Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_rayne spune:

eu am folosit la primul copil biberoane din sticla de la diverse firme (ce gaseam in comert). Toata viata m-au urmarit cuvintele profesoarei de biochimie din facultate care spunea ca intre plastic si sticla sa alegem intotdeauna sticla...si bineinteles ca avea un sir luuuung de argumente care m-au pus pe ganduri. Asa ca am incercat sa evit plasticul cat de mult posibil! BPA-ul poate fi inlocuit cu alte substante la fel de periculoase dar cu alta denumire care se gasesc in toate obiectele din plastic nu numai in biberoane...In plus mi se pare ca biberoanele de sticla sunt mai rezistente si nici nu pastreaza mirosurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Nuk de sticla cu tetina de silicon.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blagabodea spune:

Dragi mamici, sunt gravida in luna a 8-a si incep incet-incet sa ma pregatesc. Ajutati-ma si pe mine cu o informatie - care sunt magazinele cele mai bune din bucuresti pentru cumparaturi bebe? (biberoane, tetine etc)

merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rebeca2009 spune:

Buna, sunt noua si eu pe aici. Noi folosim de la suavines. Nu #351;tiu dac#259; se g#259;sesc in tara. Pup to#355;i bebeii si toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Biberon sticla Nuk cu tetina ortodontica din silicon.

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

In timp am folosit multe marci dar acum am ramas cu un biberon Nuk cu tetina ortodontica de silicon, bpa free, si un biberon Baby Nova cu acelasi fel de tetina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

biberon Avent cu tetina ortodontica baby nova....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeteea spune:

buna mamicilor,eu sunt noua aici si as vrea sa stiu cat ,ai multe despre bebelusi deoarece sunt maica tanara.eu folosesc de la nuk si avent.sper ca sunt bune:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

bune,noi folosim CHICCO din plastic cu tetina din cauciuc,aia de silicon nu i-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

avent...cumparate de cand s-a nascut si acum la 1 an si un pic inca arata ca si noi ca sa nu mai zic ca nici probl colicilor nu am avut-o

Mergi la inceput