Bobocei de sept-oct 2008 (273)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Paula, poti sa-mi dai te rog pe PM ce tratament v-a dat?
Sarumana!

Gaia, muma pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Seara buna fetelor

Lidia incep cu tine : as vrea sa intelegi ca gluma mea de dimineata nu are absolut nimik de a face cu problema ta cu giardia. Ma crezi ori ba, nu as fi facut katerinka pe seama unei probleme a unui copil. Pur si simplu eram happy ca nu avem noi nimik in urma analizei si gluma mi-a venit cand al meu cupil tragea de mine in timp ce eu incercam sa scriu ca am citit analizele.
In spiritul zilei de 1 aprilie , am vrut sa fiu amuzanta.
Imi pare rau ca te-ai simtit tu atinsa. Nu asta a fost intentia.

Insa , la fel ca multe alte fete , vreau sa iti spun ca si mie mi s-a parut foarte urat felul in care ai procedat si cum ai acuzat. Intai pe Niko, apoi pe Gruia. Esti sigura ca ai ramas la Gruia ??
Eu nu cred ca Gruia a fost "sursa" cum o numesti tu. Noi am mancat din borcanul lui (facut de Nerantula acasa, deci nu sigilat) si cu lingurita lui. Dupa cum vezi, suntem la a 3 a analiza de coproparazitologic si nu avem nimik. Si nu doar o data ne-am intalnit....In fine, mi se pare irelevant cine a fost sursa pana la urma.
Si noi am dat o enterocolita din greseala si nu cred ca ai vazut vreun scandal aici. Am discutat in privat , ne-am cerut scuze si ne vedem in continuare cu copiii la joaca. Nu ai vazut nici un razboi pe forum , nu ? Ca doar nu am dat cu intentie...
Tu ai inceput o adevarata ancheta, careia sincer nu ii vad rostul. Ai inceput direct cu acuze cum ca boala a fost transmisa de un bobocel in toata tara. Rusine, sincer nu era cazul. Nu mai continui, ca a fost o discutie privata, insa vreau sa iti spun ca m-ai lasat fara cuvinte Lidia. Pacat.
Sfatul meu este sa vorbesti direct data viitore si cu persoana in cauza. fara apropouri , fara jocuri de genul asta. Ca suntem adulti , nu e nevoie sa batem seaua sa priceapa iapa . Si de preferat , in privat. E mai civilizat asa.

Revin intr-un alt post, ca m-am intins ca o pleasca aici

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

buna seara!

citesc, urmaresc cu suflletul la gura discutii despre evolutia bolilor copilasilor (ma bucur ca Daria a terminat cu cufureala (nocom, gusti gluma da? ca daca n-o gusti iti spun ca eu personal, in calittea mea de medic pediatru, Daria a avut o forma de rotavirus, cu aceleasi simptome si diagnostic s-a confruntat nasa mea, care-i administrase vaccinul copilei si a carei fetita s-a numarat printre acei copii la care "n-a prins"vaccinul, dupa ce in urma cu 4 ani a trecut prin asa ceva cu baiatul cel mare, deshidratat in doua ore etc. si nevaccinat. Nush daca ai facut vaccinul, parerea mea ca nu mai conteaza... Sanatate multa si vacanta placuta!!!!!! |(aici, daca nu remarci, SUNT INVIDIOASA, NAH!!!!!)

lumiam urmarit acomodarea hunilor, cu sincopele datorata imbolnavirilor, dar, ma repet FORTA ESTE CU TINE!!!!!! Sunt doi , mami, si vor face front comun impotriva strainilor (pe tine se vor bate, ca esti mami))

