Maple-syrup babies (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Hello!

Diana, e o bucurie sa te aiba omul de prieten! Tare mi-ai bucurat inima cu pozele alea :)
O sa sun la aqua si o sa cer sa ne trimita formularele, ok?!

mQQm, chiar, ce facem cu furnicile alea? Ca si ale noastre o sa apara curind si parca nu-mi vine sa dau cu spray... Ah, cu scopu' pedagogic ai de ales: Mimitete avea neste mufette sub scara nu de mult, Pitilache avea un sarpe... si la noi a sapat ceva animal da' nu l-am depistat inca :) Iara vara ne viziteaza in curte diverse, sapa in sacii de plastic pt. gunoi :)

Andreea, eu de-aia nici n-am participat la discutiile pe odisee, ca n-aveam ce sa spun si ma faceam cu capul cind vedem ce teste si para-teste se petrec acolo si noi stiam doar ca "ca va!" :) Iti tin pumnii sa-ti mearga bine :)

Oh, eu am dat in damblaua jucariilor care cinta!!!!! Ce nu le-am putut suferi si ce nu le cumpar la copiii prietenilor, poftim ca i le cumpar Infantei! Azi am fost la Winners pret de 2 ceasuri si am cules jdemii de jucarii cintatoare, slava Domnului c-am plecat acasa numai cu una :) (Si-am mai cules si doua tricouri pentru mami.. tare-i greu sa te imbraci cind alaptezi!!!)

Iar Infantissima a mincat ieri o JUMATATE de avocado! Ca nu mai puteam s-o opresc, tot intindea minutele si tipa la mine sa-i dau :) Am trecut pe pepene galben, da' ala nu i-a placut atit! Oricum, am coborit la un kk pe zi de cind ne diversificam... Si nu mai doreste si nu mai pofteste mum-mum! Trebuie sa i-l inmoi in zeama de fruct, ca gol in baga in gura si se strimba de zici ca ce-i!!!

mQQm, eu am intrebari existentiale despre "practica", imprimat si capitolul 1 si vreau sa stiu ce fel de grisine, ce fel de macaroane si ce mincarica de pui... :)) Amu' dupa ce program dormiti dvs ca sa stiu sa sun sa-mi iau info de la sursa :)

Doamnelor, o zi frumoasa va doresc,
Simonna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Diana, vite-vite-vite, am sunat, am rezervat pentru luni. Primim hirtiile fiecare acasa si tre sa ducem cecurile la Natasa joi. NU-s ce suma-i, da' poate o sa stie ea.
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Dau sfoara-n tara....caut mulgatoare profesionista .
Daca cumva aveti una pe care nu o mai folositi si va ganditi sa o vindeti eu sunt interesata .
Daca nu, stiti cumva care e mai buna?????


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Dragaica, eu am inchiriat de la spital cand am avut nevoie, daca e posibil si la tine, iti recomand din inima. Aici era un "deal" ca dupa 10 zile scadea pretul zilnic. Oricum, iti trebuie o perioada limitata cred, nu?

Cat despre "e totul bine", pai nu aia vrem sa auzim? Si la mine la fel a fost, ma cruceam cand fetele de la odisee isi stiau si lungimea colului, eu stiam doar ca-l am, de mai demult.

Simonna, pai suna draga mea cand vrei tu (asa mai dupe 11 ame ), ca daca taman sunt de serviciu te sun inapoi, macar stiu ca-i bine si pt tine. M-am gandit eu sa-ti spun sa mai incerci cu avocado ala, tare le mai place lor si e si f bun pt ei.

Maine am 9 months checkup si salsa, ce combinatie...




pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Dragutele, cetii si vazui ca toata lumea e bine si va petrecurati de Pasti de minune (si noi la fel).
Eu ii dau lu' asta micu si piure si bucatele...azi I-am pus si spanac in puiul cu morcov si nu I-a placut deloc in schimb s-a spalat cu succes in el. Telina e la mare cautare, banana, mar, avocado, portocala si cam atat.
Incerc sa-i dau organic, dar oferta e cam limitata...voi cum faceti.
Si cum e cu asparagusul si cu ardeiul, ca suna bine de tot.
Pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mQQm

Dragaica, eu am inchiriat de la spital cand am avut nevoie, daca e posibil si la tine, iti recomand din inima. Aici era un "deal" ca dupa 10 zile scadea pretul zilnic. Oricum, iti trebuie o perioada limitata cred, nu?

Cat despre "e totul bine", pai nu aia vrem sa auzim? Si la mine la fel a fost, ma cruceam cand fetele de la odisee isi stiau si lungimea colului, eu stiam doar ca-l am, de mai demult.




pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]




Ce idee buna mi-ai dat, am sa ma interesez la spital.
Nu stiu cat o s-a folosesc, daca Doamne fereste se nasc mai mici si nu pot suge, imi fac tot felu de ganduri mai ales ca-s 2 si-i mai complicata situatia

Cat despre ce se scrie la Odisee ai dreptate

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si Mara Beatrix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Dragaica, eu am inchiriat pompa Medela de la Shoppers Drugmart, nu stiu daca e si la voi, este farmacie. Daca intrebi la dr sau la community nurse sau la health link iti zice exact de unde poti inchiria, cu nr de tel adresa pret tot.
Supertare doi o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Llaura - asparagus si ardei la abur. Si pruncu' le molfaie si le suge si le pupa si face muuulta mizerie :)
Telina in stare proaspata? Betze de-alea verzi?
Io cu organicu' mai putin. Cind gasesc, cumpar. Cind nu, papa Mindruta in rind cu noi, ca oricum acolo ajunge :)

Cine ma puse pe mine sa cumpar swadlers de-ala cu super dry bla-bla-bla in loc de pampers baby dry nu stiu, da' nu pot sa sufar cu miros de la primul pipi... Baby dry aia 12 ore miroseau rezonabil, ieri i-am dat primul swadlers si am tot dezbracat la ea toata ziulica ca ne putea intr-una...

Ce credeti c-a facut Mademoiselle ieri? Am luat-o cu mine in baie si, in cele 15 secunde pina mi-am tras eu nadragii cu o mina si-am lasat capacul la buda cu ailalta, si-a aruncat in buda suzeta cu lantul ala de atasat cu tot!!!!
Nu c-ar fi folosit-o, dar se juca cu ea...

Pupics, ladies,
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Mersi Simonna am sa incerc si eu. Asa e cu organicul da am zis sa intreb sa nu fiu denaturata. Telina batz da. Nu are nici un Donte dar cred ca e pe vine si telina de la frigider cred ca il calmeaza.
Sa stiti ca nu-s analfabeta doar par. Nu am calc scriu de la tlf si imi ia o vesnicie sa scriu corect.
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Eu vin cu noutati de la morfofetala, pasarica s-a transformat in cuc, sotu e suparat nevoie mare , deja-si facea planuri de bebe 3

Daca aveti pe cineva cu o fetita micuta am de dat paturica, caciulita, sostele roz
Acum ne reintoarcem la deliberat numele bebelului number two, ca sa-i mai treaca supararea am sa-l las pe el sa aleaga
Masuratorile au iesit bine, bebe1 are 400g , bebe2 are 360g.

Multumesc pentru sfaturile cu mulgatoarea.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 20+ de Tudor Sebastian si inca deliberam


Mergi la inceput