"LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**195**"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Maria si David sunt grozavi!Ce frumos se jucau ei impreuna, iar la baita m-au topit de-a dreptul!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Joanna ma bucur c-ai reaparut in peisaj!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisikule, nu te supara. Te consolez eu cu "achizitiile " lui Rares. Cand vad ca, care mai de care, merge singurel sau macar sta in picioare o secunda sau un minut...imi zic...ei, lasa ca or mai fi copii care fac mai greu una alta. Si gandul imi fuge la Ana. Asa fa si tu. Gandeste-te la Rares care din ce incerc sa il fac sa mearga macar de o mana, parca in ciuda mea face. Nu mai vrea nici de o mana. Se agata de piciorul meu si gata.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Of ce tuta sunt mai vroiam sa spun ca i-am vazut pe David si Maria care sunt bestiali cum se joac ei doi iar baita lor iti vine sa te bgi langa ei si sa-i papi .

Joanna pupam berbecutu si pe mami si abia astept sa ne vedem la Sighisoara, veniti nu???

Eu bantui pe aici, se vede ca Maia mea doarme de 2 ore jumate deja, lucru care nu s-a mai intamplat de cand avea ea cateva saptamani, o tot controlez de febra si vad ca e ok cred ca a doborat-o plansul de la vaccin, nici de mancat nu mi-a mancat de dimineata de la 6 .

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

M-am delactat cu pozele de la voi, o parte v-am recunoscut dar o parte nu... pe bebelusi nici atat, sunt in crestere si se fac tot mai frumosi[pup.
Stafan al meu isi calmeaza mai nou gingiile cu ratzusca mica din baie (aia galbena de la set) si manerul de cauciuc de la olitza... de o ora jumate numai asta face... il relaxeaza teribil.
A mancat o farfurie de orez cu urzici si carne, a fost un yami, yami... oricum nu prea face el fitze, avem in jur de 12 kg.si vre-o 80 cm.
In legatura cu plasticile, ii dau numai din farfurie de portelan dar din pacate mai incalzesc la cupotor cu microunde - am auzit ca nu e bine.
Stam in casa, trebuia sa vb.cu tati dar l-au pus "duty" toata saptamana si nu poate iesi afara, asa ca intra pe net abia luni seara, din Cozumel - mexic .
Va pupic !!!

http://family.webshots.com/album/577298563nQKiLG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ANAAN, interesanta teoria cu prematurii, cum ca ar fi introvertiti. Cat despre varsta reala, eu stiu ca se tine cont de asta pana la 1 an si, oricum, varsta Anei ar fi acum 1 an si 1 luna (aproape, ca pe 20 face 1 an si 2 luni), deci ar trebui sa fie mai in pas cu ghioceii

MONNVAS, succes cu frantuzoiaca. Eu am cam uitat franceza, desi am dat Bac la franceza si stiam binisor, dar nu mi-a placut niciodata si, in plus, lipsa de execrcitiu isi spune cuvantul. Hai ca iar ma apuca jalea, ca am facut degeaba scoala si am ajuns la cratita

Copchila mea ma pacaleste. Dupa ce a dormit cum v-am zis, de ieri de la 18:30 pana azi la 10:30, cu o singura trezire, pe la 13:10 a dat iarasi semne de somn si am culcat-o. A dormit fix 15 minute. Acu ne-am jucat bine si am pus-o in patut. Sa vedem cat doarme. Oricum, e mult refacuta, nici nu se compara cu ziua de ieri.
Totusi, nu vom merge la ziua lui David, desi mor de ciuda. Mi-e teama pt ghiocei, ca nu stiu ce a fost si daca e contagios, asa ca prefer sa stam in banca noastra. Nu stiu cum se intampla cate o duda din asta mereu cand avem planuri

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

tare imi pare rau cand aud de bebelusi bolnaviori; nu pot decat sa-i pupacesc virtual sa se faca bine

si noi ne luptam cu 2 canini de cateva zile; nu au spart inca gingia si ne chinuie tare rau

am admirat pozele si tare m-am bucurat de ghioceii nostri ... si de mamici (una si una) iar de tatici, ce sa maiindraznesc
ce mai zambete si gene fluturate pe acolo

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Maria si David sunt grozavi!Ce frumos se jucau ei impreuna, iar la baita m-au topit de-a dreptul!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



si eu sunt topita

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

FLORIC, esti o draguta. Asta cu agatatul de picior o face si Ana. Ori asa, ori pur si simplu se lasa moale pe genunchi si aia e. In picioare a mai inceput sa stea, dar nu mult, dar de mers nimic, de la un obiect la altul, cu mare precautie, Doamne feri sa isi dea drumul la manuta

Eu chestia asta cu plasticele nu ca nu o iau in seama, dar o consider o exagerare, ca multe altele. Daca ar fi dupa astia ar trebui sa nu mai impachetam nimic in folie de aluminiu, sa nu mai purtam sutiene cu sarma ca facem cancer mamar, sa nu mai bem apa plata ca facem depuneri la rinichi, sa nu, sa nu, sa nu. Eu ii dau Anei sa pape cu lingurite de plastic, pt ca cele de silicon sunt prea moi si nu ma mai descurc demult cu ele. In privinta recipientelor, la fructe folosesc castronele de plastic. La fel, la iaurturi, branza, etc. La legume si carne folosesc cand plastic cand farfuriile noastre. Nu mai incalzesc in plastic, dar am facut-o de vreo 2 ori, chiar mancarea Anei, la micro, fara sa imi dau seama. Acu'io nu zic, sa fim precauti dar parca prea se exagereaza in ultima vreme cu interdictiile. Parerea mea

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pisik - eu revin la convingerea mea ca micsunica nu face una-alta pentru ca nu stiu eu exact cum sa o stimulez/atrag. Mai povesteam eu cum m-am tot chinuit acum ceva luni sa o fac sa scoata diverse dintr-o cutie si ea nu si nu. Dar cand a vazut borcanul formelor de biscuiti, s-a si rezolvat"problema" instant.
Acum ma stresam ca nu arata nas(doar cand are chef), gura(doar sa fie in forma maxima), burtica... Daaar, fata mea stie unde-s cerceii si margelele; cum o intreb cum le si cauta cu ochii. Este fascinata de margele, se uita de nici nu respira, le studiaza, isi face curaj sa le atinga incetisor cu degetelul de zici ca-s Sfintele Moaste.
Cand o intreb unde-i telefonul sau spun alooo, se si uita repede dupa telefon; mi-l aduce si mi-l pune la ureche sa vorbesc.
Sau cand o intreb unde-i tic-tacul se si uita la incheietura mainii dupa ceas.
Numai la intrebarea unde-i tabloul se uita invariabil la veioza

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput