Aspirante optimiste > 20 ani (474)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Paula multi Ai reusit sa gasesti ceva pt par?

Cosmi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetele eu am un somn, as dormi cu capul pe birou
nu mai pot, ma preling.
bine ca maine este vineri, abia astept week-end-ul.

Viitoare mamica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Cosmy deocamdata nu,mai caut,mergem in weekend in BM la socrii si poate gasesc pe acolo ca sunt mai multe magazine decat in Carei,poate gasesc ceva,macar un balsam leave-in pt bucle.
Sunt in dilema,ati vazut in poze ca aveam parul lung,cret si negru,l-am tuns de prin toamna anul trecut si am zis ca-mi las culoarea mea naturala,saten inchis,a crescut destul de mult,vreo 4 cm la radacina,mai e un pic si iese negrul,dar ma tot bat ganduri sa mi-il vopsesc iar,negru albastrui,dar pe perioada sarcinii nu as vrea sa ma vopsesc,nu stiu ce sa fac,ma mai gandesc,poate rezist tentatiei

Am inceput a doua folie de AC,inca una si chemam barza sa n-il aduca pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Joann ce papa bun ai facut?Am o foame



cos minutza nu am facut nimic special , am facut o mancarica de fasole, ca am pofta sa mananc cu acrituri.

paula


7+
www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">
Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

http://picasaweb.google.com/bebelu86/Noi2#5460289819947151794





http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie voi fi anul acesta
Te iubesc pana la Doamne-Doamne si inapoi de un infinit de ori...o lume in care ne iubim...si tu ma stii,ma ai,iar eu te privesc si nu-mi ajunge...te am si te mai vreau!!


Eu-zice Domnul te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

bebelu iti sta tare bine,arati ca o manechina,ai o familie frumoasa,sa-ti traiasca

Am inceput a doua folie de AC,inca una si chemam barza sa n-il aduca pe
TTC Ticker
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Bebelu, nu m-ai inteles bine cand am vorbit despre Didi. Nu ma refeream la cazul meu, ci al unei verisoare, care s-a chinuit ani buni de zile sa ramana insarcinata, si ea si sotul ei erau sanatosi, si atunci, cand a spus ce o vrea Domnul, eu nu mai fac niciun tratament a ramas insarcinata, adica la varsta de 37 de ani si fetita are acum 8 anisori. Sper sa nu te superi tu pe mine acum, dar nu aveam cum sa compar cazul ei cu al meu, nici vorba de asa ceva. Pupici

Andreea M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

faza cu guma mi-au facut-o asistentele, nu dr.
dr. parea ok, insa asistentele transmiteau o stare de stres, probabil indusa la randul lor de medic. oricum nu-si permiteau sa-i spuna domnu dr. ci "domnul profesor".
am avut o cauterizare de rana pecol si dr. imi explica procedura. mi-a spus ca o sa simt 3 intepaturi in col de la anestezie. eu am simtit 4 intepaturi si i-am spus: m-ati pacalit, m-ati intepat de 4 ori.
atunci asistenta m-a strans puternic de mana si mi-a facut semn sa nu mai vb.
cu guma i-am zis si eu ca nu sunt la scoala sa mi-o scoata din gura. stand f mult in sala de asteptare, mai fugeam afara lao tigare pana imi venea randul si bagam o guma sa nu miros a tigare. logic ca nu as fi flencanit-o de zor in fata medicului.
asistenta mi-a explicat ca trebuie sa o scot sa nu o inghit in timpul interventiei. si am crezut-o pe cuvant atunci. insa la un alt control, unde nu aveam parte de nicio interventie, iar m-a pus s-o arunc la cos.
plus ca primeam instructie la fiecare control. ma schimbam intr-o camera, primeam un halat de unica folosinta si trebuia sa astept cuminte sa vina medicul si in timpul asta asistenta ma teroriza sa-mi pregatesc repede raspunsurile pt. un set de intrebari ce urma sa la puna medicul.
in sfarsit, cand mergeam la control, aveam emotii de parca mergeam sa dau vreun examen.

sper ca nu v-am plictisit. am luat o pauza de la calcat.

am vazut ca mi-a recomandat cineva pe dr. albu. citisem si pe alte forumuri ca ar fi un dr. bun. sper sa fie ok si ca om. as vrea sa sun sa-mi fac o programare pt. saptamana viitoare cand o sa-mi treaca menstruatia.
daca mai aveti alte recomandari, va rog nu ezitati sa-mi spuneti.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sora mea merge la Albu si este f multumita de el ,eu am fost la Arash si este un medic f bun ,are rabdare si iti raspunde la toate intrebarile(ca eu aveam ffff multe)

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

bebelu, esti f frumoasa. si tu si sotul sunteti doi frumosi.
sa-ti dea domnul repede, repede un bb sau mai multi la fel de frumosi ca voi.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput