Gemanutzelor - LA MULTI ANI!!!... (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Lora...daaaaa, de-alea de plastic ca si voi am luat si noi, numai ca n-am gasit cu iepurasi asa ca le-am facut cu...fluturasi si ceva desene Disney

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ah...mai voiam sa va mai spun ceva.
Acum ceva vreme aveam aici o gemanuta: felicia0606. Nu stiu daca v-o mai amintiti ca n-a mai scris de ffff multa vreme. Eu o cunosc pe fata de la nazdravani. Adica are un baietel de aceeasi varsta cu Andra mea.
Ieri am avut un soc cand am citit despre ea.
Va las si voua vesti
Eu de cand am citit ma gandesc intr-una...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Fetelor, daca nu aveam ajutor de la fratele meu nu faceam, una ca nu ma pricep...alta nu faceam, costa mana de lucru destul si nu puteam.Au venit copiii in seara asta acasa.Maine sa vedeti ce ajutor am...Vreau sa fac niste prajituri, inca nu m-am hotarat ce...
Lora cu ce coaja de ceapa le-ati vopsit? din aia rosie?Iustina te-a ajutat?
Rall si eu cateodata le las...caci nu am chef mereu, mai sunt si anii...
Black daca vrei, vin.
Liliach
Maine sa vad cum imi fac timp sa mai vorbim, o sa fie multe de facut, mai ales si in primul rand, suntem mai multi la masa.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Liliac, incep cu tine, am citit despre Felicia! Ingrozitor! O sa iau niste bani din economii fara stirea sotului si sper sa o ajute Bunul Dumnezeu! Si eu traiesc cu spaima de prostii la san , mai ales ca am deja o mastoza fibrochistica diagnosticata de 10 ani pt care am facut ceva tratament atunci, dar doar atat! Imi pare rau ca bb Raducu este miorlaici! Insa sunt convinsa ca el este de fapt un papacios, a crescut mare si pufos ca un cozonacel, va papa de-acum incolo! Dragos a inceput sa manance mai mult de 3 lingurite abia de la 8 luni incolo! Tu ce astepti acum?

Ralu, nu ti-am mai scris aseara! Ma bucur pentru voi, pentru tine, sunt vesti extraordinare! Toate! Sunt un pic prinsa cu pregatirile de Pasti (in al 12-lea ceas). Aseara pana la 12 noaptea am frecat sufrageria complet, azi ramane bucutaria, maine camera lui Dragos. Cumparaturi doar aici prin apropiere, cica grosul le-a luat deja mama. Oua vopsim cu foi de ceapa rosie in dres de dama cu frunze de patrujel (sa fie cu model ). Sper sa aiba mama rabdare, ca ea face asa ceva!

Lora, drum bun, Sarbatori fericite si senine, distractie maxima! Mare grija la burtica!

Doina, lasa, lasa, nu te mai da asa modesta! Nu pui deloc la socoteala ce mizerie se lasa in urma unui astfel de demers? Bine ca ati avut avant, materiale, mester! Orice imbunatatire la casa se simte! Ce fac copiii? Ii pui la cozonacit? Iti astepti si nora cu ocazia asta?

Adina, Paste fericit si luminat si voua! Poate cu ocazia asta se va ridica mai des si Razvanel! Sa vada si el pe Iepuras daca i-a adus ceva bun!

Azi:

Daca te-ai lovit in ultima vreme de mici si suparatoare intarzieri in planurile tale sau ale planurilor de calatorie, incepand de astazi aceste influente vor disparea. Astfel, totul pare sa-ti fie favorabil si poti gasi rezolvarile problemelelor care te-au macinat pana acum, dar si succesele care nu se vor lasa asteptate. Pentru a beneficia de rezultate, este necesar sa te confrunti cu persoanele care impart aceleasi responsabilitati ca si tine, pentru a alege variantele cele mai potrivite. Din fericire vei firul calauzitor chiar acasa, iar relatia ta cu partenerul(a) va continua sa straluceasca

si

Cariera este in prim plan datorita unui eveniment de care depinde reputatia ta. Un examen foarte important, o intrevedere la nivel inalt, o discutie decisiva pentru pozitia ta la locul de munca te obliga sa imbraci haina omului responsabil si sa discuti despre experienta ta cu maxima seriozitate. Nu glumi pe seama proiectelor la care iti aduci contributia, ci du-le la capat cu grija, pentru ca nu ai voie nici sa gresesti, nici sa te abati de la reguli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Noi suntem la Roman deja, sarim coarda... Iustina a primit una de iepuras si eu ii arat cum se face. Am sarit de doua ori si deja bubulina din burtica sare si ea, cred ca am trezit-o.
Doina, da, cu coji de la ceapa rosie le-am facut.
Eu abia astept sa mananc pasca si cozonac...mi-e asa o poftaaa!!!

