Albinutze de Mai-Iunie 2009(69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Neata fetelor,( la voi nu prea mai este dar la mine e abia 10 dim)

Beau si eu cafelutza de dimineata cu voi, de data asta cu cofeina si un pic de lamaie, pt ca m-a luat o durere de cap groaznica dupa ce m-am trezit. Am uitat sa va spun ca am fost la endocrinolog cu tona de analize pe care mi-o daduse. Tensiune f mica( de aici si durerile acute de cap), lipsa f mare de calciu si, colac peste pupaza a mai aparut un nodul tiroidian, in concluzie ma asteapta in toamna la cutit obligatoriu. Misiunea mare este ca pana atunci sa termin cu alaptatul.
Andata...frumoasa specializare ai terminat. Cat priveste implicarea sotului...tipa si el dupa drepturi, vine seara destul de tarziu si stiu cat munceste toata ziua, ca doar am muncit cu el. Asa ca ne vaitam care de care mai tare. Mai incearca in wk sa ma ajute dar la cate am eu de facut parca niciodata nu e suficient ajutorul.
Carla... in mare ma regasesc in cele scrise de tine. Asa se intampla cand cei de langa tine sunt invatati ca poti sa le rezolvi pe toata singura, cred ca nu ai limite.
Cat priveste ideea cu soacra sunt tare pe ganduri. Daca nu ma intorc acum in iulie la munca, imi pierd locul definitiv, si sunt ceva bani in plus de care am nevoie. Cu toate ca soacra'mea e o mare tocatoare de bani si o sa ma usuce, dar ma gandesc sa stea numai pt 6 luni, pt ca abia de la 1,6 ani pot sa-l dau pe Amir la cresa. Asi fi angajat o bona, dar din motive care nu tin de mine nu am cum, asa ca sunt tare in dilema. Daca renunt la post nu mai am nici o sansa sa mai lucrez,timp de 2 ani cat mai avem de stat aici. Mai am f putin timp sa ma hotarasc, tot sper sa apara o solutie mai buna. Oi vedea la momentul respectiv.
Alynta...mamica, cred ca iti este tare greu cu puii bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

ramonaiani...nu joc la loto ca pierd banii.E prima varianta, in concediul trecut nu a vrut sa stea deloc cu Amir singura si mi-a spus f raspicat ca nu i se pare normal sa stea bunicii cu nepotul daca parintii sunt in concediu. Cat priveste ajutatul e genul care-ti scoate ochii ca face o margica, ia calcat o singura data hainele lui Amir si si-a sunat toate prietenele sa le spuna cat a muncit in ziua respectiva pt nepot iar mie mi-a subliniat de n ori ca ia calcat hainutele. Acum a si zis da, ca vine imediat, pt ca e rostul de plimbare. E genul care nu bea cafeaua x( firma buna) pt ca are nu stiu ce gust bea numai y, cea mai scumpa firma. Asa mi-a facut cand a venit in vizita si m-a pus sa-i cumpar special cafea pt ea si tot asa cu toate. Si sunt multe, multe chestii...
E barfa ce fac eu, dar ma descarc si eu la voi, ca lu fiu'sau nu pot sa-i zic prea multe, ca de e mamaaa
Oricum ideea este ca m-ai facut sa rad copios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

salutare fetele!

noi suntem la Brasov la ai mei, unde am petrecut Pastele! maine insa ne intoarcem la Bucuresti. Eliza a stat 4 zile fara taty si a fost jaleee maaare; nu mai poate de dorul lui.

am vazut o multime de albinute si bondarasi absolut superbi!

andata, esti ffff talentata; nu stiu ce sa zic de pret, poate te-ai inspirat din ce-au trimis fetele; sigur trebuie sa iei in calcul si munca pe care o depui si timpul aferent.

lauraafelicitari bunicii pt creatiile vestimentare! in tineretea mea ma pricepeam si eu destul de bine la asa ceva, acum m-as apuca, dar nu am timp; poate prestez ceva la vara. poti sa-mi trimiti si mie din ce s-a insirat soacra??

carlamulta putere, forta si ...rabdare! - ceea ce-mi doresc si mie

philipce frumos e la voi!!

dani3llaai slabit muuult! bravos!

ganesha, am si eu o durere de cap grozava! am admirat Marocul si pe voi, desigur!!







fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

ana micu te intreb si eu, cand vin lucrusoare noi?? ce as vrea eu, e vandut sau stoc epuizat!


