FIV in Ungaria 102

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Haideti sa va scriu care a fost raspunsul dr. K. cand i-am scris ca am FSH-ul 35,9 :

"These numbers unfortunately are not good at all as they indicate severely compromised ovarian function. Ideally the FSH would be less than 10 and the estradiol would be below 75. When the FSH is between 10 and 15 treatment outcome becomes unpredictable but in some cases the response is pretty good. When the FSH gets over 15 and especially 20 treatment outcome is poor. Most cycles have to be cancelled and in the rest 1 at best 2 eggs can be collected. Over 20 we do not recommend treatment but ask the patient consider donor egg treatment. With an FSH of 35 you really have to consider donor egg treatment as the chance for IVF to work with own eggs is just
theoretical.
Do write me if you have any further quuestions about this!"

I-am scris acum sa-l intreb daca e vreo sansa ca in alta luna sa am un FSH mai mic si poate ca acum e o "greseala"; iar daca nu, ce sanse sunt sa fac in Ungaria FIV cu ovocite donate (desi, din cate am studiat, in Ungaria nu se poate).

Va tin la curent cu ce o sa-mi raspunda si daca mai merg sau nu la programarea cu K. de luni.

Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Tabitha,mai bine repeta analizele! Au reusit fete si cu amh mai mic...,iti doresc mult noroc!

Succes tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tabitha, iti tin pumnii. tu si sotul tau veti fi parinti pana la urma. nu ezita sa te gandesti si la adoptie!

fetelor cucuiete cu mirela in frunte, ca ea ma intreba ieri:
azi am fost la echo.am 2 bebelini, in sacii gest se vad embrionii si activitatea cardiaca. va sarut
adi6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adiiitzule sa ti traiasca copchilasii
mama mama super tare vestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

adipapazi, asteptam si eu cu sufletul la gura vestea cea mare. Super!!!! Sa-ti creasca mari si sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

dent, adipapazi:

Deocamdata am hotarat sa ne linistim, sa avem o viata normala si sa repet FSH-ul 2-3 luni la rand, sa vedem daca rezultatul de azi nu e cumva o greseala. Iar in functie de ce rezultate voi obtine, vom decide ce e de facut in cazul nostru.

Ideea este ca nu mai mergem in Ungaria de data asta. Sper sa avem motive sa mergem peste cateva luni.

Va tin pumnii tuturor si o sa va urmaresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Adipapazi sa-ti traiasca vopilasii si sa creasca mari si sanatosi.

Tabitha imi pare foarte rau pentru rezultatul obtinut la analize, dar sincer si eu sunt de parere sa-l mai repeti peste cateva luni ca poate e altul. Stiu persoane care au urmat si unele tratamente naturiste si pana la urma au reusit. Mult noroc pe mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicitari, adi! sa fie sanatosi si sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Corina: Fii sigura ca-l voi repeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Adipapazi: sa se dezvolte frumos bebelinii, sa se faca mari si frumosi/ose

Tabitha: imi pare rau ca a iesit rezultatul asta, dar repeta analiza, ca nu se stie niciodata

Mergi la inceput