FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau

monaramona de curiozitate... ce doze ai avut la stimulare???

de azi intr-o luna incep si eu stimularea... daca voi reusi sa transfer 2 embrioni, voi fi super-campioana... stiu ca sunt sanse putine da' speranta moare ultima, nu?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota


Daaaaaaa!Vei fi o mamica de unguroaica campioana.Na ca am prevestit si sexul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

bine zici!!!! daca mai e si fata, asa cum prevestesti, vin la tine sa te cinstesc!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Iubita mea am inceput in ziua 21 cu diphereline..apoi 225 puregon,apoi 275 vreo 3-4 zile.tratamentul cu puregon a durat 13 zile. Apoi am facut ovitrelle, ptr maturarea foliculilor.Am luat bronzul la nr foliculilor,va dati seama cine a luat aurul? Am avut din 22 de ovule 13 embrioni,din care 8 de ziua 5 si ceilalti 5 sunt mai lenesi. Ma bucura mult ca si la cealalta colega i s-au prins 15 din care a ramas cu 10 blasto.va pup si astept vesti bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

monaramona ai raspuns excelent la tratament... acum cum te simti? ai facut si ET?

Bafta multa si tie si celei careia i-ai donat!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

Maine trebuie sa il fac dar sa vad cum ma simt pana atunci.si voi hotarî impreuna cu dr. Merg pe mana lui ca stie ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!
Fiind-ca tot am intrat sa scriu pe forum ,la aflarea unei vesti minunate,dupa o lunga pauza ,vreau sa-ti urez si tie Laura mult ,mult noroc,pumnii mei sint strinsi pt tine ,si nu uita sint cu ochii pe tine
Misa,tot timpul sint alaturi de tine!
Kitta,ma bucur ca te-am revazut si te felicit pt ca nu renunti,dumnezeu te v-a rasplati pt perseverenta,sint sigura.
Monaramona,doar bronzul?felicitari!asteptam sa ne dai si vestea cea mare,multa bafta!

Mult noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

bytzi poop dulce! tu ce mai faci? in ce stadiu mai esti?

monaramona bafta azi la ET!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, bafta multa, multa! Tin pumnii stransi pt tine incepand cu 10 sept.!!!sa fie FIVul cel norocos!

Monaramona,bafta la ET, sa ai embrionasi lipiciosi!

Bytzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

ok, hai ca azi ma simt in curaj sa ies din umbra si sa ma alatur si eu voua...cu atat mai mult cu cat voi sunteti cele care m-au detreminat sa iau actiune...si sa si trimit avansul la Zlin...asa ca pe 31 am ET-ul.

Dar sa o iau de la inceput, in mare, sa nu va plictisesc (prea tare). Am 23 de ani si sunt diagnosticata cu menopauza precoce din cauze necunoscute(cica cernobilul ar fi de vina). Am fost cam la toti dr-ii din tara si de prin Germania si Austria, dar degeaba..ca nu mai am cu ce. Biopsia ovariana, AMH-ul, FSH-ul(de 110- da, 110..adica nu 10 si nu 11), Inhibina B....toate imi arata ca nu mai am ovule.

Ma pregatisem anul trecut sa fac FIV cu donatoare la MNL, dar pana sa ajung eu termenul in Septembrie...a intervenit sabycul...si gata! Am mai trecut prin inca doua depresii prin ianuarie-februarie...dar acum sunt din nou pe picioare, si datorita voua (In special trebuie sa ii multumesc lui mami_vreau), am trimis avansul la Zlin, iar pe 31 sunt programata la ET. Mi-au gasit o donatoare super-din cate spun ei:22 de ani, ochi verzi,par saten, 1.76, 58kg...exact ca mine. Am facut Dipherelinul prin iulie, de 3 zile bag estrogen cu galeata...si sper sa fie totul bine. Deocamdata vad ca cei de la clinica sunt foarte rapizi, prietenosi si bine-voitori. Am vazut ca au resite in proportie de 68%. Asa ca sper in continuare.

Ufff..hai ca deja v-am incarcat prea mult cu ale mele probleme. Oricum, ma bucur ca ne-am intalnit aici, fie si numai virtual, e bine sa stii ca nu esti singura si ca gasesti sprijin in cineva care intr-adevar stie prin ce treci.

Misa_21...m-ai uitat, scumpa? Eu tot te-am urmarit. Si pe tine, Bytzi...doar ca nu am avut curaj sa scriu pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!

Lauraeu sint intr-o pauza totala ,nici pe forum nu am mai intrat o vreme,ca nu-mi facea bine,dar sincer am atitea fete dragi pe aici si nu rezist sa nu intru sa vad ce au mai facut

adriatu mai incerci cu ovo ale tale?

naida,chiar nu mai stiam nimik de tine,ma bucur tare mult ca ai mai scris,iti doresc tot binele din lume si aceasta incercare sa se lase cu o reusita.....mult,mult succes!

Mergi la inceput