*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (394)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Pana si eu am venit cu sucu-n fata(ca altceva nu servesc)si vad ca Tuchi ne lasa cu ochii-n soare,pardon noapte

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Oana,arata divin supa aia.Dupa Pasti fac si eu
Ariel,eu zic sa mai faci un bebe si te reglezi,trei e cu noroc.Hai,ca am glumit.sanatate
Luny,spor la bagaje si maine sa ii dea dr de cap Mufului
Miha,Gudinde-si voua
Clau,ce copilasi frumosi.Mi-au placut si cele 3 Flori din parc

Chiar ca plecati multe.Ce as pleca si eu undeva-departe-vise

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ariel TREBUIE sa ajungi la un endocrinolog. Chiar trebuie. Pe bune.

Fetelor maine n-am sa mai pot intra asa pe net, ca incepe o noua luna si o noua serie de raportari. Va pupacesc pe toate si sa stiti ca va iubesc mult, mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Tar-tar la sonerie, cucu tar-tar la telefon, bau Bag un cap printr-o crapatura de geam si ce-mi vad ochii? Cafea in loc de vin si sforaituri in loc de dans si veselie Pai bine prietene, asa ne-a fost vorba ? Atunci eu las aci florile si sper sa nu plece careva maine pe undeva fara sa-si ia la revedere, da? Ca zice Ariel ca "multe plecam"
Sssst, ies usor sa nu fac galagie (am devenit experta la asta in ultima vreme ), sting lumina si va las o bezea in zbor
Pe maine!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ba eu nu plec nicaieri...maine facem ousoare rosii, ma epilez, ma fac mumoasa...vineri fac cozonaci si pasca, drob...sambata restul

Simo, pai supica e de post, daca nu pui mozzarella, o papi cu crutoane Maine fac si eu pt. pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

tuchisor sunteti niste frumosipentru vinisor..iau si eu o gurita

luny sa aveti parte de multa distractie la munte si doamne ajuta ca mufa sa fie bine

ariel nu stiu ce sa zic dar eu am alta problema si nu stiu daca este normal..inca mai am laptic in tzatzisoare daca strang de sfarc..oare cand seaca?trebuiesa iau ceva ?

mimo cred ca de la tar-tar-ul tau avea andru meu frichinici la si multe pentru mesajul spovedanieiaha si cum fu' varza cu ratusca? uite ce pacate imi fac ca tin post si salivez aici pe tastatura...am mancat si eu varza dar salata

bubu sa va fie de bine cumparaturile si arata ff bine supitza

mi-am facut si eu provizii cu oua de tara,lapte de vaca(am reusit sa fac rost si pentru andru de lapte de vaca,imi aduce cineva la 2 la 2 zile) ,branza ,cocos bataios de care vroia mami sa scape ca-i mancase ficateii de al naiba ce era si un iedut dar pe asta il dau plocon..maine tre'sa mergem la shopinguiala si apoi marea debandada:bucataritul




RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gudinde

Ariel TREBUIE sa ajungi la un endocrinolog. Chiar trebuie. Pe bune.

Fetelor maine n-am sa mai pot intra asa pe net, ca incepe o noua luna si o noua serie de raportari. Va pupacesc pe toate si sa stiti ca va iubesc mult, mult de tot.


pai, de la el am tratamentul ala bomba cu progesteron, ca mi-a pus eticheta cu deficit de progesteron si exces de prolactina ...si a mers la inceput, s-a reglat porcaria si acum vad ca iar a luat-o razna. si ma apuca fazele astea NUMAI la mijlocul perioadei, cam in perioada de ovulatie, mai nou nu prea mai apare nici CM...2 zile amarate, eu avand inainte 7-8...si ma dor ovarele de moooooor de cand am luat porcariile alea . nu-ti mai zic ce vuiete am in cap, nu stiu ce sa fac. sa continui cu tratamentul dat de ea sau sa ma bag iar pe al homeopatului...cred ca pana la urma apelez iar la al lui, ca vad ca de la asta o iau razna rau.
am fost ieri si la gineco, a zis ca in "sfera" ei e ok, ca tine de endocrinologie si daca nu reglez ea prevede o invazie de chisturi
cand ma intorc am iar programare sa investighez hipofiza...mi-e groaza sa incep iar cu "saua turceasca", cu bau bau-l cu adenomul hipofizar...ultima data am stat intr-un stres pana am primit rezultatul . in fine, trece...cumva, sper, cat mai repede.

Sarbatori Fericite si tie, Andreea!

simooooooo, taci!!! nici sa nu aud! daca-l fac pe al 3 lea, parca vad ca dupa el, devin barbat . parca vad ca ma "regleaza' de tooooot. uneori, mai am scapari si zic ca as vrea (pe al 3 lea), dar au grija astia 2 sa-mi aduca aminte sa-mi iau cu seriozitate pastila

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:





La multi ani ,TEO!!!!

La multi ani,REBECA!!!

La multi ani,NATALIA!!!

Sa cresteti mari,sanatoase si sa aveti parte de o viata linistita si frumoasa

Mamici de puiute mici sa va bucurati de ele si sa va umple viata cu zambete si bucurii





RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:



UREZ SI EU RANDUNICILOR CALATOARE
SARBATORI SENINE SI PACE IN SUFLET !!!






RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani Teo, Rebeca si Natalia!
Sa va ajute Dumnezeu sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lume!


Ariel poate ar trebui sa auzi si parerea unui alt endocrinolog, daca cu tratamentul primit acum simti ca nu-i bine.
Privind realist problema (si crede-ma ca nimeni nu te poate intelege mai bine ca mine cand e vorba de stresul, angoasa, temerile, frustrarile, durerea psihica si lacrimile provocate de un sistem endocrin subred) de sistemul endocrin se ocupa endocrinologii. Sigur ca exista endocrinologi mai bine pregatiti si mai slab pregatiti, mai comunicativi si mai tacuti, mai empatici si mai reci si este important sa gasesti un endocrinolog bun cu care sa poti stabili o relatie buna medic - pacient, cu care sa poti comunica si sa te inteleaga. E greu, uneori al naibii de greu, dar NU e imposibil. Si chiar trebuie la lista pe care ai mentionat-o: deficit progesteronic, hiperprolactinemie, disfunctii tiroidiene, dezechilibre ale CM.

Mergi la inceput