Graviduze si mamici de Cluj - 156

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare!

Dragele mele mamici, Alexia a facut o rubeola de toata frumusetea...eu nu-mi aduc aminte sa fi avut vre-unul din copii vostri, dar m-am gandit sa va intreb A debutat foarte repede, ieri avea cateva bubite, azi dimineata era plina iar asta-noapte a facut si putina febra (37,7). Inca stau si ma gandesc de unde a pescuit-o



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Alex, cred ca a fost reusita petrecerea...am vazut acolo domnisoare care mai de care...frumusele foc... si ce de copilasi...si parinti, evident...

elena, ...multam de compliment...si eu abia astept sa-l tin in brate, desi ma cam ia teama de pe acuma...oare mai stiu cum se face? sa o iau de la capat?

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 28+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ELADEEA - Scuze, despre voi era vorba si despre tine ca arati f. f. bine.Imi cer scuze, cand am scris m-am gandit la Eric al tau si am facut referire la cela al Andreei.

ALEX - M-am conformat pe data si trimit cateva fotografii pentru cine doreste: http://community.webshots.com/album/577325389zHQdxC

Foarte frumoasa locatia si petrecerea.Despre Tiadris...o adevarata printesa cu privire romantica sau boema mai bine zis .Asta-mi place mult http://picasaweb.google.com/sanda252003/DIANALA3ANISORI#5459170024986121074

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

gravidutelor,dar chiar ca nu v-ati ingrasat mult...eu cu amnadoua sarcinile m-am ingrasat cam mult si acuma abiadau jos cu alaptatul..asta e,cesa facem?

NICO a fost tare figura ANDREI descult..cand l-am vazut in tricou si descult

GABY f frumoase fetele tale,nici nu ma mir ca te mandresti tot timpul cu ele..chiar ca e cuminte SOFIA,ALEES si-a facut somnul afara cu bunica-mea la plimbare,apoi s-a gandit totusi sa prinda putin din cheful surorii saleii plac tare mult cadourile..multumim mult,ca adresa ta nu o am de mess ca sa-ti multumesc.darsper sa vb mai multe si pe mess in curand..

ELENA bunica-mea,BUTI azi a facut 78 de ani...sa sti ca are un suflet f tanar...multumesc.mi-a placut IULIA cu tortul,si ochii ei expresivi..si DRAGOS la fel..


MELI numai bine

ALEX am vizionat pozede la party...f frumoase fetele.si mi-a placut mult motocicleta roz.

DARIANDRA ce bine semeni cu tatal tau.frumoase poze.si ce iepuras bogat a avut piticuta.a crescut Darai f mult.ce frumoase sunt fetitele cu ochi albastri.sunt verisoarele DARIEI?



ADRIANA f frumoase sunt pozele cu veselia noastra.acuma e la ai tai sau la socri?oricum ii merge tare bine acolo.si ce multa verdeata aveti voi acolo

ALINA multumim de retete,mai vrem..

SIMINA felicitari pt micul crestin.ce bine ca v-ati scapat odata.si eu vreau....numa sa vrea odata taica-so...

O SEARA PLACUTA VA DORESC.........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana, saracuta Alexia, asta va mai lipsea, si am admirat-o in poze, minunata

Ioana, chiar ma intrebam de ce nu mai apari!Vorbim pe mess, cum sa nu

Andreea, ce Paste frumos ati avut! Tare ne-am bucurat ca v-am vazut, fetelor! Speram ca ne iertati inceputul tumultuos!Asa ma necajesc apucaturile astea mai noi ale Sarei

Alex, ce frumoasa e petrecareata Tiadris si ce motocicleta smechera a primit, in sfarsit am vazut poze de la o petrecere la care animatorii chiar au facut ceva. Asa pare ca tare antrenati in jocuri au fost copiii!

Nico, desigur ca sunteti pe lista noastra, gestul lui Andrei a fost foarte apreciat de Sara

Meli, voi bine cu raceala? Cu gradi cum sunteti?

Gravidutelor, tic-tac si pt voi, ce trece vremea...

Simina, nu e inca vaccin, deja m-am saturat sa tot sun la Gine 1...ce tara...

Asa intr-o pasa proasta sunt, de aici postarile mai rare sper sa imi revin curand

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata
Ioana, si eu vreau sa vad poze cu Sara la ziua ei! Si cu Andrei descult prin iarba.

Adriana, am auzit de rubeola sau rujeola la fetita unor prietenio, de 7 luni, nevavccinata inca, dar a avut o forma usoara, adica plina de bubite si ceva temparatura, dar a trecut repede. Alexia e vaccinata, nu? VA trece usor peste asta.

GAbi, C e de vina pentru starea ta? SA venim sa-l batem?

Daca e o stare generala proasta, fara un producator anume... sint sigura ca iti vei reveni cu forte proprii, eu iti dau un si iti propun sa lasi fetele cu bona si sa mergi sa iti iei o rochita, bluzita...sau la Infinity pentru o trasformare...

Elenuta, va anunt eu daca va fi cazul de bb2... deocamdata e sora-mea gravida si m-am relaxat ca nu va ramine Patrick singurul print mostenitor! De ii mai fac si eu un frate/sora din printul de acum va ajunge cersetor

Simina, felicitari pentru micul crestin!

O zi cu temperaturi mari afara!

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata !
haideti la o cafea fara cofeina !

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

neata si de la noi!

Adriana-cum de a facut rubeola?nu era vaccinata?vai ce graoaza mi-e, poate face si piti ceva si mai iau si eu si cu sarcina....offff.sanatate multa bubitoasei,hihi!

Gaby-de ce cu starea asta proasta?offf, un sa treaca cat mai repede!gradi numai de maine sau poimaine ca mai tusim.

Ioana, mami de Sara- so tie si comorilor tale!

Ioana-no, lasa cu mostenitul, faci o fetita si vine baiatul cu banii

spor la toate fetelor, va pup.
Apropo fetelor, daca piticii vostri au fost raciti cand ii lasati inapoi la gradi? ca Timi mai tuseste de vreo 3-4 ori pe zi urat, oare se ia? medicul i-a dat adeverinta ca e apta de a intra in colectivitate, dar....mi-e frica sa nu ia si alti copilasi ca nici mie nu mi-ar placea.

Meli23+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Meli, de regula Stefan sta acasa cam 5 zile (se pot nimeri numa 3 in cursul saptamanii, plus sambata/duminica) cd raceste..dc e tusea mai urata, plus laringita..atunci se fac 2 saptamani. dc tuseste numa de 3-4 ori pe zi. gen la trezire si inca un pic..eu zic ca e ok.

Gabi si noi am avut acum vreo luna o perioada dificila cu Stefan, de mi se facea graoza numa cd ma gandeam ca vine weekednul..si raut , nici nu manca,nu vroia nimica, nici acasa , nici afara.. crize..urlete...tot tacamul. acum s-a linistit si e iarasi copilasul meu intelegator si cooperant.
si asa face si el cd mergem la cineva, sau vine cineva..la inceput isi tot face de cap- de genul aruncat pe jos..sau aruncat cu lucruri..mai nou, dc e vorba despre un bbelus il loveste de nici n-am timp sa reactionez.. asta asa vreo 10-15 min, apoi e ok.

Paula cu Mihai 26+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Victo-suntem la traheita, e a doua saptamana, tuseste urat cand o apuca, nu stiu ce sa zic, e ok daca nu o las inca? asta si pt restul copiilor, ca na, sa nu ia si altii.tu cat l-ai tinut acasa cand era racit tare?ms mult

si a mea se da in spectacol...cred ca e normal pt varsta lor, nu trebe lasat dupa ei si ignorati.la noi asta tine cel mai bine...

Meli23+David-Robert si Timea-Larisa(08.07.2007)

Mergi la inceput