Sper sa mai intru pe net pana duminica, daca nu, va doresc de pe acum un Paste fericit, cu sanatate, bucurii si multa liniste!

Lora, mami de Iustina si 18+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, ai dreptate, orice imbunatatire in casa se simte...deranjul care se face se simte, dar compenseaza cand iese frumos.Fata a facut niste bomboane Raffaelo(nu stiu daca am scris corect???)Catalin are falca umflata ii iese o masea de minte si pana sparge gingia nu poate sa manance mai nimic Eu am facut azi un tort , o prajitura amandina, inca o prajitura cu ciocolata.Cozonaci am cumparat din aia bulgaresti ca sunt f. buni.Maine dimineata o dau in salata boeuf, o salata de cruditati cu piept de pui si maioneza, drob si mai gasesc ce sa fac.Ciorba de miel si friptura eu le fac in dimineata de Pasti.Nu mancam daca nu sunt oprite focul la ele atunci
Lora, am facut si noi ouale dar cu vopsea .
Black nu se intrevede vizita norei, daca vine ...asta este...nu ma pun in unghii.E venita si ea, dar e la parintii ei.Daca nu mi se spune caci e cu ea"oficial" eu de unde sa stiu ca ea e cu Catalin???NU???eu sunt mic...nu stiu nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Sentimentele si emotiile tale vor fi mai fluctuante decat ca de obicei. Influentele astrelor te vor face mai usor impresionabil(a), uneori dependent(a) si deseori sentimental(a). Incearca sa nu fii prea posesiv(a). Relaxeaza-te si distreaza-te alaturi de prieteni, dar fara sa-i deranjezi, altfel s-ar putea ca data viitoare sa nu mai fii trecut(a) pe lista invitatilor. Daca iti vei juca corect atuurile, vei fi in centrul atentiei, tot week-end-ul, culegand complimente din partea lor.

si

Rezervele te tin blocat intr-o pasa nu tocmai placuta, de parca nimic nu-ti convine. Esti mai posac, mai tacut, si nu ai chef de nimeni. Nimic nu te convinge din argumentele pe care ti le aduc ba unii, ba altii, si ori te bazezi numai pe propriile idei, ori amani deciziile pe altadata. Cand vei avea mintea mai limpede. Acum tot ce-ti doresti e sa fii lasat in pace, ba chiar abordezi o atitudine inchisa, desi esti de obicei volubil si sociabil. Dar nu si azi, ceea ce e de mirare!

Lora, ce repede ati ajuns! Sa va distrati si tu lasa saritul cu coarda! Nu-i de tine, mai ales acum!

Doina, voi sunteti o armata de gatesti asa?! Prajiturile pana la urma le-a cumparat mama, a ramas ca eu sa fac ciorba de miel si un drob din ficat de pasare (de miel face ea, pe langa miel umplut). Maine friptura de curcan. Dar zau ca mi se pare mult si asa, chit ca imi tot repeta ca sunt sarbatori de criza, ca trebuie sa facem economii. Poate va impacati cu ocazia sarbatoririi Pastelui, tu si nora! Ar fi pacat sa va tot ocoliti!

Nu cred ca mai intru (momentan sotul este plecat la cumparaturi ) asa ca va urez:

SARBATORI PASCALE FERICITE, LUMINATE, SENINE, PLINE DE BUCURII, SANATATE, GRIJA MARE LA DIGESTIE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Ralu cum ma, mama ta abia a iesit din spital si cozonaceste???

A cozonacit, a facut si Pasca, si mancare, si... si... si...

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Ah...mai voiam sa va mai spun ceva.
Acum ceva vreme aveam aici o gemanuta: felicia0606. Nu stiu daca v-o mai amintiti ca n-a mai scris de ffff multa vreme. Eu o cunosc pe fata de la nazdravani. Adica are un baietel de aceeasi varsta cu Andra mea.
Ieri am avut un soc cand am citit despre ea.
Va las si voua vesti
Eu de cand am citit ma gandesc intr-una...

Eu, din pacate, nu o cunosc, dar m-am intristat la randu-mi.

Si eu am avut azi un soc si... deja eram daramata. Vestea de mai sus m-a intristat si mai tare.
Uneori, viata e asa de...

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Va doresc ca Sfanta Sarbatoare a Invierii Domnului,sa va aduca cele 4 taine divine:incredere,lumina,iubire,speranta.Clipe de neuitat alaturi de cei dragi si numai realizari.


Sarbatori fericite!si chiar daca mai este o ora

:

HRISTOS A INVIAT!!!!







Pozici Razvanel
AdinadeRazvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)


Mergi la inceput