FIV in Ungaria 101

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

alo,alo, bucurestiu cheama budapesta!any news? over

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Rog fetele care au facut stimulare cu merional sa ma ajute - ati gasit merional in Romania si daca da unde?
Multumesc !
tammy
te astept cu veti buneeeeeeeeeee !!!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

luck, merional=menopur. merional nu gasesti in romania, e comercializat in ungaria. la noi gasesti menopur. stiu ca o farmacie bine aprovizionata cu medicatia pt fiv este cea din tei.nu stiu cat costa, eu mereu am luat din ungaria.

pupi, good LUCK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

adipapazi
sa traiesti !!!
Eu mai am 4 fiole de merional de la stimularea (incercarea)din sept 2009,sunt in garantie , m-am uitat , asa ca o s-a rog pe tammy sa ma ajute cu medicamentele.
PK a zis menopur/merional nu conteaza (desi vad ca pretul e dublu la menopur).
Stii cumva prin Budapesta , daca se poate mai aproape de clinica,vreun internet cafe , nu am laptop si nu stiu daca reusesc sa fac rost de unul.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

luck...menopur si merional au preturi sensibil egale.
am calculat eu in Ungaria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor....in afara de faptul ca am fost la plimbare toata ziua, nu am noutati. Sunt o gramada de locuri de vizitat.
M-am lamurit cum e cu punctia. Adi, multam de reviste!
Eu stiu ca merionalul e cam 35 lei, iar menopurul e cam 90. E mai scump menopurul, am simtit pe pielea mea la tratamentul luat acum. Data trecuta parca am dat cam 11 mil pe tratament, iar acum cam 25.
Luck, vb!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
esti treaza la asa ore mici?
samira
si eu stiu la fel ,la farmacia la care am intrebat eu menopurul era 10 fiole la 800 lei.

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

incepem galeria ptr unguroaicelor noastre

si sa ne rugam la
ptr reusita lorrrr

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Dent, te rog frumos detaliezi un pic cum s-a efectuat RMN-ul pentru a-ti da atatea informatii?

Multumesc mult.
Arina

Mergi la inceput