Barbatii "mamici"

Barbatii "mamici" | Autor: Mariana_D

Link direct la acest mesaj

Dupa ce, in 2008, Thomas Beatie, "barbatul insarcinat" aducea pe lume un bebelus acum asistam si la al doilea "barbat insarcinat"
http://stirileprotv.ro/show-buzz/entertainment/primele-imagini-cu-bebelusul-nascut-de-un-barbat.html
Ok..."barbati" si-au inceput viata ca femeie pana au recurs la o schimbare de sex.
Eu una nu ma consider nici pro ,nici contra tinand cont ca macar bebelusi ajung intr-o familie care i-a dorit si le ofera dragoste.
Pe de o parte , sunt si clasica si sustin : TOT MAMI E LA PUTERE !
Voi ce parere aveti? .....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liuda_v spune:

Buna Mariana, sti sunt de o parere foatre buna deoarece doar acum uni din barbati pot intelege perfect pri ce greutati trecem noi femeile atunci cind aducem pe lume un copilas. Cit tine de TATIC in rol de"MAMA"
nu e rau si in veata se intimla la unele famili ca tati sai ocupe locu mamei deoarece ea este prea ocupata cu serviciul sau chea pote fi plecata peste hotate.ok eu sunt de parea ca mamele au fost si vor ramine unicile fiinte iubitoare pe acest pamint.SUCCES TUTURO CARE SUNT IN ROL DE MAMICA IUBITOARE PE ACEST PAMINT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Nu esti nici pro, nici contra, insa totusi ai deschis un subiect pe aceasta tema. Faci sondaj? Te intereseaza cu adevarat ce cred mamicile de aici? Ai fi direct interesata de asa ceva (poate sotul tau??? ) ?

Ca sa fiu si eu on topic: nu am nici un fel de parere, fix ca tine. Daca se poate bravo respectivilor tatici! Ce altceva s-ar putea discuta pe marginea acestui subiect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Blackgirl0 e adevarat am vrut sa aflu si ce credeti voi despre acest subiect.Si unde poti sa gasesti raspunsul decat la mamici. Eu una ma exclud deocamdata din acesta categorie si am vrut sa aflu parerea unor "profesionisti" intr-ale piticilor
Si daca tot am deschis acest subiect, nu am vrut sa fiu total pe dinafara asa ca v-am spus si parerea mea.
Sper ca nu am supar pe nimeni cu multele mele intrebari.
Va urez o zi perfecta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Parerea mea e una deloc buna.
Sa dezvolt sau o las asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elizaj spune:

de acord cu ladyj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Si atunci care-i procedura? Barbatul sta acasa cu copiii pe post de menajera, merge lunar la ginecolog (sau urolog???) cat e gravid, alapteaza, iar eu ca femeie merg acasa de la servici, ii trag vreo doua palme, iau telecomanda in mana si ma asez in fotoliu, beau trei beri, pap ce mi-a gatit, mai tip la copii, ca n-aud stirile de gura lor, zoresc barbatul sa-i culce repede ca mie-mi arde de-ale patului

hmmm, sweet dreams.... eu nu cred ca barbatii ar face schimb cu noi

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Gabi_K Foarte tare Chiar ar fi foarte amuzant sa se inverseze rolurile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

calutii de mare masculi poarta bebeii si le dau nastere.

asta asa, ca sa si invatam cate ceva din acest subiect.

eu , cu (DPN 20.08.2010), andi (24.06.2003) si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca

calutii de mare masculi poarta bebeii si le dau nastere.

asta asa, ca sa si invatam cate ceva din acest subiect.

eu , cu (DPN 20.08.2010), andi (24.06.2003) si tati
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."



Da, dar "calutul de mare" din povestea noastra e la origine femela .


Parerea mea e ca s-a intors lumea cu susul in jos. Este NENATURAL, asa cum este nenatural si schimbarea de sex, este impotriva legilor firii. Iar medicii care forteaza atat de mult natura sunt la fel de condamnabili. In ritmul asta de "dezvoltare", nu mai e mult pana cand lumea asta o sa se transforme in Insula Dr. Moreau.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Care barbati, sunt femei toata ziua. Ah, ca se simt ele barbati si au facut nu'sh ce modificari pe acolo, e alta mancare de peste, dar fiziologic si anatomic,au uter, sunt femei si femei raman.

Mergi la inceput