Ce sa cred?

Ce sa cred? | Autor: Iulia85

Link direct la acest mesaj

Salut fetelor, am nevoie de niste sfaturi de la voi. Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 9 ani, si avem o mare problema. Azi mi-a spus ca nu ma mai iubeste, ca nu simte aceasi iubire acuma ca alta data. In noiembrie anul trecut si-a pierdut jobul, si nu si-a putut gasi nimica pana acuma. Mi-a spus ca a inceput sa se simta asa de cand si-a pierdut jobul, si nu-si poate explica de ce pentru ca eu sunt perfecta, n-am nici o vina si ca sunt tot ce si-ar putea dori un barbat. Mi-a mai spus ca e stresat cu jobul, cu datoriile pe care le are, cu totul in afara de noi. Intr-un fel, as zice ca e si un pic deprimat :((

Mi-a spus ca nu e vina mea, e doar din vina lui si se simte foarte prost din cauza asta. L-am intrebat daca vrea sa ne despartim, mi-a zis ca nu vrea, ca nu stie exact ce vrea de la mine si de la noi. Mi-a mai zis ca nu vrea sa-mi pierd viata alaturi de el, cand el are o viata atata de rea. Cand l-am intrebat de ce mi-a spus toate astea cand e atata de nesigur, mi-a zis pentru ca ma considera cea mai buna prietena a lui, si daca mie nu-mi poate zice, cui ii poate? Dar continua sa fie foarte afectuos cu mine, se comporta ca dinainte sa stiu eu despre asta.

Nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport, ce sa-i zic...sunt atata de derutata!

PS: as aprecia foarte mult si parerile barbatilor de pe acest forum

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu cred ca nu te mai iubeste, cred ca sunt doar greutatile si stresul.

si intr-o casnicie ai momente cand poti jura ca nu-l mai iubesti pe celalalt. si evident coincid cu perioadele de oboseala, griji, stress, ca apoi sa iti dai seama ca de fapt iubirea e tot acolo, doar ca na, a fost o perioada proasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

pai cum adica daca el ii spune clar ca nu o mai iubeste tu ii zici ca nu crezi ca ... aia-ailalta.
eu in locul tau i-as zice ca il inteleg ca trece printr-o situatie grea si sint alaturi de el, dar daca nu ma mai iubeste, ne spunem pa cu prietenie si gata.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

buli, si eu am zis asta de vreo 2 ori, am gandit-o e mai multe ori

si mi-a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

eu zic sa-i multumsti pentru siceritate si sa va despartiti prieteni buni. In felul asta aveti amandoi sansa sa va gasiti perechea potrivita.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia85 spune:

Pai nu mi-a zis ca vrea sa ne despartim si ca nu ma mai iubeste...Mi-a zis ca nu ma iubeste la fel ca la inceput si ca nu intelege de ce (si ca totul s-a declansat de cand si-a pierdut jobul). A mai zis ca nu vrea sa ma piarda si ca doar in timp vom afla solutia.

De aia sunt atata de derutata, vrea sa ramanem impreuna, vrea sa ne mutam impreuna, imi zice ca sunt tot ce si-ar putea dori un barbat, si ca nu stie de ce se simte asa. Acu 2 zile mi-a zis cat de mult ma iubeste si ieri mi-a spus ca s-a schimbat iubirea pe care o simte pentru mine. Ce sa inteleg din asta? Habar n-am ce sa cred...

Sa-i dau spatiu, sa nu-l mai contactez pana cand n-o va face el sau ce? Si ieri dupa ce mi-a zis asta, a continuat sa-mi zica "iubita mea", "dragostea mea", sa ma imbratiseze, sa ma pupe, etc.....Ce inseamna toate astea?

ps: scuzati-ma, dar sunt extrem de suparata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Din punctul meu de vedere sunt semne clare de depresie, sau doar un inceput de depresie.Nimeni nu-ti poate spune ce sa faci, cum sa procedezi, dar tine cont de faptul ca el acum, datorita problemelor pe care le are, financiare sau de alta natura, este putin sau mai mult labil.Daca vrei sa salvezi relatia sustine-l, ajuta-l si sprijina-l pentru ca inteleg ca tu esti mai tare decat el.Dragostea nu trece asa, de pe o zi pe alta si dupa atatia ani intervine obisnuinta care de multe ori e mai puternica decat dragostea, intervin alt gen de sentimente.Momentele grele, in general, apropie sau despart cupluri chiar bine sudate. Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

"Pai nu mi-a zis ca vrea sa ne despartim si ca nu ma mai iubeste...Mi-a zis ca nu ma iubeste la fel ca la inceput si ca nu intelege de ce (si ca totul s-a declansat de cand si-a pierdut jobul). A mai zis ca nu vrea sa ma piarda si ca doar in timp vom afla solutia."

OK, atunci oblojeste-l, faceti nunta, un copil si la urmatoare criza cand o sa-ti spuna ca nu te mai iubeste ce o sa faci? daca el acuma, cand inca nu ati trecut prin greutati adevarate are asemenea probleme sa-l vezi cand o sa ramai gravida!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

sincer, eu nu mi-as pierde timpul si mai ales nu m-as lega de un barbat care nici nu stie ce vrea de la mine in viitor. O astfel de ezitare e fireasca dupa 2-3 intalniri, la inceputul unei relatii... dar voi sunteti impreuna de 9 ani!!! E normal sa se schimbe sentimentele, dar daca esti impreuna cu el de atatia ani, e grav, daca nu stie, ce vrea...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Iulia tu ai putea s-o duci asa in incertitudine o viata intreaga?!
Daca dupa 9 ani s-a cam consumat iubirea din partea lui, atunci ce mai ramine pt restul vietii?


_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeanu_alina spune:

Buna..
Sunt de parere ca iubitul tau este foarte speriat acum si incearca sa fii alaturi de el dovedindu-i ca indiferent de problemele pe care le aveti,sunteti un cuplu si puteti trece peste orice.Mi se pare foarte deprimat,si cred ca are nevoie de sprijin,tine-ne la curent;)
Bafta si pupici.

Mergi la inceput