piolica: este delicioasa Elsa cu al ei mnam-mnaaaaam, vreau papa buuuun, cioco si tot ce mai haliti voi acolo, interzise!
Nu te stresa cu Els(a)(ul) doi cand vreti voi, mai lasa si un pic de Sus, mai multa odihna,relaxare si apoi go for it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Intru si eu mai pe seara si la fel de obosita ca multe mamici se pare.....cauza (sau sursa?) oboselii mele e faptul ca azi am facut pascute si cozonacei iar Mark, molipsit de mine, pt ca eu am luat tot stand pe forum cu voi, boala de la soricel m-a terorizqt azi...a fost super agitat...
Mda...un 1 sprile fara pacaleli...de fapt s-a descoperit o pacaleala de prietenie intre 2 mamici si 2 bobocei.....ce urat...mie nu mi se parea normal nici in privat sa-i spuna asa ceva Nerantulei, cu atat mai putin public....chiar prin absurd sa credem ca a luat de la Gruia, cu siguranta nimic nu a fost intentionat, mama lui nu sta ca are...si totul a fost spus atat de amenintator..."vreau sa trag un semnal de alarma!!"...ceva de genul fugiti toti de Gruia sau cei care v-ati mai intalnit cu el, impuscati-va....din nou...urat....
Nerantula...norocul nostru ca atunci cand ne-am intalnit Gruia dormea si nu a avut cand si cum sa scoata un viermisor sa i-l inmaneze lui Mark...uhh mi-am amintit ca Mark i-a mozolit jucariile pt nisip....si totusi...nu are giardia
Lumi - te mai bucuri si maine la cresa si apoi...dupa vacanta iar va fi un pic grelut darrr...se poate
Am uitat ce am mai citit.....uff oboseala...o noapte linistita va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Tare din ce in ce mai tare, presupun din ce am citit in postul Babytzei ca Lidia m-a acuzat ca l-am imbolnavit si pe Edwinasul ku Denisa.g, ca na, noi am tot umblat anul trecut prin tara si cum ne-am vazut si cu ginerica cum l-am infestat si pe el...he he ce malefice suntem!


in 9s si mamica dewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Ada, am o chiuveta maricica, destul de adanca...R are loc in ea, dar in picioare...il spal ca la dus, nu ca la baie. a, chiuveta se sprijina pe un dulap, deci nu e suspendata, n-am teama ca pica cupilu'
nu-l spal in cada pt ca mi-e incomod robinetul de acolo si cu dusul ii e frica...plus ca la mine in baie e cam frig, v-am mai zis eu si tr sa ma misc repede, n-am timp sa il fac sa scape de teama de dus, mai la vara...

nikolici, eu am inteles ca a batut in tine ca sa ajunga la Nerantula...situatie similara, deh, gravide amandoua...bate shaua...

Alexa, de fapt, dimineata voiam sa-ti spun ca si R a avut perioada de transpiratie exact cum spui tu. i-a trecut in cateva zile, nu mai stiu exact, dar cand ne-am intors de la munte ii trecuse deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Fetili dar ouale le vopsirati?

Ale mele sunt rosii si verzi..au iesit o frumusete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

citesc si nu imi vine a crede.....mai cu seama ca nu am gasit postul cu pricina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,

Feli pai daca nici eu n-as mai gusta glumitele.... as fi pe moarte cred!!

Dar fi atenta aici, trebe neaparat sa-ti schimbi meseria de pediatru, caci analizele Dariei au aratat ca nu are rotavirus, de fapt nici un virus, a fost ceva de la mancare, poate un iaurt pastrat necorespunzator in magazin.... Vaccinata era, dar dr ne-a spus ca nu conta, putea sa aiba rotavirus si vaccinata, asa ca la partea asta te-am crezut Mi-e dor sa ne mai intalnim, sa stam la povesti face to face

Paula imi pare asa rau ca s-a intors boala Sper sa scapti mai repede si mai usor de aceasta data

Xor mama mama ce bunatati ai facut tu acolo, yamy!

claudinna ff faina masinuta. S-o conduca sanataos si fara prea multe accidente


Hmmm, slabuta activitate de pacaleala la noi astazi, nu prea am fost in forma mamici anul asta...oare ce-i cu noi?? Sa stiti ca ameliorarea bolii Dariei NU era o gluma!!! Chiar se simte mai bine Fug sa mai strang una alta, acum ca s-au culcat hunii MEI (lumi )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

in alta ordine de idei, am vazut pozici cu baietei draguti si scumpi.

Dragos e total in cusca la Spike, la piscina se plimba ca si cum ar fi la el acasa, urca scarile ca un copil mult mai mare si hop si el atunci cand are frati-su o shusta mica in baie

Razvanel in schimb, si-a luat permisul de conducere si brm brm da tura cu noua achizitie care pe deasupra mai e si decapotabila, numai buna de cucerit fetitele



Mergi la inceput