Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Gloria Bistrita a egalat cu Steaua...grig este in extaz!
Ralukule ce face Relu?

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



esti mortala draga mea ....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Vin si io cu in vant..sa respire un pic dupa maratonul de azi.

Duamna Luto, te declar THE SOACRA!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


De ce ma declari asa ? ca nu am inteles.

Si nu stiu de ce nu pricepi mesajul transmis de Natalix: vreau mancare !!!!! sa-mi tina de foame ....


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Luto, am vrut de fapt sa zic ca esti o fire f atenta la detalii, vigilenta, careia nu-i scapa niciun aspect. E de bine

Mai, mancacioasa mea care mai avea un pic si-si manca jucariile dc nu incepeam diversificarea refuza sucul de morcov. Still, nu disper

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui FraBgutza

Cum ma Uka 280 ml!!! Eu am incercat acum o luna parca si nici 5 picaturi n-am adunat..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Sincer !!!! Si eu m-am socat.. da cred ca asa eram setata , sa produc pt 2 mese/ noapte... Si mi-a dat setarile peste cap a noastra!

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009




Aha, deci asa!

Cand n-o mai manca Natalix noaptea o sa scot probabil 2 litri

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


..la pret de 1 !

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

nu nu nu ntz ntz ntz... noi nu dam fat nici in ruptul cpului suntem baieti de casa si familisti



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


ei, draga, ce sa-ti spun

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Off mai Uka, dar tu incerci acum sa-i dai laptele tau cu biberonul ? incearca sa-i dai mesele de peste zi cu papica buna si consistenta astfel incat sa se sature si sa alaptezi numai seara si dimineata....deloc peste zi...si mai scade productia un pic...si apoi mai vezi ce e de facut
stiu ce spui, ca si Davidelu se trage de bluzele mele ....e adorabil dupa parerea mea.
Te pup si succes, nu renunta brusc la alaptat dar fa si tu o regula cu seara niste lapte praf...azi putin maine putin...se prinde ea Carina care-i spilul ;)
Te pup

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Da excat asa fac, alaptez doar dimi si seara ..si pana acum cateva zile inainte de a adormi, dar f putin, acum am adormit-o pe perna/picioare. Nu accepta deloc lapte praf (ieri seara am avut in meniu) am zis poate de-al meu vrea, desi stiam ca nu vrea DECAT tztz. Nici macar o picatura nu inghite..stii cum urla??

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Offf, Uka, din ce povestesti cred ca va fi dificil sa accepte altceva. Eu as fi extrem de multumita dc nu s-ar mai trezi atat de des noaptea s-o pot culca in patul ei. Vad ca ii place canuta aia cu cioc, ma gandeam sa incerc cu formula, sa vad dc accepta.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Uka chiar vroiam sa-ti zic..sa nu renunti brusc cu alaptatul..sa incerci sa o mai lungesti; dar de ce ziceai ca vroiai sa slabesti astfel? (renuntand la alaptat) vrei sa te apuci sa faci sport? ca eu nu cred ca-i contraindicat femeilor ce alapteaza..

Bine zice Luci cu mese mai consistente in timpul zilei!
Uite, eu ieri eram convinsa ca Ana se va intarca singura cat de curand...eu ii dadeam san cam cu 30 de min inainte de fiecare masa cu solide (acum avem 3)..ei, ieri la pranz, nici nu vroia sa vada sanul! vocifera si se tanguia de numa'! bine ca era supa preparata si nu a trebuit decat sa pasez legumele...eu nu pot sa inteleg cum de-i place atat de mult morcovelul cu dovlecelul..zau ca nu pot..cand a vazut castronul, tot inchidea si deschidea gurita...
Si asa a fost toata ziua de ieri...slaba miscare cu alaptatul..am tot fluturat sanii pe la nasul ei si nimic..bineinteles ca astazi de dimineata m-am dus (iar!) dupa formula...nu aveam in minte decat ca Ana trebuie sa mai aiba macar doua mese de lapte la varsta aceasta si ma speraisem ca nu le va mai dori nici pe acestea..asa ca acum am in casa o cutie de Lactana 2 ..nedesfacuta inca, pentru ca a revenit mandra la sentimente mai bune fata de sanuci;

apropo, simt putina invidie cand o mamica spune ca puiul ei este atasat de tzitzi...Ana nu pare deloc asa..sau poate este numai impresia mea..nu stiu..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


uka super tare mitza ta microbista! o ia tati pe stadion data viitoare ca stie ce si cum sa strige ..

luci ce noroc ai cu bebe mancacios .. daca anna va fi mofturoasa ca eva, eu imi dau demisia .. am zis!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fraguta tu ii dau suc de morcov proaspat, nu? adica morcov stors, vreau sa zic..
de ce nu incerci cu morcov fiert, pasat cu furculita sau dat prin blender? poate ii va place asa...iese un piureu bunut
sucuri nici prichinduta nu prea vrea..pana sa le inghita ea i se scurg pe la colturile gurii; asa, cu piureul este mai usor;

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



si eu pe eva am intarcat-o treptat .. pe masura ce s-a diversificat si papa suficient la o masa. eu incercam sa-i dau completare, insa, ea nu mai vroia. in cateva zile s-a reglat si productia de laptic .. astfel, la 8 luni a ramas cu 2 mese de dimi la 6 si seara pe la 9-10. daca bebelusul e atasat de tzitzi, si laptic mai e .. e pacat sa-l faci sa sufere .. oricum, in 2-3 luni vor ramane 2 mese de laptic si incet incet poti sa-i introduci si formula. intai, o obisnuiesti cu bibe sa vezi care ii place .. eu pe eva am detarminat-o sa bea formula din biberonul cu care era obisnuita sa bea ceai. apoi, dupa cateva spatamani, am trecut-o pe avent air flex .. cu asta bea si acum ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput