cadou de fite pentru botez???????

cadou de fite pentru botez??????? | Autor: linasobolina

Link direct la acest mesaj

Dragelor am nevoie de un sfat

Trebuie sa merg la botezul unui baietel, frumusel de 5 luni, un copil norocos care are tot ce ii trebuie si inca ceva in plus..

Problema mea este ca fiind botezul uni copil cu parinti carora nu le trebuie "darul" in plic, si care are de toate si hainute si jucarii nu stiu ce sa ii cumpar si mai ales de unde????!!!!

Ma gandeam la ceva ce se pastreaza ca si amintire sau care se transmite, nu icoane, ca deaja toti i-au luat icoane,nu haine sau jucarii,
DECI CE II CUMPAR?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Copiii mei nu au primit ceva special la botez.
Nasii ii cumpara copilului 2 randuri de hainute, pentru ziua botezului si pentru a doua zi, dupa baia de mir.
La fel am procedat si eu la randul meu cand am botezat.
Si nu cred ca are vreo importanta cat de bogata sau saraca e familia.
Cu siguranta, un copil bogat nu e mai presus decat unul sarac, ca sa iti pui problema "cadoului de fite".

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

O rama foto digitala in care ii pui pozele de la botez. Mai exista seturi de luat amprentele la miini si picioruse, rame foarte frumoase, tacimuri si vesela de lux (facute pentru copii)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Natasa, de unde se pot cumpara cele ce mi-ai zis, adica rama digital sau tacamurile speciale ptr copii????

Nu este vorba despre copii bogati sau saraci, nimeni nu are pretentii de nici un fel, insa nu poti sa te duci fara nimic sau cu ceva nepotrivit pentru ca fiecare mamica are tabieturile ei in ceea ce priveste hainutele si imi doream ceva care sa tina in timp


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Ramele foto digitale sint niste mici monitoare cu memorie pe care ruleaza pozele la un interval pe care il stabilesti. S egasesc in orice magazin de electrocasnice, dar si in Carefour, Cora... Preturile variaza intre 200 si 5-600 de lei, in functie marca, rezolutie, memorie. Tacimuri sau rame mai speciale am vazut pe Dorobanti, e un magazin chiar vizavi de liceul Caragiale si am mai vazut un magazin de genul asta si in mallul din Baneasa. Kiturile de luat amprente le-am vazut in magazinul Noriel din Baneasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

lina, daca mai este valabila intrebarea ta, da-mi un pm si iti dau eu o adresa de site care are cadouri pentru botez.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

La Sara Blu au colectia Pedro Duran pentru copii. Noi am luat tot pentru un botez de fitze un lant pentru suzeta, din argint. Mai aveau si perie de par cu maner de argint, sau tacamuri de argint sau canutze, sau pusculite sau zornaitoare.

Mergi la inceput