...am incercat cu telul ala pt frisca...dar tot greu imi iesea
multumim de demostratie
sa vezi cand ii arat sotuluimoare de ciuda ca il ultimul timp il puneam pe el sa frece la maioneza

Sherita-felicitari pt printesele grasunele


Bamboletta 20+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Aelita multumim de filmulet!!
Maya

Denisa-fericita cu 2 minuni in burtica
24+ Carla Maria si Cristian Alexandru

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Maurice, ai grija de tine. Stai cumintica sa se vindece "buba".

Sheri felicitari pt printesici. sa dea DD sa fie totul bine pana la capat.

Aelita, super fain filmuletul. Deci o sa fac colectie de blender-uri. Imi iau si eu din asta stil bat.


Cris 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Aelita, am vazut filmuletul... acuma am vazut ca e reteta cu oul crud... eu am pus/o pe cea cu lapte...

Mergi la inceput