FIV la Sibiu (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yarina!!! Ce-i asta??? Doar atatea fete au spus ca le-a durut burta ca la ciclu inainte de a afla de sarcina. Ia niste No-spa si fa-ti de lucru cu altceva, ca sa nu te mai gandesti.
Pe bune, eu chiar am citit ca multe dintre fete au avut aceste dureri de burta, chiar si la cateva zile de intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Stiu dar am aceleasi simptome ca in lunile trecute...de ce luna asta ar fi altfel? Om vedea pana vineri...asta-i treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Yarrina, daca nu sunt dureri mari nu te lua dupa asta.Eu la sarcina pierduta in toamna nu mi-am dat dat seama ca sunt insarcinata deoarece aveam dureri ca de ciclu si am tot asteptat sa-mi vina, nici prin cap nu-mi dadea ca as fi putut fi insarcinata. Dupa o saptamana de intarziere am facut testul ca trebuia sa fac o radiografie dentara si cum eu am ciclu regulat am zis hai sa fac un test totusi si surpriza, 2 liniute.Nu-mi venea sa cred si totusi era pozitiv, la fel ca celelalte 4 testepe care le-am facut in aceeasi zi.
Deci, gandeste pozitiv, nu lasa gandurile astea sa te chinuie, eu continui sa cred ca asta e FIV-ul tau norocos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, a facut careva histeroscopie la Sibiu? Am o obsesie cu histeroscopia asta, desi dr. Ispasoiu mi-a zis ca nu e necesara atata timp cat nu am avut nicio interventie pe uter (sarcina sau chiuretaj). Dar am citit pe la un subiect Fiv despre o fata care a facut histero si a descoperit o sinechie uterina. N-avusese nicio interventie si singurul semn era o menstruatie redusa.
Eu am o menstruatie foarte redusa fata de cum aveam inainte. Doar 2 zile si alea putin...
O sa dau si un mail la Sibiu cu analizele si o sa ii rog sa-mi dea detalii si despre asta, dar v-am intrebat pe voi inainte. M-ar interesa un pret la histeroscopie si eventual si laparascopie. Poate le fac pe amandoua o data, ca mai am o obsesie si cu hidrosalpinxul.
Asta cred ca e un dezavantaj al netului: cu cat citesti mai multe, cu atat ai impresia ca le ai si tu pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina draga mea nu fi dezamagita inainte de termen//capul sus si nu uita SPERANTA MOARE ULTIMA..deci asteptam vesti bune de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Imi vine sa ma intep de maine sa scap de stres. Bine macar ca sunt la servici si chiar am de munca...dar nu pot ignora simptomele. Speranta am...macar din 2 unul sa se prinda. Dr mi-a zis sa nu intrerup Utrogestanul nici daca am hemoragie...ca-i posibil ca unul sa se fi prins si unul sa se opreasca din evolutie si sa se autoelimine. Inca nu am faimoasele maroneli deci sunt pe pozitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

asa te vreau..spune-mi si mie te rog cum ai inceput sa iei tratamentul ptr fiv cam in ce zi a cm ai inceput prima pastila sau injectie ..urmez si eu cat de curand ca am cam terminat amnadoua cu analizele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Prima injectie eu am facut-o in Z6 de CM dar nu-i o regula. Se face in functie de cand ai facut Diphereline nu de prima zi de CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

HrIstos a inviat!
Yarrina, tipa pe care o #351;tiu eu si a facut fiv mi-a zis ca a cezut ca-i vine cm asa tare o durea burta...dar surpriza a fost mult mai mare. Cat despre cosuri, iti pot spune ca atunci cand am pierdut sarcina asta a fost primul semn de sarcina ca sa zic asa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Alecori. Sper sa fie bine. Nu ma doare burta propriu zis...am o jena la uter...adik il simt asa...

Mergi la inceput