Burtici cu Ursuleti de Nov-Dec 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:


ORICUM, MOSHULIK, TU VEI FI PRIMA CARE VA NASTE SI VOM TABARI TOATE PE TINE ATUNCI CE SI CUM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui moshulik

salutare burticutze!
vin si eu la raport ( e adevarat dupa o pauza mai lunga, dar, deh, ce sa-i faci, serviciul asta care ne omoara pe toti).
Am fost ieri la control si l-am vazut pe BB (3,56cm). Are de toate: cap, ochisori, nasuc, gurita, urechiuse, 2 (nu mai multe) manute, 2 picioruse.

si sa va zic si o chestie super tare: cand mi-a dat profu' poza am inceput sa rad si i-am zis ca seamna cu ciocanitoarea Woody (avea o creasta - cred ca era o umbra sau ceva ,cordon ombilical). asistenta, cand a auzit radea atat de tare ca nu mai putea sa scrie masuratorile pe care i le dicta si ii zicea Profului ca asta e o premiera: a reusit sa creeze si ciocanitori prin FIV!!!


Moshulik +10


foarte tare, ciocanitori prin FIV! La mine copilul cand a vazut prima poza de la eco cu bebe2 a zis ca arata ca un arici

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

moshulik

Doamne ai grija si de noi 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Pe mine, sarcina m-a schimbat putin, imi doresc non stop sa fiu undeva in mijlocul naturii, sunt disperata dupa flori, frunze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Dureri de spate am si eu din cand in cand, in partea de jos a spatelui, destul de dureroase. Insa eu mai aveam episoade din astea si inainte de a ramane insarcinata. La mine e posibil sa fie din cauza lipsei de calciu sau a rinichilor(ma mai doare cand fac infectie urinara). O sa fac si eu o urocultura, sper sa n-am vreo surpriza ca nu am pofta de antibiotice acum

Ana 9+
Minunate sunt lucrurile tale Doamne!
Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

contractia...cel putin la mine asaa fost.incepea cu o durere de spate acuta apoi se muta spre abdomen care se intarea intr-o parte..daca simti ceva de genul asta suna repede la doctor..





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Fetelor,sunt socata!Am o prietena buna in SUA,si m-a sunat tatal ei ca era sa moara la nastere. Acum e in spital cu infectie,pericolul nu a trecut inca.Mi-a spus ca actul medical de acolo e mai putin decat mediocru.Medicul vine doar in nu stiu ce cazuri...eu credeam ca e mai bine asa...ca nasterea e un proces fiziologic,dar nu e chiar asa.Exemplul prietenei mele ,Emanuela,a confirmat acest lucru.Tatal ei e preot aici in bucuresti,m-a rugat sa ma rog pentru Ema,ca acum port un ingeras si ,cica, am trecere
Simona,+9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Moshulik, scuze, acum am vazut ca tu esti prima! Felicitari pt eco!

Simona 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

contractia...cel putin la mine asaa fost.incepea cu o durere de spate acuta apoi se muta spre abdomen care se intarea intr-o parte..daca simti ceva de genul asta suna repede la doctor..





Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
8+





pe mine ma doare doar spatele si atat fara sa treaca spre burta

Mami Andreea 7sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

ia un no-spa si vezi daca trece.
Simona imi pare rau si ne rugam si noi sa treaca cu bine peste asta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput