Bobocei de sept-oct 2008 (276)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

hei,
hunisorii sunt mai bine, mai mult de 24h de cand nu mai au febra, adica sub 37.7 cat consideram eu ceva febra, mucii mai putini iar de tusit aproape deloc. cred ca scapam si de asta, off, da' greu a fost.

mimihoo, laureta

kllemi, claudinna, babytza, nuu, la cresa nu-i duc de maine, poate de joi, miercuri mergem iar la dr sa vedem cum stam. acum suntem mai bine, dar in perioada de convalescenta, cand organismul e slabit, mai ales dupa antibiotic, si nu vreau sa prindem iar vreun microbel... better safe than sorry, vorba Adei...

paula, mimihoo, ada, bafta multa maine!!!

xor, pe voi va mai las o saptamana.

laura, sunt fff frumoase pozele! abia astept sa facem si noi party asa organizat ptr huni.

laureta, cum se mai simte puiul mic urlator?
si hunii sunt mari amatori de pasarica roz.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

baby_boy, ma bucur ca ai luat o decizie si ca te simti impacata cu ea, asta e tot ce conteaza.
cat despre casuta, e suuuuper (nu mai vorbesc despre protagonist, ca el e cel mai cel). imi place tare!

alexa, multumim. stiu sigur ca iesitul afara n-are a face cu raceala, eu doar ma plangeam pe aici de socrela, ea asa mi-a reprosat, voalat, ca daca nu-i scoteam, nu raceau/recidivau. parca nimeni nu vrea sa creada ca e de la cresa, doar pediatra e de partea mea, off.

nerantula si

claudinna, pupam tare pe Avaluta!!!

claudia, felicitari pentru progres!

paula, sa-i fie de bine noua tunsoare, e un scump!

babytza, la noi nu se mai lipeste pielea, desi nu ii decalotez zilnic, caci nu prea stau. depinde de la copil la copil, nu e regula... mamica ingrijorata!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Biancu a facut pauza de kk pina la ora asta, cred ca am scapat si a fost doar o rafuiala mica in burticel.
Acum am i dat afara din casa cupilu mare si sotu sa mai doarma si ea

lumi la pasarica roz ne uitam cu toti

paula fromos baiat, bafta cu gradi

claudinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Multumesc in numele Luciei pentru felicitari! Ea le merita caci a fost intru totul reusita ei eu nu am facut nimic altceva decat sa-i dau pantalonii jos cand ea a cerut la olita si apoi la wc. La Stefan jumatate din succesul operatiunii "olitza"a fost datorat eforturilor mele dar la Lucia a venit de la sine, ea a fost cea care a simtit si a vrut sa faca acest pas. Asa ca eu doar savurez. In afara de faptul ca e tare neastamparata si incapatanata e un copil tare usor de crescut, poate si face totul din proprie initiativa, eu trebuie doar sa o tin de mana atunci cand are nevoie. La Stefan am fost mereu precum un antrenor: "hai Stefan, hai ca poti, bravo Stefan!, da Stefan, asa e bine!" etc. Dar fiecare copil e altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Mimihoo, Luminita, ma bucur ca micutii sunt din nou bine! Sanatate in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Nerantula, multumim frumos

Paula, ii vine tare bine parul asa scurtut.

bafta maine tuturor boboceilor de gradinita!

Claudinna, am salvat linkul vostru ca sa il ascult mai incolo cand voi putea da sonorul tare, axcum T doarme:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

i-am luat si eu lui R casuta si...evident, tobogan! e nebunie, am bagat toboganul in casa ca afara e cam rece, e absolut innebunit alearga dupa tac'su prin casa, il ia de mana si-l duce acolo sa-l urce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

wow!! felicitari, Lucia!!!!! ce mare s-a facut!! nu o mai vazusem de ceva vreme
super si sistemul acela de acces la wc!

R spune cand face kk si asteapta pana vin cu olita. la pisu insa nu am incercat, abia astept vara sa-l lasa fara pampers...deja am impresia ca se incinge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Lumi, ma bucur ca sunt bine puii!!

Paula, pupam cheliuta!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Diana, Babytza, Lumi,Clau

Diana daca cei de la servici nu pot sa ma dea in somaj..ca sa mai iau si eu un ban 1 an de zile..ma transfer la o firma..tin cartea de munca o luna- doua..si pac somaj...sa vedem..ce iese si din planul meu de afaceri cu gradinita

Clau se pare ca ai convins sotul sa ia casuta si topogan...eram precisaaaaaaaVrem pozeeeeeee.La Razvanel ma uit mai tarziu..acum doarme Raducu.

Paula-Laura pupam tunsuliciul

Claudia H ai domnisoara mare ce sa mai..

Multa bafta maine bobocei de Mimihoo, Paula_laura care merg la gradi

Lumi ce ma bucur ca hunisorii sunt mai bine

Mergi la inceput