... de trei zile Eliza nu mai vrea in carucior, numai cand ne apropiem de el urlaaaa "ca din gura de sarpe", in schimb vrea in brate!! oare o mai aduc pe drumul cel bun??

intrebare:la ce v-ati gandit pentru petrecerea de un an???

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

bebe beca, multa sanatate tatalui!!

La multi ani! Dici, Anaela, Lauraoana!!!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, carla, imi pare rau ca nu va pot ajuta cu nimic
laura, la multi ani, cum e sebi?
pup la gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cosminica sunt copii care la un moment dat renunta la statul in carut! Incearca alte varianta, adica alt "vehicol" gen tricicleta!
Carla imi pare rau pentru norii negri! In prvinta prietenilor....Nu i-as numi tocmai "prieteni" daca nu sunt alaturi de voi la greu! Fii increzatoare in sansa voastra de mai bine!
Iubita Tiana nu fii mahnita! Va fi totul bine! Poate e mai greu de acceptat la inceput, dar vei fi o mamica fericita, vei vedea!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Uraaa, am citit tot, dar deja am uitat

In primul rand vreau sa multumesc de uraripe toata lumea,chiar daca m-ati mai imbatranit cu un an - sunt in '72, totusi

La multi aniAnaela si LauraOana
La multe lunite albinutelor sarbtorite, se pregateste Saraaa.

Beca, immi pare rau pentru tatal tau, cum mai este?

Sufar pentru fiecare albinutza bolnavioara si de fiecare data cand citesc de asa ceva multumesc lui DD ca m-a ferit pana acum, ca la cate am pe cap sigur ajungeam la balamuc daca mi se imbolnavea vreunul.

Alynta, noi am avut la Matei un episod de curs sange din nasuc, chair acum vreo saptamana-doua. Tocmai venise de afara, de la joaca, a stranutat si apoi a inceput sa-i curga putin sange. Nici nu am avut ce sterge, mai mare a fost spaima. Cred ca de la praful de afara i s-a iritat mucoasa sau cand a stranutat i s-au spart ceva vase de sange.

Carla, ca de obicei, surora mea si . Stiu ca nu te simti mai bine ca-ti spun asta, dar suntem in acelasi club, hai macar sa vorbim sa fim in acelasi salon la 9 sau in aceeasi celula.

Andata, tu esti salvarea mea!!! Vb serios, acuma poate confund specializarile...eu vreau pe cineva care sa ma trateze de fobii. Nu te supara pe mine, ca stiu sigur ca nu sunt singura care confunda psihiatrii cu psihologii...asa ca zi-mi si mie ce face psihologul? Sau care din ei ma scapa de frica de inaltime?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ganesha

ramonaiani...nu joc la loto ca pierd banii.E prima varianta,


cunosc. Pai daca nu te descarci noua, apai cui?





Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.2007) si bondarel Daniel (27.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Neatza!
Daca tot sunt asa matinala, dau eu

La multi ani cu intarziere Dici, Anaela, sot de Andreea si LauraO!

Ioana, multa sanatate tatalui tau!

Andata, ma bucur sa aud ca apare soarele si pe strada voastra

Sorilea, Ioana multumesc de raspuns! Pana la urma n-am mai facut aerosoli ca au inceput niste muci multi. Nu-s o experta in aerosoli, dar parca stiu ca dexa+adrenalina nu se face in aceeasi tura. Am gasit si reteta prescrisa de pediatra noastra, era ser+fluimucil+bicarbonat de sodiu solutie, doar in cazuri grave se adauga dexa sau adrenalina. Eu sunt oricum fan produse homeopate, n-as da nurofen, antibiotice sau cortico-steroizi decat daca situatia ar fi fff grava. Andreea n-a luat niciodata de exemplu, si Bogdan n-a mai luat de 2 ani de cand am trecut la homeopatie.

Andreea a fost cobza, a inceput vineri cu putini mucuti, ieri a fost durere, ii lacarimau ochii, stranuta intr-una si ii curgea nasul non stop, n-am vazut in viata mea atatia muci, Bogdan n-a avut niciodata asa. Azi vad ca e mult mai bine, noroc cu homeopata noastra, sa-i dea Dumnezeu sanatate, de multe ori ne-a scos din belele.

Va pup si s-aveti o duminica perfecta!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput