FIV cu ovocite donate

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

Si eu tot prin iulie incep .
Asteptarea asta e tare grea.
dar poate vine soarele si pe strada noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

violeta iti multumesc mult pentru informatii...

va urez tuturor multa bafta, mai ales ca se aproprie momentul fiv-ului pentru multe dintre voi!

eu m-am programat pentru operatie la euroclinic ca sa imi scot trompele ca am hidrosalpinx bilateral, se pare...
i-am spus dr. ca intentionez sa fac in decembrie fiv cu ovocite donate... ea incearca sa ma convinga sa mai incerc inainte un fiv cu ovocitele mele... offffff... da' parca nu mai am chef de esecuri...
oricum o sa luam o decizie dupa operatie ca va vedea atunci si ovarele si imi va spune cum stau...

va poop si astept vesti bune...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta74 spune:

Buna fetelor,mami-vreau eu sant bucuroasa,ieri am fost la dr,analizele donantei am iesit super acum mergem la notar sa semnam actul,apoi mai refac si eu ceva analize si in august la inceput am et.Sant foarte optimista si cred ca am luat o decizie buna tinand cont ca asa am sansele mult mai mari.Ultimul fsh 18 deci sperante conform acestui fsh nu prea mai sant.Iau si dhea pana atunci si ceva naturiste poate ,poate.pupici si succese la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

da ..mariaa asteptarea ne omoaradar vom pleca 2 saptamani in concediu pe la jumatatea lui iunie si mai trece o luna si vine iulie si pe 11 am cam incepe dupa cum mi-a calculat dr I..d-ne ajuta cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

violetama bucur si eu o data cu tine si cred ca lucrurile acolo merg mai repede deoarece aici la sibiu se asteapta dupa comisie(unele au asteptat din ianuarie)..eu nu am avut de asteptat au venit toate pe roate..spor la treaba si te asteptam cu vesti ca la noi dureaza ceva mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta74 spune:

Monaramona merci frumos pt gandurile bune si va voi tine la curent daca vin noutati mai repede.Eu am mai mers si pe la alte clinici din BUCURESTI inclusiv la biogenesis dar procedurile sant mai greoaie si mi-au zis ca ei fac cu donare dar nu la noi si in GRECIA.Asa am luat decizia sa raman la MEDLIFE si sa continui totul aici.Eu puteam sa mai astept si sa incerc cu ovulele mele dar nu mai vreau.E stresul foarte mare si sansele foarte mici,un copil e o binecuvantare si nu are importanta ce gene are ,important e sa fim parinti buni pentru el.Sotul meu e ok si ma sprijina foarte mult,o sa folosesc sperma de la el pt ca are spermograma buna.Oricum daca ne ajuta DOAMNE-DOAMNE nu vom avea nici o problema cu prejudecatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

violeta ai vesti super!!! te indrepti cu pasi mari spre reusita!!!
deci ai renuntat la ideea de a mai incerca si cu ovocitele tale inainte? donatoare e cumnata ta?
auzi, dar oare nu poti incerca in acelasi timp si cu ovocitele tale dar si cu donate? adica sa va sincronizeze ciclurile, sa incepeti stimularea in aceeasi zi si sa vezi ce ovocite obtii tu? poate bat campii dar intreb...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta74 spune:

mamivreau,draguta sa stii ca e o idee la care m-am gandit si eu dar cred ca ar fi putin complicat.,cred ca o intrebare nu l-ar deranja pe dr ,eu acum in nebunia mea mai sper ca dupa aceasta incercare care va fi o reusita voi avea un bebe si cu outele mele.Am renuntat la asta momentan pt ca hormonalele mele sant varza in acest moment iar o sarcina ar ajuta mult la o reglare ulterioara.,exemplul dat de LAURA DRACEA PE infertilitate.ro e cel mai bun in cazul celor cu fsh mare,o doamna cu fsh 30 urmarit pe parcursul a 3 ani a facut fiv cu ovule donate,a reusit apoi dupa un an a obtinut o sarcina naturala iar apoi inca una.asa ca minuni se intampla si vreau sa cred ca si la noi se mai poate.va pupic si mai astept cate o sugestie de la voi.eu sant fericita ca am sanse mari la fiv cel putin in teorie.va pup dragutelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

monaramona

violeta sunt perfect de acord cu ce spui, ca e copilul nostru indiferent ce gene are... de-asta sunt si eu sucita si nu mai vreau sa incerc cu ovocitele mele... acu' vedem ce zice dr. dupa operatie... doar ea mai poate sa ma dea la intors...
e super interesanta teoria de care ne-ai spus... cum ca o sarcina ne-ar "imbunatati" hormonalele... oricum eu natural nu am cum sa raman dupa fiv-ul cu ovocite donate din cauza trompelor dar cine stie? poate mai fac unu' cu ovocitele mele dupa ce nasc

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

mami-vreau
nu stiu daca se poate ..in primul rand treb sa faceti amandoua tratamentul(care e destul de scump)..in al 2 lea rand se face ptr mama care primeste pregatirea endometrului..sigur se face sincronizarea cm dar treb sa te gandesti ca soliciti corpul cu trat mai puternic avand in vedere ca ovulezi mai greu sau deloc
mie m-i s-a spus ca fac trat de 10-12 zile ..unele fete fac 2 sapt..depinde de corpul fiecaruia
dar merita sa pui o intrebare la dr sa vedem ceva concret
va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput