FIV Europa(30)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Buburuza eu am avut aceleasi simptome ca la CM. Dar identice de juram ca-mi vine. Asa ca stai cuminte ca se cuibareste bebe acolo de asta te inteapa. Eu cu o seara inainte de test am avut niste junghiuri de mi-au taiat respiratia.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buburuza, si eu am avut dureri in uter inainte de beta, dar de intensitate scurta; m-au durut si ovarele.
Hai ca mai e un pic pana Vineri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Bubu- si eu asemenea,am simtit mici intepaturi intense dar scurte ca durata.De vreo 2-3 ori m-a durut si burta(suportabil).
Bafta multa vineri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Yarrina, Blanta, Cor-cora va multumesc de raspunsuri dragelor! Sa speram ca sunt de bun augur si la mine... si numai bine!!!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetelor va multumesc !
sper acuma sa vin cu un beta mare
a fost o surpriza f mare pt mine dimineata cand m a anuntat bilologistul sa ma prezint la et..
acuma am vazut istoricul de dupa punctie:14 ovocite,8 embrioni z2,4 embrioni in z3,dar unul ok, ceilalti 3 slab divizati, 1 invingator in ziua6!
am primit dispozitii sa stau azi si maine mai mult intinsa..
mult noroc tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

[quote]citat din mesajul lui brunadria

fetelor va multumesc !
sper acuma sa vin cu un beta mare
a fost o surpriza f mare pt mine dimineata cand m a anuntat bilologistul sa ma prezint la et..
acuma am vazut istoricul de dupa punctie:14 ovocite,8 embrioni z2,4 embrioni in z3,dar unul ok, ceilalti 3 slab divizati, 1 invingator in ziua6!
am primit dispozitii sa stau azi si maine mai mult intinsa..
mult noroc tuturor!!

[/quoteBruni,felicitari pentru ghemotoc,acum trebuie sa se si implanteze

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bruniiiii, stai linistita ca acum esti graviduta. Tin pumnii sa fie pt 9 luni.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Dragelor,
trebuie sa fac analiza numita CARIOTIP, pt ambii parteneri, la recomandarea dr Fischelmaier.
Este cumva cariotipul din sangele periferic?
Voi unde l-ati facut?
Am vazut ca la medsana costa 21 de milioane, iar la medlife, pe site, 360 ron (adica pt amandoi 720)!! e vorba de aceeasi analiza? de ce diferente asa de mari?
multumesc
Pupici la toate curajoasele!

Gabi_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bruni , SUUUPEEER!! Bravo! Sa stea acolo 9 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mizo40 spune:

Bryny, cred ca este bine sa mergi pentru primele luni si la un medic din bucuresti specializat in fiv, pentru ca in constanta nu stiu la cine ai putea sa te duci.
Nu am mai scris pentru ca am fost foarte necajita din cauza ca sarcina mea s-a oprit din evolutie.
Acum ne-am impacat cu gandul si ne canalizam energia intr-o alta directie: adoptia.
Deja suntem in curs de obtinere a hartiilor pentru atestatul de parinti adoptatori.
Incepem un alt drum anevoios, dar traim cu speranta ca se apropie ziua in care ne vom bucura.
Ne rugam la Dumnezeu sa gasim copilul potrivit pentru noi, iar noi sa fim potriviti pentru copil.
Bafta multa tuturor gravidutelor, precum si tuturor celorlalte fete care sunt in curs de a ramane gravidute!

Mergi la inceput